Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

    Ами моето такова Исузу, въпреки проблемите, които има (с които още не сме се преборили) харчи 9.5 в града, но това при сравнително леко каране. До колкото знам на извънградско е някъде към 7-8 на 100. Все пак нали това е идеята на коман рейла...двигателят е доста икономичен, но както е казано и по-горе доста ненадежден и труден (направо невъзможен) за поддръжка в България.
    А това доколко добра машина е ако са сменени проблемните части...ми, добра е, до момента, в който пак не станат проблемни, което не се знае кога може да е, след 5 или 50000....или повече, не е ясно! Поизчетох доста из разни чужди форуми и има хора, които по 4 пъти са си сменяли дюзите за не кой знае колко много изминати километри...така че всичко е много относително. Аз лично ако знаех за тези проблеми по навреме ни бих си го купила...въпреки че е адски комфортен и уникално красив (поне за мен), но всеки сам си решава кое му е по-важно. Тук в България този джип е нвъзможен за поддръжка, виж ако имаш достатъчно средства, време и желание можеш да го поддържаш в Гърция например и предполагам, че всичко ще е ок.
    Ето линка към един страхотен форум за Isuzu Trooper, всичко има там:
    http://www.itocuk.co.uk/forums/index.php
    Последно редактирано от vesy; 09-10-09, 21:08.

    Коментар


    • #17
      До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

      Първоначално публикуван от vesy Преглед на мнение
      Намерих адреса...мисля, ето този - ж.к. Борово, ул. Родопски извор No.1. Телефон: +359 2 8182929 може би е това.
      Като преглеждам форума ми прави впечатление колко са малко потребителите с Isuzu....има само няколко страници с постове за разлика от многобройните за другите марки. Сигурно защото трудно се поддържа тази марка тук в Бг, ама се чудя защо е така, като това са много яки джипове....здрави, карасиви, удобни, проходими....трябва да има някаква причина за тази ситуация в Бг.....Само си разсъждавам, не ми обръщайте внимание но ми е малко мъчно, че е така, защото МИ СЕ КАРА ISUZUUUUUU
      Обяснението е просто, хората с ISUZU, си карат автомобилите, без да се занимават с постоянни проблеми по тях, докато всички останали, непрекъснато имат проблеми за решаване, питат, търсят, дразнят се, лъжат ги и като намерят най-накрая решение от умора не им остава желание да живеят. Въпрос на приоритети. Пък и всеки плаща дан затова, че е фен на тая или оная марка.
      3.0L комън рейл на ИСУЗУ е може би единствения проблематичен двигател на тази фирма, но все пак той беше и първият в такъв автомобил, и като всичко ново, носи детски болести. При добро гориво и профилактика във фирмения сервиз на околовръстното, карай със здраве! Лично аз съм виждал там този автомобил за сервизиране, така че имат всичко необходимо за ремонт със сигурност.
      За ИСУЗО разход над 11 е абсурден но не невъзможен. Но тоя въпрос няма да го коментирам повече, понеже доста хора се дразнят че колите ни не горят поне 18/100 примерно.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #18
        До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

        И на мен ми се иска да си карам Исузуто без да се занимавам с проблеми, но за съжаление тях си ги има и за някои неща е по-добре на време да разбереш. Ако не вземеш на серизоно проблема с дюзите например (болното място на този мотор), може да пробиеш бутало...за това повечето хора предпочитат да обръщат внимание на дребните проблеми в началото, за да не станат големи след това. А иначе кой не иска да си кара без да се занимава с проблеми!!! Идеята на питането тук и форумите по принцип е хора с опит, изпатили да споделят това, което са разбрали.
        Не претендирам да разбирам повече от Вас D-MAX, но Вие явно не карате джип точно с този мотор и има някой неща, които не са точно както ги описвате. Фирменият сервиз на околовръстното НЕ СЕРВИЗИРА ДЖИПОВЕ ИСУЗУ. Имат необходимата диагностична програма, но не обслужват джипове, а само камиони и автобусу, ГАРАНТИРАМ!!! Този автомобил, който сте виждал там е един от 4те джипа, които те лично са внесли и тях ги поддържат, но за други категорично отказват. Бих се радвала ако не е така, но тогава идва въпросът, защо не искат да вземат за диагностика нашия и още много други, за които аз знам? Това може лесно да бъде проверено от всеки, просто звънете и попитайте и споделете после какъв отговор са ви дали....
        Аз лично в момента се опитвам да реша проблема си в Гърция, хората там са доста кооперативни, в момента чакам отговор дали моя джип подлежи на безплатна подмяна на дюзите. Повече за това може да прочете всеки малко в този форум (дори мисля, че беше в тази тема, малко по-нагоре) и много за това по чужди форуми. Има вариант да бъдат подменени безплатно, но категорично не тук! Тук и диагностика няма да ти направят....както вече казах.

        Коментар


        • #19
          До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

          Да колата ми е с друг модел 3.0L двигател! Не знаех за тази избирателност при ремонта в сервиза на околовръстното, което между другото е меко казано необичайно. Но сервиза си е техен и явно те си определят какво да правят и какво не. А една диагностика, не би ги ангажирала с нищо повече от 2-3мин загуба на време. Пък в края на краищата, дори може да се заплаща, за да не се ходи за това в Гърция.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #20
            До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

            Определено е необичайно и е направо абсурдно, но факт! Всъщност както знаем в България всичко е възможно....тези мутри там са абсолютни монополсити, в тях са правата, лиценза и всичко....и от една страна никой друг не може да закупи необходимата програма TECH2, а от друга страна те отказват да се занимават...въобще нямам думи.
            Между другото с подходящи връзки там мисля, че става, но за тези от нас, които ги нямат....да се оправят...и най-вече да четат и мислят преди да закупят Исузу с този мотор!

            Коментар


            • #21
              До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

              Най-добрия избор е

              Opel Monterey 3.1tdi
              или
              Isuzu Trooper 3.1tdi

              Те са 1 към 1 което и да вземеш няма да сбъркаш

              Има японска и немска зглобка

              Търси със ръчни хъбове

              Коментар


              • #22
                До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                Първоначално публикуван от janissary Преглед на мнение
                Колеги някой има ли с такова чудо тук? Интересува ме да ли са здрави двигателите и какви дефекти дават. Във форума четох, че повдигачите се прецаквали на 180 000 кв. и гледам в германското мобиле, че се продават няколко на тези км.
                Иначе знам,. че са високо проходими...
                Как ви се струва цена от 6 000 евро за исузи дизел 99г. 3.0 ДТИ 170 000 кв. и 6 800 евро за 00г. 130 000 кв. с Тюф. дизел 3.0 ДТИ.

                Също така ако можете да направите сравнени и с паджеро спорт 99-00г. 2.5 ТД ДЛС.

                Благодаря Ви предварително!
                Взимай Паджеро Спорт 2.8 ТДИ и няма да сбъркаш .

                Коментар


                • #23
                  До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                  Взимай Паджеро Спорт 2.8 ТДИ и няма да сбъркаш .[/QUOTE]

                  от каде да си го вземе ,като такова животно е правено само за японския пазар със десен волан
                  МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                  Коментар


                  • #24
                    До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                    Взимай Паджеро Спорт 2.8 ТДИ и няма да сбъркаш .
                    от каде да си го вземе ,като такова животно е правено само за японския пазар със десен волан[/QUOTE]

                    Съвсем на скоро в mobile.bg се предлагаше това: http://www.mobilen.bg/21254627365718962

                    Коментар


                    • #25
                      До: Покупка на Исузу 3.0 ДТИ 99-00г.

                      Бих препоръчал пикапа на Isuzu той е с по новият CDI мотор и е много впечатляващ като характеристики
                      Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                      :D

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X