Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли бензинова помпа да се скапe от стоене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

    Недей много да го мислиш.Повечето от настройваемите регулатори се настройват до към затваряне.Само , дето на ползвателите не им пука за някаква си помпа.Искат си фърчилото да лети.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

      А кое е по щадящо за бензиновата помпа при работа на газ:
      1. Да се спира при преминаване на газ;
      2. Да работи непрекъснато.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

        Изкарай я и завърти +/-. Може да е песъчинка. С леко почукване на импулси и подай ток.здрава помпа можеш да не я чуеш, умиращите се чуват.
        На комшията моноинжекция/някво пежо/, само факта че я изкарахме и разклатихме и тръгна. И така вече 5 месеца си кара.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #19
          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Не съм съгласен. ...
          Свободен си да експериментираш.

          При напълно запушен регулатор помпата ще прегрее за около минута.

          Коментар


          • #20
            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            А кое е по щадящо за бензиновата помпа при работа на газ:
            1. Да се спира при преминаване на газ;
            2. Да работи непрекъснато.
            Да работи.

            Коментар


            • #21
              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Преди година и нещо сложих чисто нова бензинова помпа. Оказа се, че и дюзите са се спекли и се отказах да се занимавам. Карах само на газ КАТО ИЗКЛЮЧИХ ПОМПАТА ОТ БУШОНА.
              Днес ми се наложи да запаля на бензин. Сложих нов бензин, сложих бушона на помпата. Обаче помпата не се чува. Премерих напреженията идва ток към нея. Погледнах маркучите дали качва бензин, няма.
              Та се зачудих, може ли помпата от стоене да и е станало нещо?
              Обърни на бензин, някой да върти на стартер, а през това време, друг да удари отдолу по дъното на резервоара, точно където е помпата, с плоската страна на средно голям чук. Гарантирам, че ще завърти, а и може никога повече да не направи проблем. Невероятно, но пробвано многократно и работи. Това само в случай като този, не при износена от работа помпа. И там става понякога, ама еднократно, после спира пак.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #22
                От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Свободен си да експериментираш
                Това и направих. Стара бензинова помпа Бош. За по сигурно сложих манометър. Затворен изход на помпата. Налягане 5.5 бара. Никакво загряване. Все едно работи на празен ход.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                  Тая тема да върти, или да не върти на газ и като "яйцето и кокошката.На Пасата дето карах преди да го взема е правена да върти и предишния собственик е сменил 2 помпи.При мене вече не въртеше и така си и остана до продаването ,а и след това щото я дадох на познат това от 5 години и не е сменял помпа.Всички коли ги карам така с невъртяща помпа на газ и не съм имал проблеми с помпа,дюзи или каквито и да било проблеми по горивната система.Да не говориме ,че карайки на газ,ако се получи теч от маркуч от бензин по горивопровода ,вероятноста да се запалиш в движение е сериозна,особено карайки из терен дето предпоставкине да се случи това са доста,най малкото да си останеш без алтернативното гориво.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                    faster помпата не върти изобщо, или не върти само на газ?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      А кое е по щадящо за бензиновата помпа при работа на газ:
                      1. Да се спира при преминаване на газ;
                      2. Да работи непрекъснато.
                      За теб не знам , но за мен .... определено ми е по- лесно да ме мързи и да съм се излегнал във фотьойла , отколкото да бачкам -и то така че да хвърчи пот от мен . Подобно е и с помпата .
                      С други думи : ако не работи и е по- добре . По простата причина , че в покой не се износва .

                      Ся , това че у нашенско бензина не е като в белите държави и при достатъчно дълга почивка помпата може да "клеяса" е съвсем друга тема .

                      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                      Изкарай я и завърти +/-. Може да е песъчинка. С леко почукване на импулси и подай ток.здрава помпа можеш да не я чуеш, умиращите се чуват....
                      Тази манипулация при мен сработи на един бензинов Мерцедес , Компресор. Дали беше песъчинка или някаква гняс в бензина - не знам , но няколко пъти +/- и малко по малко се развъртя до нацяло .... и "жужи"по време на работа ( в смисъл сложИл съм я в графА "умиращи" ) вече от 2 години насам . Това само за инфо .
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 11-09-17, 09:35.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Това и направих. Стара бензинова помпа Бош. За по сигурно сложих манометър. Затворен изход на помпата. Налягане 5.5 бара. Никакво загряване. Все едно работи на празен ход.
                        Защото отдолу бошчето си има предпазно-преливен клапан- гледай долу дясно:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:electric_fuel_pump_cutaway_view.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5765933
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #27
                          От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          Защото отдолу бошчето си има предпазно-преливен клапан
                          Предпазно-преливният клапан е хубаво нещо ама в никакъв случай не предпазва от прегряване. Просто белята не става веднага.

                          Ти като човек на хидравликата би трябвало да знаеш къде в този случай се отделя топлината която е тия 5.5 бара по дебита през клапана.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                            Малко разводняваме конкретната тема,
                            ама не ми се вярва Божко да я е държал по-вече от 2-3-5-10 минути работеща.
                            За което време не е прегряла.
                            В колицата врътка нон стоп и там потока бензин я хлади и гаси искрите от четките.
                            А иначе- хайде да кажем на незнаещите- баш в клапанчето се появява дроселиране на потока и съответно-условия за нагряване.
                            А в Божковата постановка е изхвърляла топлата част обратно в резервоара, та...
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #29
                              От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                              Та...Врътнал я е отвън , запушена с показалец за малко!
                              Пауър бустерите фъргат помпи , кат кебапчета на куче.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Може ли бензинова помпа да се скапа от стоене?

                                Днес проверено - помпа с отрязан маркуч към резервоара (външна) за около 30 минути не умира напълно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X