Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте порода куче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте порода куче.

    Сега като разбрах,колко е отговорно да гледаш куче,си мисля дали да не разкарам и децата от нас и да си живея на спокойствие сам.
    Имам двор и кучето ще живее навън,ако ще да е -20.На котката нищо не и става вече трета поредна зима.Едно животно което яде,после си ближе гъза и после пак яде няма как да живее заедно с мен,да ми спи на леглото и прочие.Между другото имам немска овчарка и Джак Ръсел,но на вилата.Разходжат се всеки ден по два пъти.Едното живее в клетка,другото е на синджир.Не съм забелязал да страда.
    Та след всички поуки които ми бяха дадени да не си вземам куче.Да поясня куче ще има.Щерка ми е на 11 год. не е на 5.То е ясно,че и аз ще го разхождам,но искам да е стакъв размер,че да може да си го разхожда сама.Та за това искмам да е с размер максимум Кокершпаньол.Иначе да съм си взел Немаска овчарка.Та ако може,ако някой иска да помогне да ми препоръча порода.

    НЕ ПИТАМ АНГАЖИРАЩО ЛИ Е ДА СИ КУПИШ КУЧЕ!

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте порода куче.

      Имам кокерка ,само че американче-е няма такова вярно куче.Оня ден се подхлъзнах в гората,и се търкалях като магаре 30-36 метра надолу в едно дере.Малката след мен през глава ,и в ниското се побърка да ме ближе че съм жив.Живее на двора без да е вързана,но в обособено място 4 на 4 метра-доволна е.За зимата си има стая с кучешка колибка,че не е северно куче,студено и е.Преди имах хъскита,големи сладури,но извън твоите габарити,иначе гальовни и добродушни са.Бих препоръчал малко кокерче,лесно се гледат ,мили и обичливи,до 1 година са много палави ,даже хапят лекичко,но са верни ,интелигентни и искат много внимание и движение.

      Коментар


      • #63
        От: Препоръчайте порода куче.

        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
        ...
        НЕ ПИТАМ ...
        Давай по-спокойно. Нищо в темата не е повод за чак такива страсти.

        Коментар


        • #64
          От: Препоръчайте порода куче.

          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
          ...Та след всички поуки които ми бяха дадени да не си вземам куче.Да поясня куче ще има.Щерка ми е на 11 год. не е на 5.То е ясно,че и аз ще го разхождам,но искам да е стакъв размер,че да може да си го разхожда сама.Та за това искмам да е с размер максимум Кокершпаньол.Иначе да съм си взел Немаска овчарка.Та ако може,ако някой иска да помогне да ми препоръча порода.

          НЕ ПИТАМ АНГАЖИРАЩО ЛИ Е ДА СИ КУПИШ КУЧЕ!
          Ръста и теглото на кучето не са определящи колко голямо дете може да го разхожда, според моят опит, не малък. Определящи са дресировката и възпитанието на кучето. Дъщеря ми на 5 г. разхождаше 40+ килца Санбернарка без проблем. Кучето постоянно се стараеше да не изпъва повода дори, теглеше шейната и т.н., иначе успешно сваляше човек на земята, особено след като поотрасна и качи още килограми. Единственият проблем на детето беше че не позволяваше да си играе с никое друго дете, а всички деца си искаха да погалят "Бетовен". Това с последното ми куче. Когато пък се роди малката имах немска овчарка която отказваше да се отдели от бебето. За всички кучета които съм имал съм отделял много време да ги възпитам в началото на съвмеснтото ни съществуване и след това не съм имал проблеми. Моят съвет относно порода-немска овчарка, възприемчиви, лесно се учат на всичко, силно се привързват към деца.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            От: Препоръчайте порода куче.

            Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
            Имам кокерка ,само че американче-е няма такова вярно куче.Оня ден се подхлъзнах в гората,и се търкалях като магаре 30-36 метра надолу в едно дере.Малката след мен през глава ,и в ниското се побърка да ме ближе че съм жив.Живее на двора без да е вързана,но в обособено място 4 на 4 метра-доволна е.За зимата си има стая с кучешка колибка,че не е северно куче,студено и е.Преди имах хъскита,големи сладури,но извън твоите габарити,иначе гальовни и добродушни са.Бих препоръчал малко кокерче,лесно се гледат ,мили и обичливи,до 1 година са много палави ,даже хапят лекичко,но са верни ,интелигентни и искат много внимание и движение.
            Явно това ще е единия вариант,въпреки че ми е малко лигаво.

            Коментар


            • #66
              От: Препоръчайте порода куче.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              . Моят съвет относно порода-немска овчарка, възприемчиви, лесно се учат на всичко, силно се привързват към деца.
              Не става прекалено голяма е .Иначе и аз много го харесвам като куче.Лесно се обучава,пазач е,добро е към стопаните си.Няма да може сама да го разхожда,което ще е още един ангажимент за мен.

              Коментар


              • #67
                От: Препоръчайте порода куче.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Давай по-спокойно. Нищо в темата не е повод за чак такива страсти.
                Съгласен.Сори.Но 3 страници тема,всеки ми обяснява,че не ми трябва куче.

                Коментар


                • #68
                  От: Препоръчайте порода куче.

                  Аз много харесвам породата"Бигъл". Не съм имал възможност по жилищни причини да гледам такова животинче, но са много красиви и ми е мечта да имам такова.
                  Черно, мирише и разваля характера!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Препоръчайте порода куче.

                    Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                    Аз много харесвам породата"Бигъл". Не съм имал възможност по жилищни причини да гледам такова животинче, но са много красиви и ми е мечта да имам такова.
                    И това го гледах.Според дъщеря ми трудно се обучавало.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Препоръчайте порода куче.

                      Бигъла е гонче. Като подкара лисицата/или квото там подкара, ще го закара на на майната си. Иска яко разходки и ще ти скъса ръцете от дърпане. От масовите ловни породи, използвани у нас, еспаньол бретон е много подходящ за изискванията ви. 15-тина кила, меко като характер, става за отвън.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Препоръчайте порода куче.

                        Не съм добре запознат с хъскитата, те не стават ли ?
                        Не са много големи, няма да ги притеснява че са на двора и мисля че се обучават добре, нали на някои места шейни теглят .
                        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                        Коментар


                        • #72
                          От: Препоръчайте порода куче.

                          Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
                          Щерка ми ме побърка на тема "Тате искам куче",та ще се купува явно.Понеже нямам никакви познания на тази тема дайте съвет каква порода е подходяща.Ще се гледа на двора,искам да е средна големина,разбирайте колкото кокершпаньол.Хем да се обажда,ако влезе някой,хем да не е агресивно.Кой каквото знае да каже ще е полезно.
                          Купи и едно верно лабрадорче като за момиче и няма да съжалявате.Става и за двора ,а и колкото и добродушно да изглежда за стопаните си е готово на всичко при опасност .Страхотни кучета ,не са много големи ,не са претенциозни и стават за двор.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Препоръчайте порода куче.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-b5447e54952fff6f55081aa4d93ccd27355fbc005391128135c117e0a12e66fc-V.jpg
Прегледи:1
Размер:225.3 КБ
ID:5766063

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-0449faaff1a36235d768feea775cdad2d9beae7c0028de65bd6ad65078bf5018-V.jpg
Прегледи:1
Размер:159.5 КБ
ID:5766064

                            Бретон шпаньол. Тука е на два месеца. Изключително забавно куче.
                            124 -> 164
                            T4

                            Коментар


                            • #74
                              От: Препоръчайте порода куче.

                              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                              Бигъла е гонче. Като подкара лисицата/или квото там подкара, ще го закара на на майната си. Иска яко разходки и ще ти скъса ръцете от дърпане. От масовите ловни породи, използвани у нас, еспаньол бретон е много подходящ за изискванията ви. 15-тина кила, меко като характер, става за отвън.
                              Бретон шпаньол беше първото ми куче (бях шести клас) и четейки изискванията на бибоян, бих го препоръчал. Като повечето континентални птичари, ловните му качества са по- скромни от тези на островните му събратя, а и може да разчиташ на някаква ефективност само ако са група от 3-4 кучета, но това няма никакво значение в случая. Изключително схватливо куче. Много бързо учи команди и придобива хигиенни навици. Закачливо и игриво, дори в напреднала възраст... единствено не го научих да се пази от коли...
                              Пак смятам, че идеята за 3-12 месечно куче от приют не е за пренебрегване, но виждам, че надделява желанието за марково куче. Ако трябва да бъда малко краен, бягайте далеч от померани и пинчери, но това си е мое, субективно мнение.
                              П.П. Сандо ме преварил...
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Препоръчайте порода куче.

                                Относно Еспаньол бретона-имаме съфорумец,(даже ми е и градски, и е бил навигатор на Франко), който има няколко златни медала от световни първенства по ъъъ... нещо си с тази порода.
                                Докторе, ако искаш инфо от първа ръка за тази порода-бат'Деко е човека.
                                Знам, че му нямаш телефона, ама имаш моя.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X