Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

    Така, както с кола не може за се кара с 20 км/ ч на пета, така и с флексовете. Регулират им се оборотите в този диапазон, но няма мощност. Аз съм си добавил на 1800 W флекс Sparky електроника ат полирмашина, която трябва да е със стабилизация на оборотите по ток. И пак не става добре- в зависимост от натиска оборотите постоянно се менят. Не че не върши работа, но с правилните обороти от редуктора си е най добре.
    Марин Райковски

    Коментар


    • #17
      От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

      За 10 кинта си купих 9 киловатов симисторен регулатор, и си регулирам дрелката като бъркам теракол, и флекса като точа ножовете. И къртача, ако пробивам по тавана - да не ми хвърля пясък на главата.
      Хм, за 5,3 лв намерих един 16 амперов регулатор, ама ако дам линк ще го изтрият.

      Коментар


      • #18
        От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

        Мивкаджиите до нас ползват полирмашини на Райдер-изглеждат точно като флекс, но опредлено нямат общо с флексовете. Много по-тихи са и може да се работи продължително време с тях. Флексът се съмнявам да издържи да работи примерно 20 минути без спиране, освен ако не е наистина професионална машина.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

          Ще си взема полир машина. За 20 пъти в годината,хоби серията на някоя марка ще изкара. Ще търся таква,с най-дългата гаранция. До седмица-две ще се чуе

          Коментар


          • #20
            От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

            Виж ги в немския е бей . За около 70 евра взех машина със сака и около двадесет гъби и шайби . Има и по евтини . Ако си харесаш нещо мога да го пратя до 10 - 15 дни , тогава ще имам транспорт .

            Коментар


            • #21
              От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

              Тази тема е радост за очите ми!Мислех че само аз залитам по детайлинга и давам маса пари за химия за коли и мотори и ъ.н.Хубаво си послушал колегите-полир машина си трябва,даже не само ротационна,а и отбитална.Аз имам полир машина на райдър за 85 лв и, си работи...за сега!Сега започвам да избирам орбитална....Може някой ден да обменим опит...
              TLC 120 Prado
              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

              Коментар


              • #22
                От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

                Ползвах лидълския с една твърда телена четка 125. На пълни обороти не е добре . Та супер си е. Оборотите се регулират плавно, не е на степени.
                Верно е, че няма сила в ниските, щото така е при електронното регулиране.
                Ако се внимава, трябва да стане и за пастиране. Човека няма да пастира всеки ден я.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #23
                  От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  ...Ако се внимава, трябва да стане и за пастиране. Човека няма да пастира всеки ден я.
                  По-важното е да не пребоядисва след редките пастирания. Както каза по-горе колегата - стисни зъби и си вземи специализирана машина. Преди около 15-тина години взехме на партия с приятел малката машина на Спарки. Все още работи като само са и сменявани четките няколко пъти. Имайте предвид, че и тази занимавка си иска уменията. Най-лесно отива на кино боята по ръбовете.... и следва пребоядисване на детайла.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

                    Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
                    Тази тема е радост за очите ми!Мислех че само аз залитам по детайлинга и давам маса пари за химия за коли и мотори и ъ.н.Хубаво си послушал колегите-полир машина си трябва,даже не само ротационна,а и отбитална.Аз имам полир машина на райдър за 85 лв и, си работи...за сега!Сега започвам да избирам орбитална....Може някой ден да обменим опит...
                    И аз съм на тази тема и се чудя какво да избера(ще се ползва при мен предимно за полиране на фарове). Който има опит да споделя(ако може и снимки) машина, пасти, гъби какви , откъде. Явно има интерес, но информацията е малко. Мисля, че за много хора ще е полезно. Благодаря предварително на отзовалите се.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

                      Аз си купих навремето тоя флекс Парксайд, примамен точно от възможността за регулиране на оборотите, и ползването му за пастиране.
                      Понеже нямам ток под ръка, ползвам един як инвертор за захранване.
                      Е, няма мощност, и това е.

                      Реших, че е от инвертора, и продължих да си ползвам - дори преди месец го правих - един орбитален шлайф с възможност за регулиране на оборотите.
                      Е, неговите си се регулират, и върши отлична работа. Някаква куче марка е, от Мяумакс, 400W , но сякаш е създаден за това.

                      Имам и машина за полиране - Райдер, от тези с голямата глава - не съм доволен от нея - много слабовата е.

                      За фаровете ползвам материали на Абралон и пасти на 3М. Ефекта е очаквания - отличен!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ъглошлайф с променливи обороти, долна граница ротативна 600-900 об/м

                        Отворих тема за химикалите които ползваме. Да се пренасочим в нея ТУК

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X