Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

    Печката от първата снимка си е чисто руска измишльотина и за съжаление- с руско качество. Някъде през 90-те се появиха у нас, заради което допускам, че са доста по-стари.
    Наскоро ми попаднаха и заготовки за варел. Тях ги има отдавна по света, но у нас някак....не смогваха да дойдат:
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      ...Изгледах клипчетата от нета за въпросната печка и в повечето се твърди , че може да отоплява до 2-3 стаи , лично аз не го вярвам . Според мен ще е топло само помещението в което е разположена , ако някой има представа как става номера , нека да обясни.
      Мда . Някой има представа . Номера не става .Определено.

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      .... иначе наистина я дават с едно зареждане да кара около 10 часа. Но както казаха някои , типично кюмбе . Аз на времето като се топлих на печка Чудо , с едно зареждане и до 12 часа съм изкарвал , цаката му е да забавиш горенето т.е. само да тлее. Според мен по-добре едно кюмбе с две казанчета за 100 лв. , отколкото въпросното изобретение за хилядарка .
      Те може наистина и да я дават с 1 зареждане да изкара и 24 часа .Ама зависи с какво я зареждаш .

      Печката "Чудо" по същество представлява един вертикално разположен цилиндър . Ако я заредиш с кюмюр тип "Бобовдол" , "Брежани" , или "доМбас" ( както до скоро го изписваше един познат търговец ) , с "горно горене" - може да изкара 10 часа .
      Горивната камера на въпросната обаче представлява хоризонтален цилиндър , така че няма как с "горно горене" . Така че или требе през 15 мин. да мяташ кюмюр с лопатата , или 4-5 букови или дъбови "кърпела" .

      Иначе КПД-то на "таралежа" ( така бяха кръстили работниците ми печката за която питаш ) е мааалко по- високо от това на гол варел .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #18
        От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

        Преди повече от десетина години топлих едно по-малко помещение в цеха с такова чудо. Единственият му проблем е, че няма регулиране. Прави голяма жега, че даже е силно дискомфортно. Според руснаците "пинизът" бил да се разходят въздуховоди от горните отвори на печката в различни помещения или поне в различни посоки ако е едно.. Дали изгарят за няколко години - не знам. Ползвах го един сезон и после си го взеха. Да - икономична е откъм дърва, но за мене не беше практична. За домашно ползване при нашия климат - въобще е безмислена инвестиция.
        Иначе - преди години водихме преговори с "Професор Бутаков" (можете да си я потърсите в гугъла) за една друга серия печки и битови котли на твърдо гориво. Почти се бяхме договорили за едно транспортно количество пробно у нас, но ... криза, после санкции, туй-онуй... Може да дойде ден пак да се наканя ако се пооправи климата.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Порових се из руските форуми , има доста изписано за въпросните печки. Доколкото можах да разбера с моя руски преобладават положителните мнения , като минус се изтъква краткия срок на експлоатация - около 3-4 години максимум. Предполагам защото изгаря ламарината .
          Варела в работилницата е на 3 зими и още не е изгорял а даже не е от старите поцинкованите а е от новите дето ламарината им няма милиметър . Ортака гори в него всичко дето гори дърва ; мазут ; въглища и каквото още му изпадне . Ако е от огнеупорна ламарина тая печка ще е с много дълъг живот .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

            Да, ама сигурно варела не е руски
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

              Те съвременните варели са 0 косъм дебели 200 литра от масло е 6.6 кг ,за нищо не стават.
              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

              Коментар


              • #22
                От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Да, ама сигурно варела не е руски
                Никакво значение няма какъв е всичките нови са еднакви . Старите понеже бяха за многократна употреба дълги години та ги правеха от материал и ги поцинковаха . Имам варели на по 40 - 50 години и са като нови .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #23
                  От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                  Намерих един друг сайт където предлагат въпросните печки и цените са средно с около 200 лв. надолу. Предлагат също така изграждане на въздуховоди до другите стаи на жилището , като е споменато , че за по-малки жилища до около 100 квадрата , вентилатор не е необходим. Някой може ли да сподели дали наистина без вентилатор , само с естествена циркулация на въздуха във въздуховодите , може да се отопляват още помещения ?
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                    Зависи от критериите ти за икономичност и комфорт. Иначе може.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                      Т.е. с вентилатор ще е по икономично и комфортно .
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                        вероятно. Иначе получаваш напечен таван и студен под.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                          Другото нещо на което се дължало високото КПД освен тръбите опасани около печката , както твърдят в сайта е вторичното изгаряне на газове. Цитирам :

                          '' Камините работят на принципа на Газ-генератора – тоест тлеещо горене. Дървата, пелетите, еко брикетите и др. изгарят напълно в два етапа:
                          1. В първата камера горивото не гори, а тлее. Получава се „пиролиза“ и така се отделят горивни газове в продължение на 8 часа.

                          2. Във втората камера горивните газовете изгарят на 100% благодарение на вградените инжектори които вкарват допълнително кислород в камината !
                          С подаването на въздух в горивната камера от две клапи, вие можете да регулирате – увеличавате и намалявате температурата на камината.
                          Така се постига абсолютно пълно изгаряне или „ ЧИСТО ГОРЕНЕ” и с едно зареждане, камините работят 8 часа, което ги прави супер икономични.''





                          Възможно ли е , вярно ли е и то точно в този тип кюмбе ?
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                            Малко оф:
                            Аз лично не бих вярвал на някой който пише "НА 100%"
                            Това "на" е силно показване на неграмотност.

                            И втори оф: Преди няколко месеца(в началото на лятото всъщност) си купих охладител(диспенсър както му викат, макар, че това е друго) за вода. Гледам в магазина има и филтър, съвместим с машинката, който пречиства водата от чешмата. Струваше си някакви пари-30-40 лева, или нещо подобно. Не ми досвидяха,и си взех и филтъра, че ме е яд да разнасям бутилки вода по етажите.
                            Като го разопаковах вкъщи-прочетох упътването, и там имаше обяснение за филтъра, и как действа. Имаше там нещо дребно,което ме смути отначало, но не му обърнах внимание. После обаче, като прочетох, че третата степен на филтриране се извършвала от инфрачервени камъни разбрах, че съм се минал. И действително-водата от чешмата си имаше цвят(бледо жълто-кафяв),и след филтрирането си имаше оттенък, но най-гадното беше вкуса на водата-отвратителен аромат на хлор. Та го извадих с чиста съвест, и сега ползвам само корпуса, че пасва на машинката.

                            Това за описанията и грамотността на тези които са ги писали.
                            Да не казвам какво пише в инструкцията за употреба на новозакупения чушкопек...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                              Коле, то е тако и вако..
                              Трябва да свикваме с новите правила - колкото по-неграмотно, толкова по-....

                              Интересно, че дори аз се пречупих - продължавам да гледам известна новинарска телевизия, която дава новини на половин час..С течащи отгоре и отдолу коментари, които са върха на неграмотността.

                              И продължавам да чета пловдивски новинарски сайт, който сякаш е писан от второкласник, дето е прескочил първи клас. Много актуална информация, и три пъти по-неграмотно поднесена.

                              Уж се мъча да коригирам, те уж се мъчат да се коригират - резултата е трагичен.
                              Ами неграмотни са.

                              Един грамотен човек никога няма да се примири с правописни, стилистични и всякакви други грешки, ама пък новините си вървят - дори с тия бодящи очите простотии все трябва да е информиран човек.

                              Тия не са единствените, и само това, че има интернет, мога да чета новини от доста места, ме поддържа информиран.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Що е то ? Печка чудо или търговски трик ?

                                Сега се почва.......
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X