Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Друг двигагател на Киа.

    Ще пиша за Киа 2000тди./тази от подписа/
    Някой мислил ли е,за замяна на двигателя с друг?
    Аз си мисля за дв. от Пасат 1.9 90-110кс.
    Знам,че възможно да се направи всичко!
    Дали си заслужава?
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

  • #2
    От: Друг двигагател на Киа.

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    Ще пиша за Киа 2000тди./тази от подписа/
    Някой мислил ли е,за замяна на двигателя с друг?
    Аз си мисля за дв. от Пасат 1.9 90-110кс.
    Знам,че възможно да се направи всичко!
    Дали си заслужава?
    Аз си мислех за V8 ама ми казаха, че ще изпотроши всичко

    Коментар


    • #3
      От: Друг двигагател на Киа.

      Нещо маздово би трябвало да стане на камбаната, иначе всичко може да стане, ама като туриш чертата ше ти се прииска да си сложиш въжето.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Друг двигагател на Киа.

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Ще пиша за Киа 2000тди./тази от подписа/
        Някой мислил ли е,за замяна на двигателя с друг?
        Аз си мисля за дв. от Пасат 1.9 90-110кс.
        Знам,че възможно да се направи всичко!
        Дали си заслужава?
        Ако може да се направи евтино, си заслужава 100%.
        Оригиналния мотор на Кияка е по слаб от 90-коньовото TDI още. Като опциите това желязо да се подсили, могат да превърнат Кията в бегачка, ако трансмисията издържи. 110-тката става на 143к.с само от софтуер. Момента е 235Nm сток, и близо 300 само с чип...и то при по-ниски обороти от Кията.
        Мотора е и с директно впръскване, та и разхода няма да се вдигне (зависи и от настъпването) от по-доброто вървене. Части има навсякъде, а и не се троши лесно.
        Негатив би било, че загрява бавно и зимата трябва да се мисли нещо за парното евентуално. Но пък пали и с изгорели свещи до доста студено.
        Има вариант, особено ако се чипосва и без друго, да се орежат някои подробности като дебитомера например.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Друг двигагател на Киа.

          Аз ги правех тея изпълнения с БМВ-тата. Само пари хвърчаха, ама нали кефа няма цена. Добре че ми дойде акъла на време. Ако някой има свалени скорости да направи един шаблон на сскорстната камбана по-лесно ще разберем от какво ще стане двигател без много преправяне. Иначе става от каквото си поискаш. Та нали Кията я има и с 2.7 мотол V 6.
          Аз си мислех дали този мотор не би могъл да се ъпгрейтне малко. При махане на вискота ще се разтовари до 10 %, което не е малко. Това са си едни почти 8 к.с. Малко по-голямо кулерче и малко натягане на турбинката с едни пак 10%. Да стане едни 100- на кончета мисля че ще и е достатъчно.

          Коментар


          • #6
            От: Друг двигагател на Киа.

            Първоначално публикуван от GECATA 73 Преглед на мнение
            Аз си мислех дали този мотор не би могъл да се ъпгрейтне малко. При махане на вискота ще се разтовари до 10 %, което не е малко. Това са си едни почти 8 к.с. Малко по-голямо кулерче и малко натягане на турбинката с едни пак 10%. Да стане едни 100- на кончета мисля че ще и е достатъчно.
            Като махнеш виското, как ще охладиш мотора. Ако поставиш вентилатор на ток, е същото, защото мощноста ще се вземе от алтернатора /с ниско КПД/
            А турбината не съм сигурен....при мен се усеща спадане на въртящ момент при обороти още около 3000. Възможно ли е да имам проблем с турбината, или просто тя е малка и не успява да осигури налягане при по-високи обороти?
            Та да не се наложи и друга турбина...не че ще го правя...просто си разсъждавам публично
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #7
              От: Друг двигагател на Киа.

              Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
              Като махнеш виското, как ще охладиш мотора. Ако поставиш вентилатор на ток, е същото, защото мощноста ще се вземе от алтернатора /с ниско КПД/
              Ако набедиш алтернатора за ниско КПД, виското изобщо не се класира. То се поставя не заради високо КПД.

              Коментар


              • #8
                От: Друг двигагател на Киа.

                Какво ще се спечели като мощност ако заменим виското с ел. вентилатор?
                Ако може обяснението да бъде математически подкрепено, защото аз нямам необходимите данни.

                ПП ниско КПД заради преобразуването на механичната енергия в електрическа, и обратно във вентилатора.
                Последно редактирано от pansim; 06-09-17, 12:40.
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • #9
                  От: Друг двигагател на Киа.

                  Грубо едни 20-30 коне.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Друг двигагател на Киа.

                    Много е сложно на Кияка да му махнеш даже и всички ремъци, и да го видиш че пак не върви
                    А подсилване на оригинала е безпредметно, щото и без него главите са консуматив.
                    За който бърза, друг мотор, и най-лесно в друг джип оригинално от завода.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Друг двигагател на Киа.

                      Те
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Друг двигагател на Киа.

                        Не съм го гледАл (после ще), но горе долу е ясно, че тия въртят перки не за два литра дизел, 90 коня... То и вентилатора се смета според мотора
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Друг двигагател на Киа.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Не съм го гледАл (после ще), но горе долу е ясно, че тия въртят перки не за два литра дизел, 90 коня... То и вентилатора се смета според мотора
                          Отдавна го гледах, не помня наизуст, но интересното е че перката беше константа независимо от моторите
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Друг двигагател на Киа.

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            За който бърза, друг мотор, и най-лесно в друг джип оригинално от завода.
                            Гласувам "ЗА"
                            Обаче това не пречи да си почешем клавиатурите...
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • #15
                              От: Друг двигагател на Киа.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Ако може да се направи евтино, си заслужава 100%.
                              Оригиналния мотор на Кияка е по слаб от 90-коньовото TDI още. Като опциите това желязо да се подсили, могат да превърнат Кията в бегачка, ако трансмисията издържи. 110-тката става на 143к.с само от софтуер. Момента е 235Nm сток, и близо 300 само с чип...и то при по-ниски обороти от Кията.
                              Мотора е и с директно впръскване, та и разхода няма да се вдигне (зависи и от настъпването) от по-доброто вървене. Части има навсякъде, а и не се троши лесно.
                              Негатив би било, че загрява бавно и зимата трябва да се мисли нещо за парното евентуално. Но пък пали и с изгорели свещи до доста студено.
                              Има вариант, особено ако се чипосва и без друго, да се орежат някои подробности като дебитомера например.
                              Точно поради тези причини,се спрях на 1.9 тди мотора.
                              Знам,че цената няма да ми хареса,но бръмбарите в главата ми не спят.
                              За в момента нямам никакво намерение да сменям двигател,само го споделих като идея.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X