Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda CX-5 2015+ впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mazda CX-5 2015+ впечатления?

    От известно време се заглеждам по този модел на Мазда - живот и здраве, след их55-ата ми се ще да мина на нещо по-компактно, евентуално с тенденция да се ползва всекидневно... Всеоще не съм правил тестдрайв, но чета разни ревюта за дизела 2.2, че бил много добър, пъргав и икономичен...
    Малко ме притеснява дали е достатъчно просторно отзад и багажника дали събира багажа на трите дами в семейството /ако не броим кучката /...

    Ще се радвам, ако някой собственик сподели впечатления...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Mazda CX-5 2015+ впечатления?

    Имал съм от първите бензинова Скайактив, 4х4, с фул екстри-беше за жена ми. Много добра кола, разбира се не евтина. За 3 години 0 проблеми.
    Предимства - малък разход( 10-11 градско), перфектно работеща електроника, много удобни предни седалки, огромна задна седалка и багажник, приятна за каране в града, отлична музика Босе, евтино обслужване, добър сервиз(за Пловдив).
    Недостатъци - много шумна при повишаване на оборотите(липсва адекватна шумоизолация), неподнодяша за каране със скорости над 140-150км/ч-мъка на магистралата, често износващи се предни спирачки(на 15000км!!!), висока цена.

    Като цяло доста добра кола. Според мен Мазда не е типичния японец, а интересна комбинация между немките и японските коли, като и от двете е взела най-доброто!
    Сега като гледам фейсовата ми харесва много повече от старата...Дизела не ми е ясен.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Mazda CX-5 2015+ впечатления?

      Това с накладките ме озадачи... За шумоизолацията... Принципно на дълъг път се обичайно поддържам 140-150кмч на автопилот... явно ще трябва да я тествам и сравня с хюндая... Ако ти сравняваш с "АБМ" /Ауди, БМВ и Мерцедес/, възможно, даже логично е шумоизолацията да е по-зле
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        От: Mazda CX-5 2015+ впечатления?

        Един приятел имаше такава дизел, 2.2 автомат. Добри отзиви от него като надеждност и проходимост(за около 2 г. ползване).
        За мен багажника е малък(сравнявам със Соренто 3 и СРВ 3), задните седалки също не са много удобни, понеже седалката е скъсена, може би за да създава впечатление за голямо разстояние между редовете седалки.
        Иначе около мен на 4 познати им изчезнаха точно такива автомобили. Застраховани в различни компании, от различни лизингови компании. Мен това тотално ме отказа.
        Аз карах за тест 2.2 175кс(по-силния мотор) и беше ОК. Това, което ми направи впечатление на тестовия автомобил е, че на 14 К км. пластмасите шумяха много по паветата на Цар Борис III.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X