Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не иска да запали след смяна на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Не иска да запали след смяна на масло

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Нещо странно броиш.
    Камене , ще умориш някого от смях
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #77
      От: Не иска да запали след смяна на масло

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      Камене , ще умориш някого от смях
      Няма да стане с писане,не се мъчете.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #78
        От: Не иска да запали след смяна на масло

        Първоначално публикуван от Камен Пецов Преглед на мнение
        Сега се прибирам и ще го превъртане на ГМТ на 1ви
        цилиндър да видим де ще отиде белега на РВ
        Точно така, но мисля на всички вече е ясно, че си превъртял РВ с един оборот. Дано са прави колегите, че този мотор не удря клапани!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #79
          От: Не иска да запали след смяна на масло

          Дедо Гошо , първо се чете , после се бръка
          Камене , водната помпа ли ти е обтегач на ангренажа , или автоматичен.Има значение , да знаеш.
          Отговаряй бърже , че седна ли да ям - спрех да пиша.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Не иска да запали след смяна на масло

            Абе щом върти на вентилатор-няма какво да обсъждате ремъци, белези и т.н.
            Главата долу, и по реда който написах в прения пост.

            Относно белезите-този на коляновия вал показва само, че първи и четвърти цилиндър са с бутала в ГМТ.
            Кой от цилиндрите в кой такт ще е-зависи от зацепването на разпределителния вал. А той си има своя белег именно за да може да се синхронизира с коляновия вал така, че щом и двата белега са на място-това означава, че първи цилиндър(в повечето случаи, че има и обратно) е в такт сгъстяване.
            Ако човек е много любознателен-може да докара разпределителния вал да дава такт сгъстяване на който и да е от цилиндрите. И ако искрата съвпада-двигателя ще си работи без проблеми.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #81
              От: Не иска да запали след смяна на масло

              И най защитения Опелов мотор криви клапани само от нагар по челото на буталото,това от пипнал и видял на Кадет капка.Така или иначе ще се сваля глава ,не е лошо да се изкарат всички зъбни колела по ангренажната група и да се разгледат шпонките и леглата им ,а също така след удар на клапани с бутала ,винаги свалям и картер за ревизия на биелни лагерии проверка за луфтове при свалена глава.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #82
                От: Не иска да запали след смяна на масло

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Удря, удря...
                Поне на 14 NZ аз лично два пъти съм правил ударени клапани, и все поради скъсан ремък.
                Втория път беше преди месец-два, на астрата на бат'Деко.

                Пецов-всичко е ясно, сваляй главата, и при шлайфистите. Казваш им да направят каквото трябва, за да стане главата годна за каране.
                За астрата излезе май 100 лева, в тази цена и двата ударени клапана. Пасване на леглата, смяна на гумички, шлайф...
                После нови гарнитури на главата и клапаните, нови ремък и ролка, ако водната помпа се върти от ангренажа-и тя нова.
                И да го прави някой който е в час с опелите, че при обтягането на ремъка има малко заигравка, и ако човек не го е правил, или поне да му е напълно ясно какво и как-малко е тегаво за обтягане.
                Леле,спри се. 1,4 удря и до там . Ц20НЕ не удря.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #83
                  От: Не иска да запали след смяна на масло

                  Няма невъзможни неща.

                  Щом върти на вентилатор-най-вероятната причина са ударени клапани.

                  Бас, за стек бира.
                  С удоволствие ще загубя от теб.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Не иска да запали след смяна на масло

                    И от мен , че не е зацепил правилно!
                    пп Какъвто и да е резултатът , казвайте къде ще я изпивате.По понятни причини не мога да ви съучастнича , но мога да учавствам при поръчването.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Не иска да запали след смяна на масло

                      Всичко добре, само не ми е ясно как вечерта е работил 40 мин., угасил е и от тогава не ще да пали.
                      Кога е зацепвал ангренаж, преди или след случая, дали не прескача нещо в обясненията.
                      При центровките освен щатните си слагам и мои белези щото веднъж бях зацепил делкото на 180 град. /първи, четвърти цилиндър/ и я пуснах по едно нанадолнище. До долу не посегна. Добре, че ми светнА.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #86
                        От: Не иска да запали след смяна на масло

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Няма невъзможни неща.

                        Щом върти на вентилатор-най-вероятната причина са ударени клапани.

                        Бас, за стек бира.
                        С удоволствие ще загубя от теб.
                        Не са. Проблема е в зацепването.


                        Паджеро 2.8Д ,Ауди а3 1,9 куатро

                        Коментар


                        • #87
                          От: Не иска да запали след смяна на масло

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Всичко добре, само не ми е ясно как вечерта е работил 40 мин., угасил е и от тогава не ще да пали.
                          Кога е зацепвал ангренаж, преди или след случая, дали не прескача нещо в обясненията.
                          .
                          Те това и аз се чудя от няколко страници!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #88
                            От: Не иска да запали след смяна на масло

                            Точно това щях да попитам и аз:

                            Какъв е тоя хлопелов мотор, дето сам се презацепва по нощИте ?!

                            ... и нали в темата идеше реч само за смяна на масло, след което не щял да запали ?!
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #89
                              От: Не иска да запали след смяна на масло

                              Дубъл.

                              За триене.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Не иска да запали след смяна на масло

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Няма невъзможни неща.

                                Щом върти на вентилатор-най-вероятната причина са ударени клапани.

                                Бас, за стек бира.
                                С удоволствие ще загубя от теб.
                                Приемам баса. Няма компресия щот момъка сам е омешал зацепването , а не пали щот има конденз в капачката ,който идва от изпусналия семеринг зад палеца.
                                И мога веднага да ти напиша списък с моторите на опел ,който не удрят клапани.
                                Калин Владов,09РСПБЗН

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X