Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте порода куче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръчайте порода куче.

    Ей, като чета какви са размисли, какви са страсти! Чак почвам да се съмнявам, че цял живот все някакво животно съм гледал (куче, верно не съм имал от над трийсет години).
    Като е гладно - храниш, като е болно - лекуваш, останалото е - мачкаш ушите и гледаш да човечее. То аз така си гледам и децата.
    И се присъединявам към препоръчалите да се прибере първото животинче от улицата.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте порода куче.

      Бояне, ела да ти подаря моето куче.
      За пазач не става, но да си играят децата с него - да.
      Все пак всява респект с размера си - средно на ръст. Кръстоска между ротвайлер и хъски, от майка си (ротвайлера) е взела само боята.
      Не хапе, много рядко лае(постоянно лаещи кучета дразнят много).
      На година и половина, отглеждана в двор.

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте порода куче.

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Бояне, ела да ти подаря моето куче.
        За пазач не става, но да си играят децата с него - да.
        Все пак всява респект с размера си - средно на ръст. Кръстоска между ротвайлер и хъски, от майка си (ротвайлера) е взела само боята.
        Не хапе, много рядко лае(постоянно лаещи кучета дразнят много).
        На година и половина, отглеждана в двор.
        Що бе? Пречи ли ти?
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте порода куче.

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Що бе? Пречи ли ти?
          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          За пазач не става
          А на сина му мина мерака...

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте порода куче.

            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
            Аз имам френски булдог! Страшен приятел на децата и да пази двора става!
            Считай, че ще имаш още едно дете, щото има самочувствие на човек!
            Много верно ч Коце Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-01-9e4b3d7625dcf0b3b127ce0847dfd944105422fd7fc488555c0ab19daaeb9795-V.jpg
Прегледи:2
Размер:249.1 КБ
ID:5765999
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте порода куче.

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              ... Кръстоска между ротвайлер и хъски ...
              Хъски не е порода, която да се остави на дете. Същото важи и за ротвайлера.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте порода куче.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Хъски не е порода, която да се остави на дете. Същото важи и за ротвайлера.
                Даже не е само до порода, ако говорим за характерните черти на всяка. Живеем с голдън ретривър дето умира за деца, върти опашка, радва им се, винаги е готов да играе с тях, но като е на каишка и като го ухапе нещо, става неудържим ако не внимаваш. На два пъти простря жена ми по очи щото му замирисало нещо на метър встрани (тя 50, той 35-7 кила). Съвсем небрежно - както си върви, току кривне рязко и ако го води дете белята е гарантирана.

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте порода куче.

                  Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                  Даже не е само до порода, ако говорим за характерните черти на всяка. ...
                  Естествено, че не е само до порода. Размерът също има значение. Но по начало комбинацията дете с куче крие повишен риск от бели. Дори и кучето да е с размери на котка. Някои от дребните породи активно си търсят белята, като се опитват да скочат в устатата на някое голямо куче, което са решили да пребият от бой и за целта му налитат настървено.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръчайте порода куче.

                    Кастрация му е майката.

                    Котките за разлика от кучетата се гледат сами. Отделно че са в пъти по умни. Е, не носят чехли.

                    ПС варианта с приюта е най смисления
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръчайте порода куче.

                      Преди 6-7 години моята приятелка замрънка за куче.Аз като много колеги бях доста скептично настроен от гледна точка на това че ще и омръзне бързо и ще трябва аз да поема грижите но както и да е.Кучето (Германски шпиц някаква разновидност на Померан)се появи във вкъщи а аз продължавах да бъда все толкова скептично настроен даже и малко повече.В края на 1 месец скиптицизма ми беше почнал да намалява след 1 година я обичах като мое (дете) тя беше член от семейството но си бяхме разделили грижите аз храня и разхождам тя я къпе и и води по доктори и прически през лятото.Ще го обикнете всички цялото семейство ще те слуша повече от жената и децата взети заедно ще те дарява с много любов особено вечер след работа ще те чака първо на вратата и се започва една радост игри и любов не се описва с думи.И накрая куче не се гледа трудно всичко е въпрос на организация.
                      Само глупакът разбира от всичко.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръчайте порода куче.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Хъски не е порода, която да се остави на дете. Същото важи и за ротвайлера.
                        Тук за ротвайлера може да се поспори ...
                        ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръчайте порода куче.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Кастрация му е майката.

                          Котките за разлика от кучетата се гледат сами. Отделно че са в пъти по умни. Е, не носят чехли.

                          ПС варианта с приюта е най смисления
                          Котката, за разлика от кучето, има нисък праг на търпимост. В идеалния случай бяга от децата след като го преминат. А те ще го преминат пък не всяка първо бяга. А дали са по-умни и дали се гледат сами - ми пълно и с едните, и с другите по улиците.

                          Кастрацията не панацея - събираме се с такива, взети от приюта и далеч не всички са с благ характер.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте порода куче.

                            То, реално погледнато, нищо по-голямо от пинчер или пекинез не може да се остави на дете.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте порода куче.

                              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                              То, реално погледнато, нищо по-голямо от пинчер или пекинез не може да се остави на дете.
                              Тука при хазяите има едно дето не знам как се казва ама се разхожда в дамска чанта. И едно "Фандъкова" порода среден размер, на синджир на двора. Ха познай кое от двете има вече актив от няколко ухапани до кръв деца. От шубе и щото децата го мачкат като плюшена играчка. Отиде ми аптечката покрай него.

                              Двортериерката направи с идването си 2-3 опита да събори някое от децата ама аз тия опити ги видях и ги санкционирах. Сега мислим как да я научим да не събаря хазяйката като се разхождат.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте порода куче.

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Хъски не е порода, която да се остави на дете. Същото важи и за ротвайлера.
                                Ако обобщаваме за породите, може и така да е. Моето куче може да е опасно за дете, само ако му вземе храната. Иначе като му писне да го мачкат, ще си намери друго занимание, като основното му е да търси храна. Вечно гладна, дори и след като се нахрани до пръсване. Обича да си играе, но както казах, сина ми вече не и обръща внимание, а аз имам време за по една 5-10км разходка с мотора на ден, колкото да не стане мързелива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X