Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер твърд наварен метал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Супер твърд наварен метал

    Аз говоря за това навареното.
    На лемежите и "чапите" този слой е направен в завода, и се представя супер добре. Както вече писах-основния метал на лемежа се износва, а това навареното остава, и е много вечно.
    Ще ме накарате да си ходя на село, да паля людоеда, да вдигна плуга, и да снимам.
    А Тиича работи много повече земя от мен, и органът му е постоянно вътре, та има по-сериозен поглед от мен.

    Той наварява на продълбочител simba, което според мен не продълбочител, в смисъла в който сме свикнали да го разбираме, но си е подложен на сериозен натаиск и въздействие от пръстта.
    А нов руски, ако е без това наваряване отзад изкарва колкото и всеки друг. Западен, източен, южен... Зависи от влажността на почвата, и състава и. Аз за 40 декара оране на песъчлива почва стопих почти нови лемежи(на една година), ама беше сухо. Като е влажно, или да не е песъчлива земята-траят по 2-3 години. Всички, и западни и руски.

    А с яъпросната наварка(баси думата...) основни материал се износва докато стигне до този метал, и спира да се износва, защото големия х...икс вече се поема от този слой, а не от основния метал.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Супер твърд наварен метал

      Еми не е лошо да снимаш .
      Ако си изчел оная тема - и там така тръгна : малко наизуст . После с картинките нещата се поизясниха. Аз затова натъртих , че всеки казус се решава конкретно.

      И между другото , още нещо има . Не е непременно задължително матр`яла да е супер твърд . По- точното е : да се "уцели ваксата" , както казват скиорите
      С други думи : да се подбере материал с такава износоустойчивост , която да е подходяща за конкретната работна среда . Не че нямам нещо предвид в случая , ама ше изчакаме .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        От: Супер твърд наварен метал

        Втори и трети ред органи.

        https://www.google.bg/url?sa=t&sourc...cct4f_x9fPuN2w
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: Супер твърд наварен метал

          Ето резултата от първите тестове на Тихича:

          Два еднакви работни органа, наварени единия с тръбна тел, ето тази:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^B0DB225F3081F45ABCBEB1395759974A2DAA10049E460694ED^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5767016
          а другия с ЕSAB 84.84
          Двата са вървяли 7 часа в земята, и са обработили 200 декара.
          Ето така изглеждат двата органа след тези декари:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^1948F7605C2DC9EC1BC077F6E2C4AB37B17481F30D4AC7D173^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5767017
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^0DEF4D24CB053AAF8AA3EEE8E9AB8C1E4F62A24C8F5E1F8FA9^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5767019
          На горната снимка е органа наварен с 84.84, а на долната-с тръбната тел. Тя явно не е за тази цел.

          А ето така е изглеждала наварката с електрода преди да влезе в земята:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:^58734BD38F342E149B0D48CA4C44CFCE3B7BD76BA3EBF522D0^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5767018
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Супер твърд наварен метал

            Има друг тел за целта - WEARFIL 61, който поне като твърдост дава това, което 84.84. Само дето е 3 пъти по-скъп от WEARFIL 700H.

            ПП: И на Бьолер има 2 чишита. И те 3 пъти по-скъпи - над 30 кинта килото.
            Последно редактирано от sparkybg; 17-09-17, 20:39.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Супер твърд наварен метал

              Колтиваторните лапи които си пуснал на снимката са напластени със сормайт на прах. Наясно съм с технологията, дори имам малко прах. Правил съм онити да напластявам лемежи но за съжаление иска скъпо оборудване. Необходимо е повърхността да се нагрее до около 1200 градуса за да може основния метал и сормайта да се слеят. За целта ти трябва около 60kW високочестотен генератор. Скъпо!
              Същия материал го има и във вид на добавъчен материал за нанасяне с ацителенова горелка. Задължително ацетилен , дюза 6 номер. Лично съм го пробвал и става добре.
              Търси в Украйна.
              Има и електроди за целта. Колегите тук са посочили някакви марки. Трябва да се гони твърдост 55-60 HRC като тази твърдост се постига минимум след втория шев.
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #37
                От: Супер твърд наварен метал

                Благодаря Сашо.
                Ама... Отчайващо. Откъде тези машини, та и за домашно ползване.
                На мен не ми трябват, аз си карам с лемежи от магазина, за моите мижави декарчета нямам грижи с износването.
                Ма Тихича има малко по-сериозно количество земя(далеч е от големите земевладелци-мафиоти-комунисти де), и за него си заслужава да си оправи работните органи на техниката.
                Ако прецени, че има икономическа изгода-сигурен съм, че ще намери и прах, и техника... Той е сериозен човек, и каквото реши го прави.
                За разлика от мен.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Супер твърд наварен метал

                  Хубаво! Ако решите да пробвате с ацетилен, мога да ви изпратя една пръчка добавъчен материал за проба.
                  Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Супер твърд наварен метал

                    Хубаво! Ако решите да пробвате с ацетилен, мога да ви изпратя една пръчка добавъчен материал за проба.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Супер твърд наварен метал

                      Прав си ,че почвата износва работните органи повече отколкото камъните. От опит мога да кажа ,че суровината в откритите рудници на "Каолин" , "яде" стоманата като мишка свински сапун. на оная мръсна бяла каша нищо не издържа. Сменяхме зъби на багерите на 2-3 месеца . Пробвал съм повечето технологии и матерриали на пазара и от голяма част от тях съм доволен. Ползвал съм и електроди и тел за телоподаващото и плътна и тръбнофлюсова. Имаше една на Кастолин която си повишаваше твърдоста при удари,търговския представител я наричаше "самонаклепваща се".
                      За толкова години борба с износването по работните органи на различни машини съм стигнал до извода че по добра защита от износване от триенето на суровина в суровина няма. Наварявах на ромбчета,на квадратчета на точки на определени места с идеята да се запълнят тия квадратчета с полепнала суровина и когато органът работи триенето е суровина в суровина а не суровина в метал.
                      Най-добре се определя мястото за наваряване когато нов и боядисан работен орган се пусне в работа и се следи къде първо пада боята.
                      В "Русенския университет" съм чувал по време на
                      лекции и практически упражнения че ако не се спази правилното място за наваряване на лемежи това може да доведе до повишено натоварване ,повишен разход на гориво,трябва много да се внимава с "подрезите" в околошевната зона и концентраторите на напрежение.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Супер твърд наварен метал

                        Има и двуслойна ламарина, при която износващият пласт е около 700-800 HV.
                        Ако иска мога да му изпратя за проба парче по размери/не може да отреже с резак/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Супер твърд наварен метал

                          Abra tek 5006 на Castolin.
                          Високопроизводителен електрод, при който максималната твърдост се постига още при първият слой. Аз добавям и едни карбиди под формата на тел по време на заваряването и резултатите са отлични.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Супер твърд наварен метал

                            А какъв е теста, за да са отлични резултатите?
                            Не, че се съмнявам, но тук нали уточнихме, че в земята не всичко устисква.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Супер твърд наварен метал

                              Последните "тестове" /може би преди година/ беше при въстановяването на една насипка /така му казват тук на една сложна клапа наподобяваща фуния/ през която нон-стоп денонощно се пързаля руда и една през която преминава горещата шлака. И двете работят в тежък режим. Тези възли се ремонтират всяка година, че дори се подменят.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Супер твърд наварен метал

                                Сходен проблем и при мен. Това са снимки от работния орган на конусна дробилка за черупкови плодове.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:за наваряване.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5773302Натиснете снимката за да я уголемите

Име:за наваряване2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5773303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:за наваряване3.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5773304

                                Резервните части са много далече /USA/. Имат грапаво покритие, не се вижда добре на снимките. На пипане изглежда все едно са намазани с лепило, в което е забъркан пясък и така са изсъхнали. Много здраво нещо, досега няма видимо износване за месец работа. За сравнение направих същите черупки от проста рифелова ламарина. На втория ден ламарината се полира, на третия почти спря да работи. Нямам подръка снимки в момента. Не се изтриват изпъкналостите, само им се заоблят ръбовете, става прекалено гладка и не сработва материала.
                                Та въпроса ми е има ли работеща у нас технология за такова покритие, където да дам да ми ги изработят? По-горе се спомена сормайт и нагряване, но не знам дали ще се получи нужната грапава повърхност. Ламарината е 3 мм и ако тръгна да я наварявам, ще се изметне в разнообразни и причудливи посоки, няма да има оправяне после.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X