Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

    Някой може ли да ми каже максималния размер гуми,който могат да се сложат на първа генерация санта фе. По-скоро ме интересува височината,за да стане малко по-висок. И другото гледам има комплекти за лифт специално за санта фе http://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-SANT...JYKrLT&vxp=mtr в Ebay и на други места ги има 4 ама и пружини дават с 3см да се вдигне + едни гуми с около 4-5 сантиметра дали може да се очакват без да създават проблеми?

  • #2
    От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

    Наскоро ходих при едни майстори точно за това питах ги как да го вдигна още Санта Фе-то, подложки на пружините смяна на амортисьорите те ми обясниха че реглажа после няма да стане както трябва най добрият вариант било с по високи гуми но пак трябва да се избират че да не опират.

    Коментар


    • #3
      От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

      Първоначално публикуван от Pavel7245 Преглед на мнение
      Наскоро ходих при едни майстори точно за това питах ги как да го вдигна още Санта Фе-то, подложки на пружините смяна на амортисьорите те ми обясниха че реглажа после няма да стане както трябва най добрият вариант било с по високи гуми но пак трябва да се избират че да не опират.
      Ами то и аз това съм го чувал,но то май за всички джипки важи това или поне за повечето. Ако не става защо тогава ще продават лифт кит и то в Австралия даже май си минават преглед с него,а там ги гледат тия неща. А за гумите ясно те не,че са малки 225/70/R16 ,но не знам колко може да побере.

      Коментар


      • #4
        От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

        Споделете слет експериментите на какъв размер сте се спряли.

        Коментар


        • #5
          От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

          Първоначално публикуван от pajero I Преглед на мнение
          Споделете слет експериментите на какъв размер сте се спряли.
          Ами то,че да се спрем трябва да се пробва/тества или някой да сподели знания иначе няма как да купуваме различни размери гуми и да пробваме Аз затова и питах някой ако има представа,но май няма.

          Коментар


          • #6
            От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

            Колеги,тъй като не открих информация никъде,реших да питам тук.Санта фе първа фаза от подписа ми,дали ще събере 225/75/16?На гуми-калкулатора излиза малко от нормата,която е зададена там,но това нища не означава.Идеята ми е да не променям стъпката,а само височината.Благодаря!
            Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

            Коментар


            • #7
              От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

              С гуми 225/75/16 (Ласа АТ) закупих Санта фе-то от предишния собственик, карах един сезон с тях и не открих проблеми опирания и т.н. Понеже ме дерзаят същите мисли като вас, дори обмислям следващите пак да са с този размер и АТ гуми. Има също и подложки в ибей, за повдигане.
              "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

              Коментар


              • #8
                От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                Благодаря за споделянето колега.То за възможностите на сува,мисля,че тази височина ще е перфектна,а и щом не опира!С подложки ще се изнесе центъра на тежест и ще стане по-нестабилно в завои или,поне така си мисля.Само дето,тия гуми са малко по-тежки от стоковите,но предполагам не би било драма.
                Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                Коментар


                • #9
                  От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                  Първоначално публикуван от adjmahl Преглед на мнение
                  Благодаря за споделянето колега.То за възможностите на сува,мисля,че тази височина ще е перфектна,а и щом не опира!С подложки ще се изнесе центъра на тежест и ще стане по-нестабилно в завои или,поне така си мисля.Само дето,тия гуми са малко по-тежки от стоковите,но предполагам не би било драма.
                  Ами фланци или минусови джанти тогава.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                    А нещо по въпроса за повдигане?Гледам леки коли вдигат по другите форуми само със слагане на малко по-големи и по-твърди пружни и няма проблеми.(Audi allroad така е повдигано и за други съм чел). Та едни гуми 225/75/R16 щом събира без доработки и на стоковите джанти има ли вариант да се сменят пружините и общо примерно да се е повдигнала с няколко сантиметра.Някой пробвал ли е?И ако е пробвал с какви пружни?Аз бих се навил за проби,но ми трябва помощ в избора на пружни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                      Колеги преди да сменяте пружини се уверете че амортесьорите са ви достатъчно дълги за да поемат новия размер пружини, ако имате стабилизираща щанга вижте дали няма да окъсее, проверете дали няма да нарушите критично ъгъла на каретата. Не е просто да се надигне

                      Коментар


                      • #12
                        От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                        Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                        Колеги преди да сменяте пружини се уверете че амортесьорите са ви достатъчно дълги за да поемат новия размер пружини, ако имате стабилизираща щанга вижте дали няма да окъсее, проверете дали няма да нарушите критично ъгъла на каретата. Не е просто да се надигне
                        Ами аз не съм специалист та няма как да разбера затова питам ако някой има опит с този модел. По принцип амове+пружни също бих ги сменил,но не знам дали ще стане.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                          Гледам има лифтнато санта фе,че и лебедка има. http://www.modifikasi.com/showthread...TA-FE-OFF-ROAD. Явно може да се лифтне ще търся вариянти аз за лифт и по-големи гуми и ще пиша ако има развитие по темата.Някой ако има опит да пише.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                            Ми нямам опит, но други имат и то достатъчен, не само пред кафето(дали ще се оправиш с четенето не знам, но има доста картинки) - https://www.drive2.ru/r/hyundai/1610653/
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                              Някой знае ли, от къде може да се поръчат предните дистанционери?
                              Попадам само на руски сайтове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X