Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 28 от 28

Тема: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

Място
    Русе
    Публикации
    2,597
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране От: Детайлинг или как возилото ни да изглежа перфектно.

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    ...
    Като човек който предпочита същността пред външността....

Една идея само за такива "мързеливци", перфекционистите да я пропуснат:

к'во да е фолио за автомобили без да робувате на марка(гъвкави са и лягат по кривата форма с леко стопляне, а и не на последно място са с по-голяма трайност), безцветно (може даже тъй наречения каст ламинат дето се ползва при "брандиране" на возила от рекламните фирми), се лепи върху матиралата и пожълтяла пластмаса на фара без да се шлайфа . Може и на ленти че е по-лесно, ако съвсем не ви пука за външността. Фарът става кристален, макар и леко жълтав, и светенето му си е както трябва. Като помътнее фолиото след някоя година - пак.

Публикации
    251
    Точки (при гласуване)
    0

Колега Живко щом за 4 часа търкане на ръка си доволен от ефекта на пастирането. Какво да кажа аз че ги търкам по три дена с машината И това с до два пъти с абразивната паста не знам кой ти го е казал но не е така

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,950
    Точки (при гласуване)
    15

Колега Моци, ако не четеш между редовете, няма да се излагаш. Написал съм с какво и как съм работил. Къде видя абразив, не знам. Прави разлика между вакса,нано покритие и абразивна паста.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    София
    Публикации
    630
    Блог Публикации
    6
    Точки (при гласуване)
    7

Ползвал съм Turtle wax шлайф и полир много бях доволен,доста работа си е.С почивки за по една бира 5-6 часа ми взе.
    Не бива да е много топло,и на сянка се прави.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

Публикации
    251
    Точки (при гласуване)
    0

Извинявам се колега, че се изложих сега прохождам в пастирането и полирането аматьор съм.

Място
    София
    Публикации
    1,117
    Точки (при гласуване)
    11

Брех, а аз се боря с ръждите . Ех, мечти, мечти - да няма ръжди и да се чудя дали да полирам и пастирам .

Иначе нищо, че е дръгел на 25+ години вече (Витара-та) - ползвам една вакса от време на време с карнубиев восък (или нещо такова). Май Formula беше марката, едни жълти шишета.

Измива се добре, подсушава се и се нанася ваксата. Като изсъхне с вълнен парцал се полира. Резултата е блясък и се получва леко хидрофобно покритие което пречи на водата да се задържа и пази метала от долу. След такава процедура за 1-2 месеца мия колата само с вода. На мен целта ми не е блясъка от ваксата. Но уви - с 1-2 нанасяни на година се стига пак до ръжди ...

Място
    Варна
    Публикации
    115
    Точки (при гласуване)
    8

Фарове според зависи. Моите на Ягуара бяха мноооого зле - машинно 320-400-500-600-800-1000-1200-1500-2000-2500-Meguiar's PlastX, IPA15% и запечатах с два слоя Wolf Chemicals Hard Body. Правих ги по Великден и засега не са мръднали, очаквам да ме изкарат ~2 години.
    За коли съм ползват Valet Pro Purple Passion за един Хюндай с твърд пад и резултата не ми хареса, после ползвах за една корола на Meguiar's M105 с твърд пад и ротационна. Боята беше супер зле, супер оксидирана и матирата и стана страхотно. Оставих я само с M105 защото времето ме притискаше.
    Също така за фарове ползвах за някои Ягуарски на Chemical Guys V32 твърд пад и V36 средна твърдост пад, стават по-лъскави отколкото само с ПастХ. Много ми е мъка, че няма къде да си мия колите сега, ослушвам се за място външно+вътрешно но много трудно да си намеря читаво без хазяите да са цифромани.

Място
    Плевен-София
    Публикации
    2,950
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на brum Преглед на публикациите
    Брех, а аз се боря с ръждите . Ех, мечти, мечти - да няма ръжди и да се чудя дали да полирам и пастирам .

Иначе нищо, че е дръгел на 25+ години вече (Витара-та) - ползвам една вакса от време на време с карнубиев восък (или нещо такова). Май Formula беше марката, едни жълти шишета.

Измива се добре, подсушава се и се нанася ваксата. Като изсъхне с вълнен парцал се полира. Резултата е блясък и се получва леко хидрофобно покритие което пречи на водата да се задържа и пази метала от долу. След такава процедура за 1-2 месеца мия колата само с вода. На мен целта ми не е блясъка от ваксата. Но уви - с 1-2 нанасяни на година се стига пак до ръжди ...
    Стига се пак до ръжди,защото трябва нещо да запечата ваксата отгоре. Ваксата изчиства боята,и предпазва от UV лъчи. Обикновенно до 2 месеца. Пак зависи и колко и с какво се мие. За да предпазиш боята и ламарината,ти трябва така нерченото нано покритие. Има Nano Paint Sealant – Bodyguard. 50ml трябва да ти стигнат за една обрабтка.

Цък това е крайният резултат.
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. ДанЪците пречка за преглед ако возилото не е регистрирано
    От bencho във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 82
    Последно мнение: 27-03-16, 20:08
  2. Продавам ЕЛ-200 перфектно
    От pacoo78 във форум Архив
    Отговори: 3
    Последно мнение: 21-05-09, 18:40
  3. Продавам перфектно 206 CC GTI
    От huko във форум Архив
    Отговори: 5
    Последно мнение: 15-04-09, 09:29
  4. Проблем при регистрация на возилото????
    От iiiopo във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 13
    Последно мнение: 26-04-07, 20:25

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •