Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на каравана

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Повдигане на каравана

    Каравана и офроуд - в две различни изречения. Има нерешими проблеми при стандартни каравани:

    - дървена конструкция и шперплатов под, които се усукват при всички положения
    - малки ъгли на атака и липса на защита по ъглите
    - оборудване и инсталация което не обича екстреми и протичат - газ, вода, кенеф
    - проблемно маневриране и височина

    Играл съм го филма и свърших с покривна палатка.

    Караваната е идеална за лесно достъпни места и местене няколко пъти в годината. И кефа и голям, особено в лошо време, като запалиш печката направиш си кафе и си седнеш на дивана.

    Алуминиевите каравани, които струват едни други пари, сигурно стават...
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Повдигане на каравана

      Аз нямам проблем с центъра на тежестта, както и с повечето изброени проблеми. Лифт ми е необходим някакъв и с по-големи/тежки гуми също не мисля, че ще имам проблем. Не вярвам да изчезне и възможността да си я тегля с максималната разрешена за колата скорост...
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #18
        От: Повдигане на каравана

        Някой,пробвал ли е с въздушни възглавници?
        По едно време,ми се въртеше такава идея в главата.
        Там шанса за вдигане и сваляне по желание на водча,е доста голям.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Повдигане на каравана

          Днес ходих до магазина да гледам ремаркета и платформи, там е още по-зле, супер тежки, торсион масово, може би 100% от изложеното бе на торсион, никакви амортесьори и хода сигурно е в милиметри.

          Хубавите неща - гуми 14 цола фабрично, има разстояние между двата моста да влязат 15 цола гуми, мостовете на някой от моделите са с възможност да бъдат премествани по рамата, тоест могат да се раздалечат един от друг, могат да се подложат на боди лифт, могат да бъдат сложени на друга рама...

          Може би истината е в закупуване на фабрична каравана с регистрация(документи и сертификат за товароносимост и т.н.), хубаво е да е стара, двуосна и с тази база да се започне от нулата - нови мостове, нова рама, ново окачване с амортесьори, бъмп стопове, днес попаднах случайно на авиационен скрап, демек алуминия, супер здрав, супер лек обаче скъп.

          Ако се ползва композит(някакъв поли..нещо си пластмасово) на големи листове ще може да се играе с големи панели, което е по-лесно за сглобяване и по-малък риск при усукване и т.н.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Повдигане на каравана

            Един бивш член на този форум, Йори, си лифтна караваната и съвсем спокойно си я блъскаше офф. Без излишни терзания и без щети.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Повдигане на каравана

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Един бивш член на този форум, Йори, си лифтна караваната и съвсем спокойно си я блъскаше офф. Без излишни терзания и без щети.
              Тази я продаде. Сега си произведе нова от нулата. По нищо не отстъпва на хотелска стая, от луксозните, освен че е автономна.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Повдигане на каравана

                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                Тази я продаде. Сега си произведе нова от нулата. По нищо не отстъпва на хотелска стая, от луксозните, освен че е автономна.
                Така де за това ми идеше да си легна вътре ама бях с мръсните работни дрехи Този проект Йори го почна защото няма заводска каравана която да понася дори и лек офроуд без сериозни щети . Отделно са с практически изцедена като размери конструкция заради теглото и всяко добавяне на нещо води до нещо друго и така една верижна реакция водеща до саморазрушаване на конструкцията .
                Последно редактирано от sek.1; 11-09-17, 06:15.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Повдигане на каравана

                  Е това е много добро . Като няма оригинал , поне може идеи да се ползват .

                  https://www.youtube.com/watch?v=dHKFy3TfQ-Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: Повдигане на каравана

                    То хубаво, че Йори е направил каравана ама Йори ми е на 3000км, второ той и от охлювена черупка може да направи джип, има опита, знанията и уменията, а освен тия трите аз нямам и време, за това взех да се отказвам от ТНТМ на тема каравана от нулата.

                    Мерак имам, но реалността надделява, ще ви държа в течение, имам още няколко идеи в главата.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Повдигане на каравана

                      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                      Е това е много добро . Като няма оригинал , поне може идеи да се ползват .

                      https://www.youtube.com/watch?v=dHKFy3TfQ-Q
                      Ехеее! В това бих си живял...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #26
                        От: Повдигане на каравана

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Ехеее! В това бих си живял...
                        Първото което ми грабна вниманието,беше теглича.
                        Интересно решение.https://www.youtube.com/watch?v=dHKFy3TfQ-Q
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: Повдигане на каравана

                          Такъв теглич определено решава въпроса с преобръщането.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Повдигане на каравана

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            То хубаво, че Йори е направил каравана ама Йори ми е на 3000км, второ той и от охлювена черупка може да направи джип, има опита, знанията и уменията, а освен тия трите аз нямам и време, за това взех да се отказвам от ТНТМ на тема каравана от нулата.

                            Мерак имам, но реалността надделява, ще ви държа в течение, имам още няколко идеи в главата.
                            Нищо не пречи да се чуете с Йори . И той сам едва ли може да направи това което направи . Производството е така да се каже кооперирано
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Повдигане на каравана

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Тази я продаде. Сега си произведе нова от нулата. По нищо не отстъпва на хотелска стая, от луксозните, освен че е автономна.
                              Днес ми каза спокойно да пускаш снимките дето ти е пратил .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Повдигане на каравана

                                Понеже се сдобих с кемпер ще използвам темата да задам същият въпрос...ако може. Преди това обаче ще наснимам окачването. Радостта от придобивката намаля с 50% като установих , че проходимостта му е ....никаква Е не съм очаквал да е "офроад" ,но не съм очаквал да удрям задницата при преодоляване на смешни препятствия
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X