Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 28

Тема: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

По подразбиране Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

Някой може ли да ми каже максималния размер гуми,който могат да се сложат на първа генерация санта фе. По-скоро ме интересува височината,за да стане малко по-висок. И другото гледам има комплекти за лифт специално за санта фе http://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-SANT...JYKrLT&vxp=mtr в Ebay и на други места ги има 4 ама и пружини дават с 3см да се вдигне + едни гуми с около 4-5 сантиметра дали може да се очакват без да създават проблеми?

Място
    гр.Шумен
    Публикации
    23
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Максимален размер гуми за санта фе 1 генерация

Наскоро ходих при едни майстори точно за това питах ги как да го вдигна още Санта Фе-то, подложки на пружините смяна на амортисьорите те ми обясниха че реглажа после няма да стане както трябва най добрият вариант било с по високи гуми но пак трябва да се избират че да не опират.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на Pavel7245 Преглед на публикациите
    Наскоро ходих при едни майстори точно за това питах ги как да го вдигна още Санта Фе-то, подложки на пружините смяна на амортисьорите те ми обясниха че реглажа после няма да стане както трябва най добрият вариант било с по високи гуми но пак трябва да се избират че да не опират.
    Ами то и аз това съм го чувал,но то май за всички джипки важи това или поне за повечето. Ако не става защо тогава ще продават лифт кит и то в Австралия даже май си минават преглед с него,а там ги гледат тия неща. А за гумите ясно те не,че са малки 225/70/R16 ,но не знам колко може да побере.

Място
    plovdiv
    Публикации
    99
    Точки (при гласуване)
    10

Споделете слет експериментите на какъв размер сте се спряли.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на pajero I Преглед на публикациите
    Споделете слет експериментите на какъв размер сте се спряли.
    Ами то,че да се спрем трябва да се пробва/тества или някой да сподели знания иначе няма как да купуваме различни размери гуми и да пробваме Аз затова и питах някой ако има представа,но май няма.

Място
    гр.София
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    7

Колеги,тъй като не открих информация никъде,реших да питам тук.Санта фе първа фаза от подписа ми,дали ще събере 225/75/16?На гуми-калкулатора излиза малко от нормата,която е зададена там,но това нища не означава.Идеята ми е да не променям стъпката,а само височината.Благодаря!
    Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

Място
    Добрич/Варна
    Публикации
    65
    Точки (при гласуване)
    7

С гуми 225/75/16 (Ласа АТ) закупих Санта фе-то от предишния собственик, карах един сезон с тях и не открих проблеми опирания и т.н. Понеже ме дерзаят същите мисли като вас, дори обмислям следващите пак да са с този размер и АТ гуми. Има също и подложки в ибей, за повдигане.
    "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

Място
    гр.София
    Публикации
    52
    Точки (при гласуване)
    7

Благодаря за споделянето колега.То за възможностите на сува,мисля,че тази височина ще е перфектна,а и щом не опира!С подложки ще се изнесе центъра на тежест и ще стане по-нестабилно в завои или,поне така си мисля.Само дето,тия гуми са малко по-тежки от стоковите,но предполагам не би било драма.
    Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

Място
    Варна
    Публикации
    416
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на adjmahl Преглед на публикациите
    Благодаря за споделянето колега.То за възможностите на сува,мисля,че тази височина ще е перфектна,а и щом не опира!С подложки ще се изнесе центъра на тежест и ще стане по-нестабилно в завои или,поне така си мисля.Само дето,тия гуми са малко по-тежки от стоковите,но предполагам не би било драма.
    Ами фланци или минусови джанти тогава.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

А нещо по въпроса за повдигане?Гледам леки коли вдигат по другите форуми само със слагане на малко по-големи и по-твърди пружни и няма проблеми.(Audi allroad така е повдигано и за други съм чел). Та едни гуми 225/75/R16 щом събира без доработки и на стоковите джанти има ли вариант да се сменят пружините и общо примерно да се е повдигнала с няколко сантиметра.Някой пробвал ли е?И ако е пробвал с какви пружни?Аз бих се навил за проби,но ми трябва помощ в избора на пружни.

Място
    София
    Публикации
    76
    Точки (при гласуване)
    2

Колеги преди да сменяте пружини се уверете че амортесьорите са ви достатъчно дълги за да поемат новия размер пружини, ако имате стабилизираща щанга вижте дали няма да окъсее, проверете дали няма да нарушите критично ъгъла на каретата. Не е просто да се надигне

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на vencibull Преглед на публикациите
    Колеги преди да сменяте пружини се уверете че амортесьорите са ви достатъчно дълги за да поемат новия размер пружини, ако имате стабилизираща щанга вижте дали няма да окъсее, проверете дали няма да нарушите критично ъгъла на каретата. Не е просто да се надигне
    Ами аз не съм специалист та няма как да разбера затова питам ако някой има опит с този модел. По принцип амове+пружни също бих ги сменил,но не знам дали ще стане.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Гледам има лифтнато санта фе,че и лебедка има. http://www.modifikasi.com/showthread...TA-FE-OFF-ROAD. Явно може да се лифтне ще търся вариянти аз за лифт и по-големи гуми и ще пиша ако има развитие по темата.Някой ако има опит да пише.

Място
    София
    Публикации
    5,191
    Точки (при гласуване)
    17

Ми нямам опит, но други имат и то достатъчен, не само пред кафето(дали ще се оправиш с четенето не знам, но има доста картинки) - https://www.drive2.ru/r/hyundai/1610653/
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    София
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Някой знае ли, от къде може да се поръчат предните дистанционери?
    Попадам само на руски сайтове.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Цитат Мнение на coolservice Преглед на публикациите
    Някой знае ли, от къде може да се поръчат предните дистанционери?
    Попадам само на руски сайтове.
    Аз горе-долу го разбирам руския,но не достатъчно.Колега ако успееш да лифтнеш и имаш резултат пиши как и колко сантиметра е лифта.

Място
    София
    Публикации
    5,191
    Точки (при гласуване)
    17

Според руснаците, най-удачните подложки са по 30мм. При тази дебелина не се нарушава работата на каретата и няма проблеми с регулирането на сходимостта. С колкото подложиш, с толкова се увеличава и клиренса. За отзад се ползват леко преработени усилени (височина 30мм) тампони за предните пружини на Лада класика. Отпред се ползват полиуретанови подложки отново с височина 30мм. Мисля, че при добро желание може да се направи чертеж и да се поръчат на стругар за изработка. Явно готови неща за предното окачване се предлагат само от руски фирми. За задното окачване има неща и в ибей.
    Я, имало всичко навсякъдеhttps://www.ebay.com/sch/Lift-Kits-P...nta+Fe+LX+3.5L
    Последно редактиран от коко келеша ; 24-02-18 в 14:45
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Варна/Добрич
    Публикации
    54
    Точки (при гласуване)
    11

Аз имах провиснала задница заради омекнали пружини, понеже бутилката ми за газта е пълна винаги, както и резервоар над 1/2, и се реших да сложа подложки временно, докато се наканя да си купя нови пружини. Поръчах си две подложки от български сайт, фирма от град Пловдив, ако се разровите в интернет ще я намерите много лесно (за да не правя реклама). Размера е 90х131х25мм - гумена подложка за пружина.. Сложих ги на мястото на оригиналните тампоните, минах на реглаж и всичко заспа. Сега вече няма и помен от провиснала задница, клиренса се увеличи. За сега не мисля да купувам нищо, ако след време се посмачкат и нещо се промени, ще ги махна и ще сложа нови пружини + оригинални тампони. Аз също имам интерес към подложки за предните амортесьори, ако някой измисли нещо на разумна цена, произведено в България, да ме брои.

https://drive.google.com/open?id=0B1...1POU1TcjdPUmZJ
    https://drive.google.com/open?id=0B1...BqMm5iNktTMVRv
    https://drive.google.com/open?id=0B1...pkTGdKOHNOUXdn

Поздрави.
    Последно редактиран от ehgypo ; 24-02-18 в 17:00

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

Ами мен повече ме интересува да повдигна с амове и пружни понеже тия подложки не им се струват много надежни,но може и да греша.Значи може да постигне лифт с около 4 сантимера - 3см с подложки и да кажем 1-2 от по-големи гуми.

Публикации
    63
    Точки (при гласуване)
    1

А такова нещо някой пробва ли е https://www.ebay.com/itm/HYUNDAI-SAN...hagE1E&vxp=mtr ?? Или поне да има инфо какви са частите и дали ги има в България?

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 12
    Последно мнение: 05-10-16, 19:42
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 08-10-12, 20:14
  3. Отговори: 62
    Последно мнение: 28-01-11, 08:13
  4. Отговори: 21
    Последно мнение: 06-03-08, 22:28
  5. Максимален размер гуми за дискавъри2
    От ivanomir във форум Гуми и джанти