Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не иска да запали след смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не иска да запали след смяна на масло

    Аз съм правил глава на защитен мотор на Опел с голям твърд нагар по челата на клапаните,не се кривят много ,но достатъчно.Ако мотора е забатачен като смяна на масла и нагари и защитен да е може да направи белята.Само старите американски бендзинови мотори имат голямо пространство в горивната камера при ГМТ на буталото ,всички други защитени са с фрезовани чела на буталата за разминаване с клапаните при проблем.Хване ли челото на буталото керамичния твърд нагар ,п.ави удар и мотора става компресор.Начинаещ колега мотнтьор едно време изкриви клапани при превъртанията на ръка след смяна на ремък.Е те така ,като на майтап.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Не иска да запали след смяна на масло

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Аз съм правил глава на защитен мотор на Опел
      Сподели кой е този мотор. Щото 1,4 не е "защитен".
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • От: Не иска да запали след смяна на масло

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Чак чукчи не сме /за Калин/ Четем. Четем заглавието, четем 41 поста от които става ясно, че колата си е работила, палила от четвърт, минал към 50 км., работила на място и така я угасил. В пост № 42 почва да се съмнява в ангренажа. човърка го и става на вентилатор. Следва затишие и шейсетина поста се уточнява какъв е двигателя, бият ли буталата в клапаните, кое е обтегач и т.н. В пост № 100 свенливо се признава, че не е догледал едни белези и половин оборот прескачане на ремъка /който си е там и е здрав/ всъщност не е имало.
        За мен този двигател няма палене /не от маслото/ освен ако не го види човек който е наясно.
        Ако нещо съм пропуснал, допълвайте.
        - да допълня : ако прескачане на ремъка не е имало , а след "наместването" допуснем , че зацепването е читаво , то налице имаме един и същи случай ( правилно зацепване ) с 2 картини : в първия случай поне "прекихва" на стартер , а във втория - "върти като вентилатор" .

        "Студио Х" !
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Не иска да запали след смяна на масло

          Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
          Този се обтяга само с водната помпа
          - значи този двигател НЕ е от Опел Фронтера , а е присаждан от някаква лека кола .

          ПС. Аха. Изрових темата отпреди година :

          Пост №14 и надолу.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 15-09-17, 11:47.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Не иска да запали след смяна на масло

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            - значи този двигател НЕ е от Опел Фронтера , а е присаждан от някаква лека кола .
            Още в началото колегата Пецов каза, че мотора е от "почти познат", а не от Фронтера.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Не иска да запали след смяна на масло

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              - значи този двигател НЕ е от Опел Фронтера , а е присаждан от някаква лека кола .

              ПС. Аха. Изрових темата отпреди година :

              Пост №14 и надолу.
              Има една универсална програма за части, ТехДок и викат. Та там ачик, ачик пише, че има фронтера спорт 2,0 с ангренаж без ролка. До началото на 1993 се прави. Не вярвам да бъркат.

              Коментар


              • От: Не иска да запали след смяна на масло

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                - значи този двигател НЕ е от Опел Фронтера , а е присаждан от някаква лека кола .

                ПС. Аха. Изрових темата отпреди година :

                Пост №14 и надолу.
                Ммм, даа, тази тема започва така:

                Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
                Ми това е .
                Имам еин 20 годишен опел фронтера и онзи ден реших да му сменя маслото защото с 10w40 държеше малко ниско налягане и от време на време на празен ход лампата премигваше.
                Налях му 15w40 поработи на място половин час. Угасих го вечерта и от тогава не иска да запали .Прекихва един два пути и толкова.
                Някакви идей и насоки?
                а цитираният по-долу пост на Пецов е от преди година в темата посочена от Владо,
                което значи, че нещо пропуска да сподели в тази.

                Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
                И аз направих същата операция - смених двигателя с такъв от Омега.
                С монтажа обсолютно никакви порблеми само дето не иска да запали изобщо, даже не иска и да "кихне".
                Някакви идей?
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Не иска да запали след смяна на масло

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Сподели кой е този мотор. Щото 1,4 не е "защитен".
                  1.6 ,кота карантия е идентичен със 115 коня,пак защитен.Разликите в по старите мотори на Опел са повече външни ,защитите са еднакви.Отварял и съм правил всякакви мотори ,разликите са в ходове,диаметри,материали ,но защитите са идентични при всички.Форсираните с плитка камера са рискови откъм нагари ,за двуваловите въобще не коментирам ,там става мазало ,става въпрос за газоразпределение с ремък,при веригите също стават ексцесии ,но много рядко.Имал съм случай за това споделям,уважавам израза"Няма невъзможни неща",има изключения от всяко правило за всеки мотор .Виждал съм много невъзможни неща и причини за трошене на ДВГ,извън стандартните.Износени шпонки ,разбити канали ,колела и секви магарии.Ти си от Своге и сигурно знаеш сервиза на главното при разклона за гарата с ГТП пункта ,сервиз "ХАИГ" Жоро Златанов има и реглаж ходова,там бачках последно в сервиз и тогава правехме всякакви МПС до камиони и много двигатели.Та от опит.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Не иска да запали след смяна на масло

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    1.6 ,кота карантия е идентичен със 115 коня,пак защитен.Разликите в по старите мотори на Опел са повече външни ,защитите са еднакви.Отварял и съм правил всякакви мотори ,разликите са в ходове,диаметри,материали ,но защитите са идентични при всички.Форсираните с плитка камера са рискови откъм нагари ,за двуваловите въобще не коментирам ,там става мазало ,става въпрос за газоразпределение с ремък,при веригите също стават ексцесии ,но много рядко.Имал съм случай за това споделям,уважавам израза"Няма невъзможни неща",има изключения от всяко правило за всеки мотор .Виждал съм много невъзможни неща и причини за трошене на ДВГ,извън стандартните.Износени шпонки ,разбити канали ,колела и секви магарии.Ти си от Своге и сигурно знаеш сервиза на главното при разклона за гарата с ГТП пункта ,сервиз "ХАИГ" Жоро Златанов има и реглаж ходова,там бачках последно в сервиз и тогава правехме всякакви МПС до камиони и много двигатели.Та от опит.
                    1,6 също бива "малък" и "голям" блок. Едно болтче буквално не става от единия на другия. "Защитата" също е просто факта че клапаните не излизат от равнината на главата ,а буталата над равнината над блока. Сервиз на главното с ГТП? Нещо си се объркал.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • Не иска да запали след смяна на масло

                      Относно налягане на масло, маслена помпа и прочие - И аз да се оплача от моята Фронтера

                      https://r.tapatalk.com/shareLink?sha...5&share_type=t

                      И а съм го играл това в началото на годината.
                      Ама с тия гърмежи ми звучи нещо доста непроятно. Определено замери компресия, да не се окаже, че е родил двигателя.
                      Виж и ангренажа дали е зацепен правилно. Да не е превъртял, може и от това да спира паленето. И това ми се случи на леката кола от скъсана шпонка на зъбно колело.
                      И в никакъв случай недей да я мъчиш да запали, че ако е горното да не удариш клапаните. От собствен опит ти го казвам.

                      Поздрави

                      П.С нещо се е бъгнал тапаталка и сега видях, че има една сурия коментари, които не съм изчел. Моля ако коментарът ми е нелогичен, спрямо предхождащите го, да не бъде взиман под внимание.
                      Николай Савов
                      Опел Фронтера А КБ, 2.0
                      +359885 07 00 92

                      Коментар


                      • От: Не иска да запали след смяна на масло

                        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                        1,6 също бива "малък" и "голям" блок. Едно болтче буквално не става от единия на другия. "Защитата" също е просто факта че клапаните не излизат от равнината на главата ,а буталата над равнината над блока. Сервиз на главното с ГТП? Нещо си се объркал.
                        Въобще не съм се объркал щото кокалите са ми кънтели там!От София за Своге на 100метра преди разклона за гара Курило от лявата страна преди автобусните спирки и сега винаги е пълно с коли на главното ,а ГТП то е на ъгъла на сервиза,така че няма как да се объркам в това дето ми е минало през ръцете там.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Не иска да запали след смяна на масло

                          Един път говориш за Своге ,после за Нови Искър. И 1,6 който е на "големия" блок и прилича външно на 2,0ка , не се произвежда от опел от 86-а.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • От: Не иска да запали след смяна на масло

                            Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
                            Ми това е .
                            .Прекихва един два пути и толкова.
                            Някакви идей и насоки?
                            И тази тема е готова за аналите на Оффроуд "гатанките".
                            Те (хрониките,летописите) винаги са имали поучителна стойност.............,че некомпетентната намеса усложнява и оскъпява решението на проблема.....Важно е накрая извода да е верен.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X