Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

    Търся фирма за изработка на спалня от чам.

    Таблата ще е с чупка и не знам дали всеки би се навил. Без метал.
    Цените които ми казаха са от 250 до 700лв, търся икономично решение.
    Смятам да си я байцвам и лакирам (с натурални вакси и масла), което даже ще смъкне и от цената, но едва ли ще имам гаранция?
    Има ли смисъл от 2г гаранция - каква е вероятността да се изметне някоя дъска?

    Идеи за фирми в София, Пловдив или в региона около София? Добре е да има мостри, за да преценя преди да дам капаро.

  • #2
    От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

    Ако е изработена от читав (сух) материал не 2 а 200 години няма да изметне някоя дъска .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

      Намери си материала и само им дай идея или чертежи какво искаш,после един яхтен лак и гаранцията и сложи 2 нули както се каза в горното мнение.

      Сухо дърво ти трябва,стара селска плевня примерно и няма да изметне никога.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

        Ако ще измята или ще се нацепи , разлепи , съсъхне , ще стане още тази зима като пуснеш парното- От чам до чам има много голяма разлика , в твърдост , съсъхване , измятане , смърча не го препоръчвам. Материала трябва да се нареже така , че да се изчисти от големи чепове , сърцевина , дефекти. След което да се слепи странично , за да се получи нужната широчина. Чама е мек материал , не е подходящ за вакси и масла , както казва морския , най-добре да се лакира с подходящ лак. За да стане както трябва е нужно поне месец подготовка на материала , нарязване , подбиране и въртене на слънце или близо до печката. Ще ти снимам тези дни една дъбова като идея.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

          Фирма от Велинград става ли?

          Коментар


          • #6
            От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

            Първоначално публикуван от Yury Преглед на мнение
            Фирма от Велинград става ли?
            Може ли по-конкретно.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

              И а предлагам от Велинград - изработиха ми битов ъгъл от състарен чам и го доставиха до Варна.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                Масив, пък бил той и чам и "икономично решение" са абсолютно несъвместими.

                Коментар


                • #9
                  От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                  мебели Банко е троянски производител, но има магазин в София
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                    Потърсете в интернет за "Стенли Мебел" ООД. Момчето е много сериозно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                      за Пловдив фирма Акордо 0885666844 Недялко .Двама братя са и работят много качествено

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                        Става и Велинград. Идеята ми беше да е по-близо - да видя някаква мостра, а не на сляпо - то сигурно пак ще трябва да отида, да предплатя предполагам?! Но ако цената и качеството си струват- защо не?
                        Първоначално публикуван от Yury Преглед на мнение
                        Потърсете в интернет за "Стенли Мебел" ООД. Момчето е много сериозно.
                        - Явно са много търсени - чак за 2месеца напред работят. Което ми е доста време.

                        За хоуммейд вариант - нашите ми предложиха с дъски от амбалажа на стъклопакетите, той поне трябва да е сух?! Но предполагам, че ще е с дупки от пирони или голял телбод ако добре си спомням - ползвахме ги за бараки на село. С този вариант ще ми излезе...евтино, но не знам дали някой дърводелец ще се навие да го работи, при положение, че може да има метален елемент скрит.
                        Материалът колко % е от цената?

                        Бюджета е 200-300лв (зависи кой вариант ще избера - имам две идеи), без повдигащ мех-м, само една табла ще има (т.е. с 4 крака).

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Масив, пък бил той и чам и "икономично решение" са абсолютно несъвместими.
                        какво имаш предвид? По техен модел - голяма фирма - изработват и струва 240лв. Не виждам нещо фрапиращо за 144х200см става дума.
                        Последно редактирано от hakama; 08-09-17, 15:42.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                          Ами дано останеш доволен и ти я направят качествено. Аз съм си поръчвал спалня по мой проект и излезе някъде към 0,3 м3. Таблите глътнаха най-много, както може да се предположи. Последно знам за читав чам на цена от около 550 лв./м3. Това прави само материал 165 лева. Може и да може в 75 лева да влезе рязане, фрезоване, сглобки ,шлафане, лакиране, пак шлайфане, пак лакиране, материалите и обкова и транспорта, но се съмнявам.

                          От друга страна легло вероятно може да се направи и с 0.15-0.20 куб. м. и тогава сметката би излязла.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                            Първоначално публикуван от miro666666 Преглед на мнение
                            за Пловдив фирма Акордо 0885666844 Недялко .Двама братя са и работят много качествено
                            Тази фирма ми се струва (поне от сайта) че е за бутикова мебел.
                            Банко - имат няколко модела от 500лв нагоре (за масов модел).
                            "Стенли Мебел" ООД - два месеца напред приема...

                            - Други идеи?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спалня по поръчка - от масив? (София, Пловдив...)

                              Я дай нещо чертеж, скица и размери на това, което искате пък аз ще попитам тук там какво ще предложат като цена. Да уточним, че искаш изделието да бъде нелакирано?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X