Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

    Здравейте колеги,

    Нов съм тук и ще помоля за съвет. Допреди година карах Ауди Олроуд, но я продадох и взех едно чисто ново голфче, за да може жена ми да го кара, докато съм чужбина и да няма грижи.
    Искам да имам някакво 4 х 4 за зимата, вилата и да си го карам, докато съм в България. Загледал съм Опел Фронтера и Форд Маверик (само бензинови), и моля за съвет, според вас кой е по-добър. Знам, че Фордчето е паркетник, но чух добри отзиви за него.

    Благодаря педварително.

  • #2
    От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

    Аз не съм спец, но според мен Фронтерата както и всички part time джипове не са подходящи за зимата, щото не можеш да караш с постоянно зацепен преден мост ако се редува сух асфат и сняг, например. Нещо с full time 4x4 ще е идеално.

    Коментар


    • #3
      От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

      Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
      Аз не съм спец, но според мен Фронтерата както и всички part time джипове не са подходящи за зимата, щото не можеш да караш с постоянно зацепен преден мост ако се редува сух асфат и сняг, например. Нещо с full time 4x4 ще е идеално.
      Ами не е точно така, особено при новата Фруктера!
      И особено ако е 3.2.
      Поздрави!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #4
        От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

        Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
        Аз не съм спец, но според мен Фронтерата както и всички part time джипове не са подходящи за зимата, щото не можеш да караш с постоянно зацепен преден мост ако се редува сух асфат и сняг, например. Нещо с full time 4x4 ще е идеално.
        Ми то и тераното е парт тайм! Демек до тука не го ориентираш нинак човека, кое от двете да избере! иначе на Фронтерата не й е фатален проблем да я караш 4х4 и на променящи се пътни условия! Са ако преобладава сухия асвалт не пречи да се изкл. предното - въпрос на натискане на едно копче е!

        Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
        Ами не е точно така, особено при новата Фруктера!
        И особено ако е 3.2.
        Поздрави!
        Кво и е на новта фруктиера, и особено на 3,2?!? Точно толкова си е парт тайм, колкото и старите.
        Последно редактирано от bushiDO; 11-09-17, 22:42. Причина: предно/задно, ала-бала..
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

          Човекът пита за Маверик 05-07, който няма нищо общо с Тераното. Демек Алекс си го ориентира по своето виждане.
          Лично моето, никого неангажиращо мнение, е същото. Специално за зимата и снега при смесено (градско и шосейно, с ЛЕК off road) , каквито са изискванията на питащия, Маверик-ът ще е по- подходящ. Не говорим за хард изпълнения - там е ясно. Наблюденията са ми повече от скромни - Спортидж и Ескейп (Маверик 2)
          Успех с избора!
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • #6
            От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

            мъверика е по дубро от фрунтерата

            Коментар


            • #7
              От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

              Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
              Човекът пита за Маверик 05-07, който няма нищо общо с Тераното. Демек Алекс си го ориентира по своето виждане.
              Лично моето, никого неангажиращо мнение, е същото. Специално за зимата и снега при смесено (градско и шосейно, с ЛЕК off road) , каквито са изискванията на питащия, Маверик-ът ще е по- подходящ. Не говорим за хард изпълнения - там е ясно. Наблюденията са ми повече от скромни - Спортидж и Ескейп (Маверик 2)
              Успех с избора!
              Правилна забележка! Не бях обърнал внимание на годините, но така се получава сравнение на коли с доста различни концепции, а без ясна концепция насоките са малко безсмислени!

              Първоначално публикуван от Sapfir Преглед на мнение
              мъверика е по дубро от фрунтерата
              Кефиш пич - 3 думи със 6 грешки (не че съм фанатик на тема правопис, но това е добро постижение)!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Ми то и тераното е парт тайм! Демек до тука не го ориентираш нинак човека, кое от двете да избере! иначе на Фронтерата не й е фатален проблем да я караш 4х4 и на променящи се пътни условия! Са ако преобладава сухия асвалт не пречи да се изкл. предното - въпрос на натискане на едно копче е!

                Кво и е на новта фруктиера, и особено на 3,2?!? Точно толкова си е парт тайм, колкото и старите.
                Имах в предвид точно това което си казал по горе, вероятно не съм се изразил правилно!
                Поздрави!
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • #9
                  От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

                  И аз бих искал да чуя плюсовете на Маверика спрямо Фронтерата.
                  За асфалта де,то за гората няма място за сравнение.На мен лично не ми пречи да натисна копчето когато се наложи.
                  С Фронтерата не бих се разделил лесно,но жената иска да смени Голфа с този Форд и ще следя темата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

                    Важно е при избора колегата да си определи точно за какво му е нужен джипа (така SUV-чето)
                    Ако иска да си го кара и в града и ако ще се движи само на асфалт аз бих взел Маверик-а или някой Туксон с постоянно 4х4 задвижване. Фронтерата е значително по-сериозна като 4х4 система и съответно това си има своите минуси. Зимата на сух път трябва да я караш на задно и да си една идея по-внимателен. И моя Теракан е така. Ще трябва да свикна

                    Коментар


                    • #11
                      От: Opel Frontera (00-03) или Ford Maverick (05-07)

                      Първоначално публикуван от krisskriss Преглед на мнение
                      И аз бих искал да чуя плюсовете на Маверика спрямо Фронтерата.
                      За асфалта де,то за гората няма място за сравнение.На мен лично не ми пречи да натисна копчето когато се наложи.
                      .
                      За гората е ясно, че няма база за сравнение, но на човека не му и трябва с тази цел.
                      На асфалт лично за мен предимствата са следните:
                      Вътре- по-широк, удобен и висок (за 2 метра, 120 кг. това е е важно)
                      По- нисък разход на гориво.
                      Много по- лесен за каране, повече е като лек автомобил. Още повече за жена. Моята когато трябва да ходи някъде сама, държи винаги да е с Форда, а не с купето.
                      Много по- рядка необходимост от 4х4 поради предното, особено забележима зимата.Където минавах с лека кола с предно, на Кия-ка се налагаше натискане на копче (е там беше с лостче де )
                      И да се появи такава необходимост, 4х4 се включва незабележимо и адекватно.
                      За копче- и той си има, но не се налага да го натискаш. И жена да мисли и преценява кога и къде да го натисне....
                      Возията е много по- комфортна.
                      Сигурно има и още, но сега се сещам набързо за тези.
                      И да повторим - става дума за on road!
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X