Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

    Първоначално публикуван от coolservice Преглед на мнение
    Някой знае ли, от къде може да се поръчат предните дистанционери?
    Попадам само на руски сайтове.
    Аз горе-долу го разбирам руския,но не достатъчно.Колега ако успееш да лифтнеш и имаш резултат пиши как и колко сантиметра е лифта.

    Коментар


    • #17
      От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

      Според руснаците, най-удачните подложки са по 30мм. При тази дебелина не се нарушава работата на каретата и няма проблеми с регулирането на сходимостта. С колкото подложиш, с толкова се увеличава и клиренса. За отзад се ползват леко преработени усилени (височина 30мм) тампони за предните пружини на Лада класика. Отпред се ползват полиуретанови подложки отново с височина 30мм. Мисля, че при добро желание може да се направи чертеж и да се поръчат на стругар за изработка. Явно готови неща за предното окачване се предлагат само от руски фирми. За задното окачване има неща и в ибей.
      Я, имало всичко навсякъдеhttps://www.ebay.com/sch/Lift-Kits-P...nta+Fe+LX+3.5L
      Последно редактирано от коко келеша; 24-02-18, 14:45.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

        Аз имах провиснала задница заради омекнали пружини, понеже бутилката ми за газта е пълна винаги, както и резервоар над 1/2, и се реших да сложа подложки временно, докато се наканя да си купя нови пружини. Поръчах си две подложки от български сайт, фирма от град Пловдив, ако се разровите в интернет ще я намерите много лесно (за да не правя реклама). Размера е 90х131х25мм - гумена подложка за пружина.. Сложих ги на мястото на оригиналните тампоните, минах на реглаж и всичко заспа. Сега вече няма и помен от провиснала задница, клиренса се увеличи. За сега не мисля да купувам нищо, ако след време се посмачкат и нещо се промени, ще ги махна и ще сложа нови пружини + оригинални тампони. Аз също имам интерес към подложки за предните амортесьори, ако някой измисли нещо на разумна цена, произведено в България, да ме брои.

        https://drive.google.com/open?id=0B1...1POU1TcjdPUmZJ
        https://drive.google.com/open?id=0B1...BqMm5iNktTMVRv
        https://drive.google.com/open?id=0B1...pkTGdKOHNOUXdn


        Поздрави.
        Последно редактирано от ehgypo; 24-02-18, 17:00.

        Коментар


        • #19
          От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

          Ами мен повече ме интересува да повдигна с амове и пружни понеже тия подложки не им се струват много надежни,но може и да греша.Значи може да постигне лифт с около 4 сантимера - 3см с подложки и да кажем 1-2 от по-големи гуми.

          Коментар


          • #20
            От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

            А такова нещо някой пробва ли е https://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-SAN...hagE1E&vxp=mtr ?? Или поне да има инфо какви са частите и дали ги има в България?

            Коментар


            • #21
              От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

              Кита е за втора генерация.
              А с гумите викам какво стана ,с максималния размер?
              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

              Коментар


              • #22
                От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                Пише,че и за първа става.Иначе за гумите доколкото разбрах 225/75 влизат без проблем.

                Коментар


                • #23
                  От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                  Единия от симпатягите, за които съм пуснал линк по-горе е минал на 17"с джанти от iX35. Зимно време - 235/70/17 и лятно време 235/65/17. Другия кара с 235/70/16. И двамата са екскурзианти и пътуват по няколко хиляди километра на маршрут.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от коко келеша; 28-02-18, 09:31.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                    @adjmahl Колега, ще дигнеш колата с 1,15 см, не съм сигурен колко точно ще ти помогне.
                    @останалите Аз съм със санта фе първа генерация и си мисля да го смеян за нещо по-пригодно за тежък офроуд. Не си разваляйте хубавите СУФ-чета, и така катерят прилично и минават почти навсякъде. Ако искаме лифт и тн. вземаме от вече изпитаните марки и модели с бързи/бавни, яки двигатели и тн.
                    Hyundai SantaFe AWD 2.4 146hp 2002

                    Коментар


                    • #25
                      От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                      Съгласен съм с Мечо ,но от друга страна ... ако вчера имах +2/3см клиренс нямаше да ми се налага да спра доста преди края от нужното за изминаване разстояние!Е ,Паджерото с калните гуми и половината на моето не успя да измине ,но това не е никакъв показател.На влизане снегът хруптеше и се нариваше с предницата ,няколко часа по-късно рязко слегна ,омекна и калта отдолу доочерта кошмара ,което даде предимство пък на японеца.Не ги сравнявам ,няма място за такова ,просто искам да подчертая ,че по-висок + зимни гуми + пухкав сняг стигаш прилично далеч ,а понякога и до края
                      Явсно е ,че ще следвам лифт-стъпките на руския бронтозавър.

                      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                        Ами то не е 1см. Ако я вдигнеш с с подложки или пружини с 3см и по-големи гуми още 1-1,5 стават 4-5см което не е малко кое да му се разваля?Иначе в този ценови диапазон това прецених,че за мен ще ми е най-универсалното возило понеже е със сравнително добро 4х4 работещо изцяло механично, а е комфортна колата и за по-дълги пътувания.А по-хард джипките аз често се замислям за някой патрул,паджеро или тлк ,но по-новите са ми скъпи,а тия от 90те нещо не ми се нравят за дълги пътувания,а да не говорим,че и ако се гони проходимост се иска къса база. Та поради причината,че не ми се поддържа джип само за офф и лека кола а пътя съм избрал компромис от към проходимост. Аз съвсем скоро ще започна да търся вариянти за лифт на санта фе-то като ще говоря и с човек от форума та ще пиша и какво е станало и как вървят нещата. Те хората колите си вдигат не виждам проблем лек лифт на сув.
                        Последно редактирано от sabatton; 02-03-18, 11:50.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                          Линковете за ибей водят пак до братушката ,готов бях да дам 200$ ,ама от там няма как да стане.Влязла ми е мухата в главата и няма да се дам.Говорих днес с авер собственик на морга за 4х4 и се разбрахме - вземам макферите и каквото още е нужно ,меря ,струвам чертежи и т.н. , а за изработката на леко по-твърди от тези гуменаци в линка хора и материали има навсякъде.Спрях се на варианта 30мм. дуралл.Правя го ,подарявам на жената ,а аз вече яко гледам обявите за off-машини.Просто ми е нужна такава.
                          Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                          Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                          0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

                            Аз обаче споделям виждането на единия от братушките, че не е удачно да се подлага чисто гумена подложка без ламаринената добавка, защото при по-активно ползване извън пътя е възможно и бързо амортизиране на повдигането отзад. Трябва да е нещо като ладовата подложка, но с равна основа, като за пружината на Сантата. Братушката беше оформил с изчукване оригиналното ламаринено легло до равна основа.

                            П.П. А предните подложки имат заложени и нещо като дистанционни втулки с необходимата височина.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X