Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер твърд наварен метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Супер твърд наварен метал

    @ ag ro - Утре /9.12/ ще съм в района на Добрич и с удоволствие бих разказал за такъв тип материал.

    Коментар


    • #62
      От: Супер твърд наварен метал

      Сещам се за корунд, алуминиев оксид, диамант или нещо подобно, "залепен" към ламарината. За лепилото...., примерно емайл. Изпичането не би трябвало да е проблем.

      Коментар


      • #63
        От: Супер твърд наварен метал

        Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
        Сещам се за корунд, алуминиев оксид, диамант или нещо подобно, "залепен" към ламарината. За лепилото...., примерно емайл. Изпичането не би трябвало да е проблем.
        И по тази линия се работи, определено е нещо залепено, а не заварено, иначе нямаше да се отлюспват парченца.
        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

        Коментар


        • #64
          От: Супер твърд наварен метал

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          И по тази линия се работи, определено е нещо залепено, а не заварено, иначе нямаше да се отлюспват парченца.
          Тъй де . Гяволъка е в "лепилото" , както вече намекнах С емайлиране обаче не става .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #65
            От: Супер твърд наварен метал

            Поне по снимките на мен ми прилича на прахово наваряване. Има достатъчно добри прахове с/у такъв тип износване.
            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

            Коментар


            • #66
              От: Супер твърд наварен метал

              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
              Поне по снимките на мен ми прилича на прахово наваряване. Има достатъчно добри прахове с/у такъв тип износване.
              Точно, днес двама знаещи го потвърдиха, единия се наема да го направи по два начина, нискотемпературно и веднага, другия високотемпературно, но след известно време . За резултатите - след проби в работа, това ще отнеме време /месец-два поне/. По неволя май ще стана сведущ в тази област.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #67
                От: Супер твърд наварен метал

                Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                Поне по снимките на мен ми прилича на прахово наваряване. Има достатъчно добри прахове с/у такъв тип износване.
                Нали знаеш от колко време бяхме (кзу-то) представители на Кастолин . "Евталой" , "Кастодур" и т.н. ... и няма грижи за какъв да е случай .

                Но понеже тук става въпрос за силно изразена грапавост , а от 10-на години вече не съм в течение , в това време дали са се появили прахове , които след наваряване да дават грапавост колкото на шкурка №120 ?
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #68
                  От: Супер твърд наварен метал

                  Само да напомня, че редовно ползваме такъв двуслоен материал.
                  Напластеният слой са хромови карбиди.
                  В Youtube мисля, че има клипове как се напластява.

                  Подложката обикновенно е S235/ст3/, но има вече и на доста по-здрава подложка.

                  Отлаганият слой е обикновенно 60-70 HRC, като някои производители твърдят, имат и 80-90 и по-вече.
                  Няма как да се измери, така, че им вярваме...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Супер твърд наварен метал

                    Грапавостта е много по -сериозна от шкурка 120. Някои от залепените зрънца видимо са над 1 мм. Използван е едрозърнест прах. Пробите с нанасяне на различни прахове ще покажат кое е добро. Засега чакане за резултат, заготовките са дадени за първи проби. Подозирам, че в случая гранулометрията на праха няма да играе чак такава съществена роля, стига нанесения слой да не допуска полиране на повърхността.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #70
                      От: Супер твърд наварен метал

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Нали знаеш от колко време бяхме (кзу-то) представители на Кастолин . "Евталой" , "Кастодур" и т.н. ... и няма грижи за какъв да е случай .

                      Но понеже тук става въпрос за силно изразена грапавост , а от 10-на години вече не съм в течение , в това време дали са се появили прахове , които след наваряване да дават грапавост колкото на шкурка №120 ?
                      И аз от много време не съм се занимавал с прахово, но по спомен имаше някакви пръчки със зърна от волфрамови карбиди които се внасяха допълнително към основния прах. Това с горелки Евталой
                      Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X