Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Средна скорост в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Средна скорост в Сърбия

    В края на месеца се прибирах.С едно "Г" си тичкахме в продължение на 250 км с около 130-140 на места.Спряхме да заредим на една бензиностанция.Пихме и по кафе с цигара.За мен 20л газ , за него 40л бензин.Кви глоби , брато..Това в сръбско.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Средна скорост в Сърбия

      Миленски, тук говорим за бързо придвижване, а не максимални скорости Аз като тръгна - рядко спирам. И въпреки, че гледам да не превишавам скоростта (поне не и извън общоприетите норми за превишение ), гледам да поддържам висока средна скорост... Т.е. никакво мотане и минимално сваляне на скоростта при трафик...
      И съм убеден, че една такава мярка за измерване на средната скорост би ме засегнала... Ще пробвам да погледна логовете на GPS в участъка от Сегед до Парачин за обща информация - да видя каква ми е била средната скорост...
      Но пък от друга гледна точка - доколкото се сещам софтуера (да не ме чуят близнаците, че все пак е електроника, а не механика ) на някои навигации показва кога си в 'обхват' на такова следене, и съответно ти смятат и показват средната скорост в участъка, което може да ти посочи дали трябва да забавиш, или имаш още мегдан за 'ускорение'
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Средна скорост в Сърбия

        То със секстант трудно ще караш по пътищата, та вероятно пътните навигации са с електроника, де..

        Коментар


        • #19
          От: Средна скорост в Сърбия

          Жоре , в мотоциклетната тема сме.И некои от тия си фърчат покрай нас , когато сме на ръба на превишение на скоростта.
          На дълги преходи по магистрала е трудно да се постигне повече от 100км/ч средна скорост.Многократно съм го пробвал от Белгия до Враца.Нямам под 26 часа.За 2200км.С лек автомобил.
          А сега си представи мотоциклетна поза с 200км/ч , в продължение на повече от...?часа
          Вени , Жоро е виждал секстант и хронометър , ма по ГПС е по-оправно.Особено нощем , в облачно време и най-вече в лек автомобил
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Средна скорост в Сърбия

            Точно Хърватско и Сърбия постигнах средна скорост от 141км.в час.с това от снимката горе.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #21
              От: Средна скорост в Сърбия

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Жоре , в мотоциклетната тема сме.И некои от тия си фърчат покрай нас , когато сме на ръба на превишение на скоростта.
              На дълги преходи по магистрала е трудно да се постигне повече от 100км/ч средна скорост.Многократно съм го пробвал от Белгия до Враца.Нямам под 26 часа.За 2200км.С лек автомобил.
              А сега си представи мотоциклетна поза с 200км/ч , в продължение на повече от...?часа
              Вени , Жоро е виждал секстант и хронометър , ма по ГПС е по-оправно.Особено нощем , в облачно време и най-вече в лек автомобил
              Като се върна във Варна ще направя снимки на личния ми секстант и на верига на хронометър - да знаят хората де за какво говорим
              Да, оттървал съм, че форумът е мотоциклетен Просто дни преди тази тема, се появи информация из медиите за средната скорост в Сърбия, та затова и се включих...
              Иначе по магистрала с лек автомобил с лекота се прави висока средна скорост дори на темпомат и без голямо превишение...
              Ама последният път из Сърбия доста се чудих дали да не им тегля майната и да сляза от магистралата... Уж караш бързо, ама като стигнеш до 'путарината' и чакаш 10 минути за да минеш (отидоха им глобичките - средната скорост пада доста)
              Явно бях уцелил някоя от 'миграциите' на южните ни съседи...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Средна скорост в Сърбия

                Съвсем случайно разглеждах сайта на МВР, та попаднах на раздела с камерите.
                Пише, че за средна скорост уж имало и у нас, та даже гледали и за застраховка "Гражданска отговорност"
                Последното описано у-во - https://www.mvr.bg/opp/пътна-полиция...оростта
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Средна скорост в Сърбия

                  В България доколкото знам има само един комплект следящ за средна скорост - на АМ Люлин...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Средна скорост в Сърбия

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    В България доколкото знам има само един комплект следящ за средна скорост - на АМ Люлин...
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X