Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

    Колеги някой има ли с такова чудо тук? Интересува ме да ли са здрави двигателите и какви дефекти дават. Във форума четох, че повдигачите се прецаквали на 180 000 кв. и гледам в германското мобиле, че се продават няколко на тези км.
    Иначе знам,. че са високо проходими...
    Как ви се струва цена от 6 000 евро за исузи дизел 99г. 3.0 ДТИ 170 000 кв. и 6 800 евро за 00г. 130 000 кв. с Тюф. дизел 3.0 ДТИ.

    Също така ако можете да направите сравнени и с паджеро спорт 99-00г. 2.5 ТД ДЛС.

    Благодаря Ви предварително!
    УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

  • #2
    До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

    бъпреки че съм фен на исузо 3.0 д не е наи сполучливия мотор които са правили .не деяни на българската боклучива нафта и бързо скапва реила дори англичаните препръчват замяната на агрегата със по стария 2.8 тди които е чисто механичен.паджеро 2.5 -99 г. е един от последните модели които носят старото мехонично сърце на митцубиши което се е наложило със годините и когато е със кутията супер селект е един прекрасен джип - е малко е слабо 100 коня но.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
      паджеро 2.5 -99 г. е един от последните модели които носят старото мехонично сърце на митцубиши което се е наложило със годините и когато е със кутията супер селект е един прекрасен джип - е малко е слабо 100 коня но.
      прекрасен, прекрасен, ама да не ти се налага да го караш на дълъг път, че предразполага към заспиване...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

        Извинявайте за тъпия въпрос, но ДТИ не е ли обикновен дизел, а DOHC e коман рейл?
        УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

        Коментар


        • #5
          До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          бъпреки че съм фен на исузо 3.0 д не е наи сполучливия мотор които са правили .не деяни на българската боклучива нафта и бързо скапва реила дори англичаните препръчват замяната на агрегата със по стария 2.8 тди които е чисто механичен.паджеро 2.5 -99 г. е един от последните модели които носят старото мехонично сърце на митцубиши което се е наложило със годините и когато е със кутията супер селект е един прекрасен джип - е малко е слабо 100 коня но.

          Нафтата на Еко и ОМВ не е ли добра?
          УАЗ 469Б & LR DISCOVERY II

          Коментар


          • #6
            До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

            само ште се опитам да отговоря острумно, първо знаеш ли че вноса на нафта във българия е по малко от полвината на това което се продава -израсходва, и второ знаеш ли какво е водна възглавница във цистерните за съхранение на гориво и врематраенето между сипването на гориво във цистерната ,утаяването на разбитата водна възглавница и сипването на колонката ,,,,,,,, п.п. колко пъти сте зареждали и сте виждали цистерната да сипва през това време
            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

            Коментар


            • #7
              До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

              Баща ми кара 3.0 DTI. Моя съвет е да не взимаш такава кола. Мотора е много ненадежден и е много труден за ремонт.

              Коментар


              • #8
                До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                за информация на всички притежатели на този 3 литров турбо дизел комон-рейл двигател поставян в редица автомобили.
                Обръщам вашето внимание към това, че производителят ИСУЗУ, след установяване на фабричен дефект на инжекторите, чрез неговия представител в страната, от 2005 година насам е извикал всички произседени двигатели, независимо дали са монтирани в превозно средство от същата марка или не, да се явят в представителството на марката, за да им бъдат подменени четирите инжектора. (Трябва да сте получили писмо уведомяващо ви. Отнася се до нормалните държави.)
                Последиците от това да не бъдат подменени е на отговорността на собственика и са непредсказуеми. На такива двигатели дюзата реже (пробива) буталото и ремонтът остава разбира се за сметка на потребителя.
                По номера на шаси обръщайки се към вашето представителство, проверете дали на вашия автомобили или джип, тази подмяна е извършена.

                Коментар


                • #9
                  До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                  Добро превозно средство, на асвалт, относително безшумно (в зависимост от гумите). Относително добра проходимост. Дълга база с тегло 2т070 допустима максимална маса в състав от ПС, 6Т230. Разумен разход, койте не се качва никога над 20 л/100 км, но и не спада под 9 л/100 км.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                    Мале, мале много страшно с тези дюзи....но и аз си купих преди 2 дена такъв джип...просто като го видя и се влюбих, уникален е и много удобен наистина. Не знаех за този проблем с дюзите, а си викам нали е Isuzu трябва да е много здраво....
                    А има ли някъде сервиз, където може да се установи има ли, няма ли такъв проблем и колко е сериозен....преди да съм пробила някое бутало?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                      По номера на шаси, във всеки оторизиран сервиз на Isuzu, могат да ви кажат, дали вашият автомобил е със сменени дюзи. В България нещата стоят по нашенски начин. Всеки филосовства и дава съвети (относно Isuzu, у нас всеки казва, че е боклук. Но ние не караме ли превозни средства на по половин милион километра поне).
                      Най-добре се обърнете към официалния представител. То се намира на партера в нов блок, не далеч на югозапад от кръстовището на бул. Б-я и Гоце Делчев в София, но адреса не е ми е под ръка да го дам.
                      Успех и безаварийно ползване!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                        Много благодаря! Аз така и си мислех да направя, но разбрах, че в България нямат необходимата програма за диагностика на този мотор. Тук от форума го разбрах и се свързах с хора пак от този форум да питам, така че сега малко се обърках....
                        А пък в нета намерих, че представителството е на бул. Европа "Софко" мисля, че беше. А това, което вие казвате е нещо друго вероятно? Ще съм благодарна ако имате точния адрес и разбира се бих проверила какво могат да направят.
                        Иначе джипа мнооооооооооого ми харесва!!! Жалко само, че живеем в смотана държава и всичко е много сложно Но за сега не се отказвам от него, дано се справим с проблемите, че не ми се разделя....и то толкова скоро

                        Коментар


                        • #13
                          До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                          Намерих адреса...мисля, ето този - ж.к. Борово, ул. Родопски извор No.1. Телефон: +359 2 8182929 може би е това.
                          Като преглеждам форума ми прави впечатление колко са малко потребителите с Isuzu....има само няколко страници с постове за разлика от многобройните за другите марки. Сигурно защото трудно се поддържа тази марка тук в Бг, ама се чудя защо е така, като това са много яки джипове....здрави, карасиви, удобни, проходими....трябва да има някаква причина за тази ситуация в Бг.....Само си разсъждавам, не ми обръщайте внимание но ми е малко мъчно, че е така, защото МИ СЕ КАРА ISUZUUUUUU

                          Коментар


                          • #14
                            До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                            С няколко думи, ако са сменени проблемните части Добра машина ли е, че и аз от доста време заглеждам подобен джип?
                            Апропо, малко множко ми се виждат 20 на 100 И аз съм карал дизели, ама чак толкова? Нямам предвид да се натиска юнашки или да се кекрим по горите. При нормално каране имате ли идея колко ще е разхода (градско каране). Каране, а не висене в задръствания?
                            Благодаря

                            Коментар


                            • #15
                              До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                              Предвиди средно 11-12 .Ако е по надолу-чудесен повод да почерпиш.
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X