Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доколко е важна мощноста за проходимоста

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доколко е важна мощноста за проходимоста

    Темат произлиза от тук
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=22039&page=2


    Казвам го и пак ще го кажа - това не е нормално, а и журналистите пробвали го твърдят същото - с такъв двигател всъдеход не се прави. Какво е това офроъд возило с тегло 2 тона, огромни гуми и двигател като на полско фиатче. Не го слушайте Стефан, аз предпочитам да возя един човек по-малко но да имам нормален двигател и нормална тяговъоръженост. Отврат.
    Последно редактирано от Станислав_; 29-11-07, 12:13.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    До: Вездеходы Атака и Аркуда

    Абе на хората си и върши работа и с този двигател

    Коментар


    • #3
      До: Вездеходы Атака и Аркуда

      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
      Абе на хората си и върши работа и с този двигател
      Не, не им върши работа изобщо. Просто нямат друг. Направено е така щот да може да се оправи и в най-затънтеното крайче на бившия СССР. Ако беше в САЩ щеше да има 5.7 V8, щот тоя смайл блок може да се намери и в най-зачуканото село то Аляска да Алабама... Вдявате ли разликата?
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Вездеходы Атака и Аркуда

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Не, не им върши работа изобщо. Просто нямат друг. Направено е така щот да може да се оправи и в най-затънтеното крайче на бившия СССР. Ако беше в САЩ щеше да има 5.7 V8, щот тоя смайл блок може да се намери и в най-зачуканото село то Аляска да Алабама... Вдявате ли разликата?
        Знам аз че така ще кажешИ двигател от параход да му сложат-пак няма да е правилно за теб-нали е Руско не е с V 8 и т.н...................
        И въобще това V 8 го гледам навсякъде че го препоръчваш-а кво ще кажеш за V 12-един Танк-ов например?

        Коментар


        • #5
          До: Вездеходы Атака и Аркуда

          Че как. Дребна е. Точно от повърхността на блатото до костите на динозаврите на дъното Му.
          Ти па кви ги говориш? Разбирам Близнаците или Йори, ама ти ...

          Коментар


          • #6
            До: Вездеходы Атака и Аркуда

            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
            Знам аз че така ще кажешИ двигател от параход да му сложат-пак няма да е правилно за теб-нали е Руско не е с V 8 и т.н...................
            И въобще това V 8 го гледам навсякъде че го препоръчваш-а кво ще кажеш за V 12-един Танк-ов например?
            Ще кажа че един V8 е дълъг колкото двигател от Лада, и е малко по-широк от него, така че по-компактно нещо с тези размери няма да намериш. А на Стефан който не обича да чете това което съм написал му казвам - един човек по-малко полезен товар, за сметка на това работеща и енергонаситена конструкция.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              До: Вездеходы Атака и Аркуда

              Това двигателче дори да движи машината, ще работи в режим, който много бързо ще изпие ресурса му. Не зная дали точно ремонтопригодността е аргумент да бъде използвано във всъдехода. Все пак и руснаците имат бензинови двигатели v8...
              Двигателят от ГАЗ 53 не е кой знае колко тежък. Блокът му е алуминиев.
              Колкото до ергономията и оборудването - те са относително лесни за оправяне.
              В условия на реална експлоатация най-добре ще се види какво трябва да се корегира.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Вездеходы Атака и Аркуда

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Ще кажа че един V8 е дълъг колкото двигател от Лада, и е малко по-широк от него, така че по-компактно нещо с тези размери няма да намериш. А на Стефан който не обича да чете това което съм написал му казвам - един човек по-малко полезен товар, за сметка на това работеща и енергонаситена конструкция.
                Как така един човек по-малко!? Та то едното е двуместно, а другото се е едноместно.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  До: Вездеходы Атака и Аркуда

                  Мисля, че със сравнително малко преправяне би се събрал по-нормален ДВГ.
                  В голяма степен съм съгласен с Квадра за това, че подобна машина трябва да бъде енергонаситена. Иначе като концепция е интересна. Може би трябва да се поработи върху контрола на степените на свобода между двете части
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вездеходы Атака и Аркуда

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    Ще кажа че един V8 е дълъг колкото двигател от Лада, и е малко по-широк от него, така че по-компактно нещо с тези размери няма да намериш. А на Стефан който не обича да чете това което съм написал му казвам - един човек по-малко полезен товар, за сметка на това работеща и енергонаситена конструкция.
                    Отлично
                    Значи спокойно можеш да пуснеш на Руснаците идеята да монтират Американски двигател V 8 5.7....... на техните машиниДа видим пък те какво ще кажат щото тука е лесно да си говорим всякакви неща

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Двигателят от ГАЗ 53 не е кой знае колко тежък. Блокът му е алуминиев.
                    Двигатела от Газ 53 е достатъчно голям и тежък-който не вярва може да вземе и да го премери,също да види с какви габарити е и не на последно място разхода му

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вездеходы Атака и Аркуда

                      Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                      Отлично
                      Значи спокойно можеш да пуснеш на Руснаците идеята да монтират Американски двигател V 8 5.7....... на техните машиниДа видим пък те какво ще кажат щото тука е лесно да си говорим всякакви неща
                      Нема нужда да им я пускам - моите хора от Москва вече на втора УАЗ-ка слагат баш това GM small block 5.7 V8 барабар със скоростната кутия - автоматик. Но те са в Москва, частите не са проблем. Май не четеш какво ти пиша, като се прецака туй нещо някъде "у черта на куличках" как ще го оправят? Затова слагат к`вото става за ремонт. В САЩ ги има навсякъде затова слагат пък от правилните. А за разхода си в голяяяма грешка - сигурен съм че в режимите в които работи тоя боклук от Ока гори повече от един хубав голям мотор. Само дето няма ресурс, резерви и никаква сила.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вездеходы Атака и Аркуда

                        Пичове, искате ли да ви свържа с някои от авторите на тия машини? Да им разкажете как точно няма да буксувате с тия изгъзици? И от какъв точно стиропор е правилно да се прави трансмисия за 20 литров двигател, така че да тежи 50 кила и да струва 100 лева.
                        Пак виждам мнения на специалисти, не прочели и азбуката по темата. Представете си как се хилят сега грамотните, които четат тука в момента. Понеже специално пратих линка на тия, от които сондьорите и геолозите купуват това, с което наистина могат да се движат.
                        За тях парите са шума, могат да купят каквото искат. Купуват това.
                        Е?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вездеходы Атака и Аркуда

                          Първоначално публикуван от quadra
                          Не забравяй че и аз си пиша с хора "оттатък"
                          И аз също
                          И защо ли не са на мнението ти онези хора оттакък че трябва V8 за всяка втора машина

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вездеходы Атака и Аркуда

                            Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                            И аз също
                            И защо ли не са на мнението ти онези хора оттакък че трябва V8 за всяка втора машина
                            Абе и там има доста V8...ама дизелни по 500-600 кила всеки... И никой не пита колко тежат
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вездеходы Атака и Аркуда

                              Да? А с какво се движат?
                              Виждам специалисти по съпромат, освен по обща компоновка. Я щом не ви затруднява направете сравнителен теглови анализ на 50 киловатова и 500 киловатова предавка. Редуктор 1:3, един входен, един изходен вал.
                              За особените специалисти по Крайния север.
                              Ще помоля за сравнителен анализ и кратко изложение на ограниченията за движение на колесен транспорт, верижен, шнекоходи.
                              Ако не ви затруднява, ще ми е интересно какви са разликите между тежките и леките ТС, и защо изобщо съществуват.
                              Микрофонът е ваш, специалисти!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X