Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер твърд наварен метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супер твърд наварен метал

    Здравейте.
    Имаме с Тихича от Добрич разговор по скайп, и се заприказвахме за работните органи на земеделските машини, и тяхната износоустойчивост.
    И двамата познаваме руски лемежи, на които от задната страна, до режещия ръб е наварен метал, с много голяма твърдост. От моя опит-имам една песъчлива нива край Камчия, и когато е сухо-пясъка изяжда нормалната стомана за лемежи, до степен да са неузнаваеми какво нещо са.
    Обаче миналата година в сухата земя обикновената стомана(не е много обикновена, но тази от която традиционно се правят лемежите) се изяде, а това навареното отзад си стои почти непокътнато. Бял метал, с шлайфа почти не мога да му нанеса никаква вреда, явно силно износоустойчив, и явно наваряван с електрод. На висок ток-има сериозни мазни пръски около шева, а самия шев е неравномерен като дебелина и широчина. Явно трудно се работи с него.

    Та някой знае ли каква е тази сплав, може ли да се намерят такива електроди, и изобщо всичко свързано с тази технология.
    Има ли желание-има и начин!

  • #2
    От: Супер твърд наварен метал

    Стелит?

    Коментар


    • #3
      От: Супер твърд наварен метал

      Може и това да е, не знам. Не съм виждал шев от стелит за да го сравня.
      Иначе мога да снимам, ама най-рано идната съботонеделя.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Супер твърд наварен метал

        Наваряване на кофи за багери.
        Това е технологията.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Супер твърд наварен метал

          Мога да дам връзка със шефа на рмб-то на тец2 ,където наваряват кофите на всичко дето копа,драпа,влачи земна маса...със часове съм зяпал как наваряват
          Сигурен съм че с удоволствие ще сподели за начините и технологията
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Супер твърд наварен метал

            Купувал съм си електроди с точно такива характеристики. Не смея да напиша името на фирмата, но е известна. Навареното се държи точно така - основния метал си отива, навареното стои неизносено.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Супер твърд наварен метал

              Коле , аз на лемежи -- и руски(украински) , и турски и английски и немски и квит се сетиш наваряване не съм видял..Не казвам , че няма!
              Ако говориш за работните органи на култиватори(компактори, Х в едно и тн) - да има такова напластяване .
              По "тракториски" - "самонатокващи чапи" - има го само на старите култиватори. Новите , повечето са с малки и много на брой органи .
              В недалечното минало се пробвах с една "триодина" и електроди от драгажния (за напластяване на режещия ръб на кофите).

              Не знам какво се получи , поради кофти обратна връзка .
              Дали моята работа имаше ефект , или след като се износиха си купиха други.....

              Коментар


              • #8
                От: Супер твърд наварен метал

                Коле, сигурен съм че знаеш поне една от фирмите дето внасят практически цялата номенклатура електроди на известен отдавнашен производител. Ако пък ме я знаеш, телефона на Румбата го знаеш със сигурност. Отговорът е на разстояние едно телефонно обаждане.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Супер твърд наварен метал

                  Едно време възстановявахме износващите се части по шибърите на някои бетонпомпи с 5 мм електроди DUR 600. Има и други аналози. Мосля че бяха хром-ванадиеви. После с ъглошлайфа си беше 9 дена-8 часа, докато оправим формата на детайлите.
                  Кастолин имат книжле по въпроса, а предполагам и другите производители.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #10
                    От: Супер твърд наварен метал

                    Покрай инверторчето си изтеглих в пдф на есаб някакъв файл. Там има примери точно с какви електроди се наварява кофи на багери, на драги на трошачки,чукови мелници, на спукани ролки,чугуни...
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #11
                      От: Супер твърд наварен метал

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                      Та някой знае ли каква е тази сплав, може ли да се намерят такива електроди, и изобщо всичко свързано с тази технология.
                      Кольо имам такива електроди . Навареното е 62 -65 HRC . Дават ги точно за това наваряване на поансони ; кофи на багери и други инструменти работещи в такава среда . Електродите са на Бьолер . Като отида в работата ще им видя означението .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Супер твърд наварен метал

                        ESAB ОК 84.84 - наварявал съм турбините на дробеструйна камера. Оригиналния материал се стопява, заварката остава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Супер твърд наварен метал

                          Благодаря ви за отговорите.
                          Но това с наваряването на зъби на багери ер изпробвано. Не работи. Камъбюните са едно, пръстта съвсем друго.

                          Ето две снимки на "чапи" както им викат в Добруджа, иначе името им е култиваторна лапа:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^9AE8177C2C86649A08CFB2CF2B0A3D3A7824B9DE62860E0AB1^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:103.4 КБ
ID:5766148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^5079CAE787558DC30000F146CCDE24BB0F12EAD6021CEA6586^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:105.6 КБ
ID:5766149

                          И да, освен на култиваторните лапи-има такова покритие и на лемежи. За плуг. Като си отида на село-ще снимам как се е износил основния материал, а е останала тази "материя". То това е и смисъла де-когато се стигне до този метал-да се спре износването, и лемежа да може да работи много по-дълго.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Супер твърд наварен метал

                            Имам технология за тези работи.
                            Имам и материалите.
                            Който иска ще я споделям.
                            Материалите могат да са от всеки производител който се сетиш. Дали е ЕСАБ или Бьолер - няма никакво значение.
                            ОК 84.84 е електрод с който се наваряват глави на сонди. Него ъглошлафа не го лови. Виждаш как заминава диска, а по навареното има само драскотини. Недостатъка е че е скъп.
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #15
                              От: Супер твърд наварен метал

                              Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                              Имам технология за тези работи.
                              Имам и материалите.
                              Който иска ще я споделям.
                              Материалите могат да са от всеки производител който се сетиш. Дали е ЕСАБ или Бьолер - няма никакво значение.
                              ОК 84.84 е електрод с който се наваряват глави на сонди. Него ъглошлафа не го лови. Виждаш как заминава диска, а по навареното има само драскотини. Недостатъка е че е скъп.
                              Волфрамов карбид на плочи?
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X