Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Днес пристигна полир машината. След седмица ще пробвам с ТОЗИ продукт.
    Живко-о-о, минаха няколко седмици...
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #32
      От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

      Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
      Айде и моите 5 ст по темата...
      Свалям шапка!!!

      Аз си обичам колите, обаче нямам условия - в гаража нямам ток, за да пастирам - ползвам инвертор...

      Направил си чудеса - адмирации!!!

      Коментар


      • #33
        От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

        Veni, да ти кажа,не ти трябва кой знае какво,освен желание.Аз стигнах до извода,че и водоструйката не е абсолютно наложителна.Един по хубав струйниок пак би свършил работа.Има пасти на Meguiars,с които в 2 3 стъпки и на ръка ще се справиш и ще постигнеш Show Car Shine-както казват хамериканците:-).Погледни някое клипче за Scrach X,Swirl Remower,Utimate Compound,Ultimate Polish и накрая една Ultimate Wax.Аз на това съм се спрял за сега..със съответните бързи вакси и детайлинг спрейове...
        TLC 120 Prado
        Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

        Коментар


        • #34
          От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

          Дайте снимки да се види какво сте направили

          Коментар


          • #35
            От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

            За съжаление ползвам сателитен нет и качването на снимки е просто немислимо!При първа възможност ще кача...
            TLC 120 Prado
            Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

            Коментар


            • #36
              От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Живко-о-о, минаха няколко седмици...
              Нямах време да я снимам. В момента има 2 пръст пепел по колата, защото живеем в много чисти градове. Сега е в гаража, другата седмица като я изкарам, ще я измия и снимам.
              Ефекта от този продукт е много добър. Много доволен,много. Баща ми като видя ефекта, се нареди за равката да я минем и нея.И без това остана препарат за още едно минаване. Равката я минаха на пастиране с шкурка,и ефекта се вижда. Кръгове и пайжини по цялата кола. Едно ,че японксите коли ги боядисват по тънко от европейските,сега и това. При нея ефекта трябва да е повече от добър,да се запълнят тези недуразомения. Само другата седмица да е над 12 градуса ....

              Коментар


              • #37
                От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                Отварям темата,защото "малко" съм се увалякъл на тема боята на колата да изглежда чиста и перфектна. За мен е важен външмият и завършен вид на това с което хвана да се заминавам,дали е да си полирам колата или да пиша програмен код. Малко по-малко започнах да се интересувам кое,как се прави. Стигнах до следните изводи :
                - Вариант 1 - машинно пастиране с абразивна паста. Тук,марки и производители колкото искате. Нямам конкретна марка която да ми е харесала повече. Имайте впредвид,че в зависимост от абразива,такава процедура,може да се извърши до максимум 2 пъти върху детайл.после отива за нова боя.
                - Вариант 2 -полиране и предпазване на автомобилната боя. Тук мога да споделя това което съм опитал досега с бих казал перфектен резултат.
                - стъпка 1 - Колата се измива с автошампоан с вакса. Не ползвайте препарати за безконтактно измиване,или четки по автомивките. Има си гъби и ръкваици за тази работа. От безконтактните препарати и а ли хромирани детайли,приключват бързо. Потъмняват и се оксидират. С гъбите и ръкваците може да се изплакнат в кофата,и така няма да разнасяте песъчинки по цялата кола,защото после се появяват така наречените "пайжини" по боята.
                - стъпка 2 - След като е измита и подсушена,нансям вакса. Засега най-добри резултати от тези който съм ползвал е на Ma Fra Metal Cream. Много хубаво изчиства боята в дълбочина,и на допир става много приятна. Дават и до 2 месеца да си върши работата.
                - стъпка 3 - След ваксата,нансям и последното покритие което да запечата изчистената боя. Засега съм ползвал само wolfs nano glaze. Тук може да видите какво представлява крайният резултат след нейната употреба. Продукта е на кварцова основа,попълва микропукнатини в лака на колата.
                - стъпка 4 - изчистване на всички хромирани,метални детайли по автомобила. Тук фаворит е All metal polish. Това нещо прави чудеса . Тук можете да видите как почиства. С него почистих хромираните елементи и джантите на аватмобила. Продукта е лудница!

                Имах свободно време,и си върших процедурите на ръка. Отнемат си време,средно около 4ч търкане. Ще си купя полир машина,да съкратя това време,и да не ме болят ръцете после .
                Моля, темата да си остане с мнения "по-същество". Благодаря.
                Пропуснал си стъпка 5 - минават хулиганчетата с ключовете/пироните...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                  От това няма спасение. Но, има и друга страна. Трябва да има стимул след време да се смени колата с друга. Прекаленото вталясване, също не е добре, ама какво да правя, като за мен най-важен е детайла ... Няма значение на какво .... Съдба

                  Коментар


                  • #39
                    От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                    Дори не става въпрос за полиране и лъскане... Едно измиване и след това посещение в Надежда/Обеля и т.н. и си готов... 2 такива случая имам вече с различни коли...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                      Няма как да се спасиш на 100%, от това някой да си отваря вратите в твоята. На Хюндая, така го бяха натиснали с врата,че се беше огънала вратата + сваляне на боята до ламарина. Коли се купуват, и пари се изкарват. Нямам 5 живота чак толкова да издребнявам. Stay hungry ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                        В детайлин стора има 20% намаление до края на месец Март.
                        Да споделя мнение за ТОВА и ТОВА .
                        Първото това, за 20 минути занимавка колата ти я прави перфектна. Държи на около 4 автомивки с безконтактен препарат(може и повече,аз на 4 повтарям процедурата). Препоръчвам с две ръце.
                        Второто това, ми спести сваляне и миене на джаните с четка и всякакви друга химия. Изчаква се около 10м, и с водоструйката.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          В детайлин стора има 20% намаление до края на месец Март.
                          Да споделя мнение за ТОВА и ТОВА .
                          Първото това, за 20 минути занимавка колата ти я прави перфектна. Държи на около 4 автомивки с безконтактен препарат(може и повече,аз на 4 повтарям процедурата). Препоръчвам с две ръце.
                          Второто това, ми спести сваляне и миене на джаните с четка и всякакви друга химия. Изчаква се около 10м, и с водоструйката.
                          Здравей колега ,да те питам че явно има имаш опит с подобни неща.Дали има някаде препарат за хром/алуминий лайсни че имам побелели/помътнели лайсни .Пробвах с доста пасти и не се получава,всъщност не са чист хром ами алумин с някакво покритие от горе.Е ,не знам какво точно е.
                          Honda CRF 250 X
                          Touareg 3.0 TDI

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X