Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газстанции и накрайници в Европа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газстанции и накрайници в Европа

    Колеги, не открих нищо по темата във форума (дано не бъркам), а информацията в нета е противоречива.
    Предстои ми пътуване до Португалия и съм притеснен как и къде ще зареждам газ.
    Моля, ако имате информация за газстанциите и накрайниците или опит да споделите.
    Благодаря!
    Grand Vitara 2L 140hp. 2006
    LZ2BTK
    AB+

  • #2
    От: Газстанции и накрайници в Европа

    Малко като спам, но щом си тръгнал за западна Европа-газта определено не е твоето гориво.
    Ако аз имах това пътуване пред мен-щях да си оправя бензиновата система на колата, или да си взема нещо дизелово.

    То в една Гърция, на екскурзия до Тасос ми се наложи да карам на бензин доста километри, а какво остава за богата Европа...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Газстанции и накрайници в Европа

      Пътувал съм с Honda CR-V на бензин/газ из Европа. Крайната точка беше Швейцария. Всяка бензиностанция е индивидуална сама за себе си. Не мога да кажа точно в коя държава как е, защото вече не ги помня, но някои държави използват нашите накрайници. Други държави, като например Германия, на самата бензиностанция ти вадят куфарче с 10+ различни вида накрайници. Харесваш си този, който ще ти върши работа. Най-вероятно ще ти поискат някаква сума - 10, 20, 50 евро, без значение, като гаранция, че ще върнеш накрайника. Отиваш, зареждаш, връщаш накрайника и ти връщат сумата, след което плащаш сметката или просто ти удържат сумата за горивото от сумата, която си дал като гаранция за преходника, след което ти връщат разликата. Държавите, през които сме преминали и сме зареждали на газ без проблем са: Сърбия, Унгария, Австрия, Чехия, Германия, Италия, Словения и Хърватия. В Швейцария не зареждахме, защото дори газта беше доста скъпа, та нея я преминахме на бензин. Дано съм бил полезен.

      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Газстанции и накрайници в Европа

        Що , Коле , минах си Европа по диагонал на газ (с работеща бензинова и пълен резервоар).В Германия имаше колонки с два стандарта -италиански и немски (аз пък си имам преходник за немския).Само холандците имат изчанчен накрайник , но до Португалия се не минава оттам.А не вярвам колегата да е изтрещял и да тръгне с неработеща бензинова.
        Тичай , човече , тичай!Имаше такъв филм.Ако минаваш през Германия , да знаеш , че от 22:00 до 06:00 газовите колонки се изключват автоматично.
        Лек път!
        пп Май в Австрия няма газ по магистралата.Не съм търсил никога.
        Последно редактирано от jeko47; 10-09-17, 00:27.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Газстанции и накрайници в Европа

          Многократно съм обикалял по Европа от Полша до Холандия на газ и никъде не ми се е налагало да карам на бензин. Масовия стандарт за зареждачка е този който се използва в България. Холандия, Англия и Германия имат различни зареждачки. В Германия обаче често има и от нашите. Отделно преходници има по бензиностанциите но не задължително навсякъде. В Австрия газ има само по магистралите на няколко места за транзитно преминаващи. За местните газовите уредби са збранени.

          По най-краткия маршрут до Португалия газ има навсякъде до Франция включително с нашата зареждачка. Пробвано лично. В Испания и Португалия не съм карал кола на газ и не съм обръщал внимание какво точно е положението но съм виждал газ по колонките.

          В Португалия ще имаш по големи проблеми с тол таксите отколкото с горивото. Има две отделни, несвързани помежду си системи за събиране на тол. Едната е чисто електронна и трябва да имаш устройство в колата. Няма бариера с будка на която да платиш. Ако не платиш и си с българска регистрация до българия ме съмнява да дойде глоба но е голям шанса да те набарат там и ще те одерат яко. Via Verde мисля беше устройството което ти трябва (то това е името на едната система). С това устройство може да минаваш през автоматичните бариери на другата система също, то си взима от кредитната карта и няма нужда да чакаш да плащаш на човек. Самото устройство можеш да наемеш ама трябва да видиш къде точно. Като цяло смотано е направена работата и туристите реват много но няма шанс да се оправи скоро.

          Друго имай предвид че в самата Португалия тола е доста скъп. Лисабон - Порто беше над 20 евро в посока по мой спомен. Отделно ако минаваш през Италия и там режат глави. Тола в Италия излиза повече от газта на километър. А за Италия имай предвид че газта е гадна. Ще ти гори повече и може и проблеми някакви да имаш.

          Коментар


          • #6
            От: Газстанции и накрайници в Европа

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Малко като спам, но щом си тръгнал за западна Европа-газта определено не е твоето гориво.
            Ако аз имах това пътуване пред мен-щях да си оправя бензиновата система на колата, или да си взема нещо дизелово.

            То в една Гърция, на екскурзия до Тасос ми се наложи да карам на бензин доста километри, а какво остава за богата Европа...
            Колега нещо много си се объркАл
            Сега в богата Европа това гориво се води ЕКО и е много на мода!
            За Испания - ползват се "евро" и ACME.

            Коментар


            • #7
              От: Газстанции и накрайници в Европа

              В Гърция също не виждам да има драма с газта, ми има къде да се зареди.
              Виж сега, ако си скокнал направо на магистралата без газ в бутилката, пък не си искал да се отклониш някъде, за да заредиш си е той проблем.,

              Коментар


              • #8
                От: Газстанции и накрайници в Европа

                Ето ти един полезен саит,избираш си страна и гледаш каде какво има по твоя маршрут https://www.mylpg.eu/stations/austria/#map .За Германия и Австрия е добре да си вземеш преходник от БГ,струва 10-15 лв. В Германия има достатъчно газ станции и по магистралите,в Австрия повечето са в населени места извън магистралите.За по-южните страни не знам.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Газстанции и накрайници в Европа

                  Това е накрайника за Испания

                  Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газстанции и накрайници в Европа

                    Газ в Европа има на много места, изключения май е Скандинавието, в Германия, Франция, Белгия, Холандия, Австрия, Унгария, Ръмъния това гориво е супер масово, дори и в забутаните села има АутоГаз или ЛПГ.

                    В интернет има комплект накрайници, които гарантират 100% успеваемост, Португалия е от страните със собствен стандарт, пак в интернет може да се види и купи накрайник.

                    Аз си купих три накрайника и нямах ядове никъде но не съм минал през Италия, Испания и Португалия а знам, че първите две имат особени накрайници.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газстанции и накрайници в Европа

                      Бат Джорджоне , караме по стандарта на първата
                      На някои места е маркиран не LPG а по-различно(маджарите).Газ си е.Смес пропан-бутан.
                      Бих посъветвал автора на темата да кара по маршрута праез Австрия , Германия , Франция.Няма да усети разликата в двестатина километра.Друга магистрала , други неща.Подробности , дребни и важещи.
                      На юг после ще се гмурне , па може и да му хареса!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газстанции и накрайници в Европа

                        Сърдечно благодаря за озивчивостта!
                        Информацията и съветите бяха от полза!
                        Ако пътьом науча нещо ново ще споделя.
                        Информация за винетни и магистрални такси тък:
                        www.vinetki.eu
                        Бъдете здрави, добри хора!
                        Последно редактирано от ti4am; 10-09-17, 15:48. Причина: допълване
                        Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                        LZ2BTK
                        AB+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газстанции и накрайници в Европа

                          Новото, което научих е, че мобилната версия на https://www.mylpg.eu трябва задължително да се ъпдейтне след инасталацията и. В Испания на Аутострада (магистрала, а не път с две платна като Аутовиа) газ се среща много рядко. Такси тук се плащат с кредитна, но не и с дебитна карта. Преходника за Испания (показан по-горе) е добре да е с по-късо рамо ако чашката Ви го позволява. Във Франция ако си с автобокс (куфар на покрива) и общата височина е над 2,10м. на места те таксуват като камионче. Мисля, че има датчик на гишетата. В Италия не давайте на "майстор" и стъклата Ви да мие!
                          Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                          LZ2BTK
                          AB+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газстанции и накрайници в Европа

                            това е най-актуално за Испания:
                            http://www.aoglp.com/que-es-autogas/donde-repostar/
                            Grand Vitara 2L 140hp. 2006
                            LZ2BTK
                            AB+

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газстанции и накрайници в Европа

                              На път ли си вече или още не си тръгнал?
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X