Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

    Зависи дали кредита е ипотечен.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #17
      От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

      Банката превежда парите на продавача след като сте минали нотариус и след като е взела официален документ за липса на тежести/ седмица след нотариуса/. Банката не обследва имота, а документите за имота.
      Банката не обследва и градоустройства, параметри и нови планове.
      Всъщност адвоката на банката го боли оная работа.
      Нотариусите са в течение понеже казуси при тях ежедневно и доста различни, но има вероятност да не можеш да минеш при този който те консултира.
      Адвокатите проверяват каквото и банковите- документално. Досега адвокат да си мръдне д то и да отиде на място да види дали няма още две незаконни стаи не съм видял.
      Провери си по градоустройство- нови улици,планове,какво може да се строи ако събориш къщата...
      Тежести проверяваш по егн , стар, нов идентификатор. Левче е справката.
      Документално как е- пълна документация с /акт16/, акт за узаконяване,уд. за търпимост. Имат си особености ако искаш да дострояваш. Геодезист не е излишен на фона на хилядите евра които на всичко отгоре ще върнеш двойно заради банката.
      Последно редактирано от //Радо//; 13-09-17, 20:41.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

        Oх...банда...стига глупости, моля ви! Позарязал съм занаята от доста години вече и не практикувам, т.е. няма как аз да свърша работата, но нека не сравняваме адвокатите с брокери. Всяка жаба да си знае гьола, пък и в гьола трябва да си знае мястото. Брокерът няма друга цел, освен да бъде сключена сделката. Той е посредник и нищо повече-свързва купувач и продавач, за което прибира една немалка комисионна. Познавам много добри брокери. Наистина умеят да продават! Но тяхната роля приключва със сключването на сделката. Нататък страните се оправят сами и те си носят рисковете. Всяка от страните е свободна да ползва услугите на каквито си иска други специалисти. Адвокатите са по документалната част и самия договор. Ами ако са правени преустройства и трябва да го види строителен инженер...нали не разчитаме брокерът да го замести...
        Та, до автора на темата-пиши ми едно съобщение, ще ти пратя координати на 3-4 човека, които биха ти свършили работа, ще се чуете и ще си избереш кой точно. Цените и на тези услуги са различни, хората са различни и трябва да си избереш човек, на който имаш доверие, за да извървите заедно пътя по тази сделка. Покупката на имот е голяма инвестиция. Повечето хора я правят по 1-2 пъти в живота си. И иска сериозно отношение. Тия шменти-капели....брокерът ще ми свърши работа, банката ще ми свърши работа... недей тръгва по тоя път. Я те отведе където искаш, я не. В 95% от случаите те отвежда, но има едни 5%, на които се пада късата клечка. И за тях не е просто лошо. Страшно е.
        За нотариуса-запазва се дата и час за изповядване на сделката. Чакал съм ги по месец. Не е да не се е случвало.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

          Консултирах се с един познат юрист. И той каза, че или нотариуса трябва да е много наш човек, или да се движа с адвокат по пътя.

          Коментар


          • #20
            От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

            Тъй, до тук разбрах следното - трябва ми или адвокат или много наш нотариус. Имота е извън София и явно ще се търси адвокат, защото в района където е няма изглед за "наш" нотариус.

            Строителен инженер има. Тамън двама са. Ще погледна на място имота и ще прегледат документите, ако има проблеми свързанни с законноста на постройката нещата бързо ще приключат и няма да се продължи нататък.

            Коментар


            • #21
              Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

              Целта на повечето брокери е да смъкнат по 2 кожи и от продавача и от купувача.
              На такива приказки че били роднини вяра да нямаш.
              Пресен пример от миналата седмица:
              Роднина търси да купи апартамент чрез агенция (от най големите в БГ).
              Харесва си един от няколко при цена обявена от агенцията 180 големи лева + 3% комисион 185,4 к лв.
              Поразтърсва се и намира директно собственика който се оказва че продава за 175 и няма договор с агенцията.
              И хоп 10,4 спестени
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                Повечето агенции вече се опитват да се пазят с разни "договори", че ако купиш имот на който са те завели, но не минеш през тях им дължиш някаква сума. Но от друга страна чувам, че тия документи нямат никаква стойност и трудно ще те накарат да платиш по тях.

                За конкретният имот - има една единствена обява за него. Преди повече от година си направих малка програма която да следи за обяви по зададен критери в големите сайтове за имоти в България (4 или 5 броя бяха, не помня вече). Та сега като се появи нова обява или се появят промени по някоя стара (примерно актуализиране на цена) в рамките на няколко часа имам информация за това. Та точно тази къща до сега не се е появявала. При това положение силно ме съмнява да "препродават" обява на някой друг.

                Факт е, че ако се опитам да мина директно към купувача има шанс да смъкна някой лев, но не мисля да го се опитвам да заобикалям брокера заради това. Те си имат задължения - да намерят купувач и да го запзнаят с имота. При това положение смятам, че колкото и да е безумна комисионната са си я заработили и е редно да си я получат. Колкото и нетипично по нашенски да звучи това .

                Коментар


                • #23
                  От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                  Има ли в крайна сметка услуга/агенция която да ти помогне с документация, проверка на имота, задължения, наследници и прочие като комплексна услуга? Дотук само santaclash предложи да даде номера на "човек".

                  Коментар


                  • #24
                    От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                    Аз имам доверен адвокат който се занимава с това за Варна, инфо на лични.
                    Няма да вземе повече от 500 лв за всички проверки по документите.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Повечето агенции вече се опитват да се пазят с разни "договори", че ако купиш имот на който са те завели, но не минеш през тях им дължиш някаква сума. Но от друга страна чувам, че тия документи нямат никаква стойност и трудно ще те накарат да платиш по тях.

                      За конкретният имот - има една единствена обява за него. Преди повече от година си направих малка програма която да следи за обяви по зададен критери в големите сайтове за имоти в България (4 или 5 броя бяха, не помня вече). Та сега като се появи нова обява или се появят промени по някоя стара (примерно актуализиране на цена) в рамките на няколко часа имам информация за това. Та точно тази къща до сега не се е появявала. При това положение силно ме съмнява да "препродават" обява на някой друг.

                      Факт е, че ако се опитам да мина директно към купувача има шанс да смъкна някой лев, но не мисля да го се опитвам да заобикалям брокера заради това. Те си имат задължения - да намерят купувач и да го запзнаят с имота. При това положение смятам, че колкото и да е безумна комисионната са си я заработили и е редно да си я получат. Колкото и нетипично по нашенски да звучи това .
                      О напротив, договорите с агенциите си имат стойност и изобщо не е трудно да те накарат да платиш. Това не те касае, тъй като доколкото разбирам, ти услугата брокер не я ползваш. Постъпваш умно, като търсиш услугите на адвокат, не позволявай мненията на някои участници тук да те разколебаят. Поначало ти и банката преследвате противоположни интереси. Те се покриват само по отношение на имота, да е чист от тежести, но като цяло ще ти се наложи да сключиш около 4 сделки и е добре да работиш с юрист.
                      Какво представлява тази програмка за която спомена и склонен ли си да я предоставиш тъй като в момента и аз следя пазара?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                        Адвоката е за района и околностите на София, все още чакам предложения . На адвокат във Варна надали ще му се занимава с нещо тук.

                        Програмата е "скрипт" писан на python. Трябва ти машина на която да работи и нещо да я пуска през определено време (crontab примерно). Праща email с картина, малко детайли и история на обявата при поява на нова или промяна по стара обява. Като цяло е малко по-общо и не е само за имоти - примерно има конфигурация за сайтовете за автомобили, за сайтовете за имоти и даже една за цените на неща от amazon.com. За споделяне - https://github.com/funnybrum/site_monitor . Ама ще ти трябват малко програмистки умения за да я ползваш.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                          Андрей - 0899886108 безупречен адвокат, близък на сестра ми, ползвал съм го при 2 сделки и съм супер доволен. Специалист е и се занимава от години основно с такива сделки - имоти, покупки, продажби, договори и прочие. Базиран е в София, но само да напомня, че адвокатските услуги си имат цена, понякога сериозна. Работят по тарифи
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            О напротив, договорите с агенциите си имат стойност и изобщо не е трудно да те накарат да платиш.
                            Потвърждавам. "Пробили" са в съдилищата и яко носят изпълнителни листове против "заобиколили" ги купувачи.
                            Прочее и аз заобиколих едни и вече една година чакам да ми заведат дело Ама имота го предлагаха още 5-6 агенциЙ, може би затова не ми завеждат?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #29
                              От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Потвърждавам. "Пробили" са в съдилищата и яко носят изпълнителни листове против "заобиколили" ги купувачи.
                              Прочее и аз заобиколих едни и вече една година чакам да ми заведат дело Ама имота го предлагаха още 5-6 агенциЙ, може би затова не ми завеждат?
                              В случая който споменах агенцията е предлагала имота без договор с продавача а купувача (не истинския а близък) всъщност е подписал че е огледал имота.
                              Така че да извиняват агенциите
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Адвокат/брокер за помощ при покупка на имот?

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Андрей - 0899886108 безупречен адвокат, близък на сестра ми, ползвал съм го при 2 сделки и съм супер доволен. Специалист е и се занимава от години основно с такива сделки - имоти, покупки, продажби, договори и прочие. Базиран е в София, но само да напомня, че адвокатските услуги си имат цена, понякога сериозна. Работят по тарифи
                                Благодаря . И да - всяка услуга си има цена. Не очаквам за 200лв да ми свърши тази работа .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X