Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимозаменяемост на автоматите при Ланд Крузер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимозаменяемост на автоматите при Ланд Крузер

    Търся инфо за взаимозаменяемост на автоматите при Ланд Крузер.
    Конкретно в моя случай ми трябва кутия за Ланд Крузер 90 , 2001 г, с D4D. Модела е KDJ90L-GYPNYW.
    Разбрах, че е с електронно управление, като при 120, а тези с 1KZ са с механично управление.
    Намерил съм един автомат от старите - 1997 и един от новите - 2007. Точно за моя модел няма, а не знам дали от другите модели ще станат и дали може електронното управление да се прехвърля на мястото на механичното?

    На моята кутия пише AISIN 30-43 LE. Доколкото разбрах от четенето ми в интернет тази кутия се слага и в Лексус, Джип и Волво, и май има още наименования - едното е A343F, а другото - AW4. Но все ще има някакви разлики според мен.

    Моята кутия е с ръжда и има проблем с част от редукторите. Преди около 100000 км се счупи щуцера на радиатора за охлаждане на маслото на автоматика, а той се намира във водния радиатор. Сменихме 2 пъти маслото, но явно е останал антифриз. Проблема е, че по време на движение изключва, мотора се форсира, а колата не върви. След кратък престой се оправя, но не за дълго.

    Сега трябва или да намеря части за замяна, или да сменя цялата кутия.

    Ако някой се е сблъсквал с това, ще се радвам да сподели.

  • #2
    От: Взаимозаменяемост на автоматите при Ланд Крузер

    Значи, до момента разбрах, че кутиите на старите двигатели (тези от 1KZ) са със същия корпус и означения - модел 30-43 LE, но някои чаркалъци имат разлика и не са взаимозаменяеми, както и че управлението е различно. И двете са 4-степенни.
    Кутията на новите 120-ки вече е 5-степенна с по-модерно електронно управление.
    Та и двете не стават. Сега издирвам единствено автоматична скоростна кутия от 90-ка с D4D, години на производство 2000 и 2001.
    Общо взето при Тойота постоянно се правят някакви доработки и модернизации, и специално при автоматите няма взаимозаменяемост. За разлика от Мерцедес например.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X