Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Друг двигагател на Киа.

    При готова плоча/камбана и напасната вилка и опашка, другото са подробности. Предполагам малко генерацията и тръби на гърнетата може да се преправят.
    Токовете на TDI- то са на общи букси за компа(по-старите са с три отделни на едно място, по-новите с една голяма букса). Освен тях свързване на стартер и алтернатор е стандартно, плюс масите. Ако е с донор, директно може да се прехвърли част от инсталацията, да се ползват въздуховоди, интерколер, въздушен филтър с кутията му и пр.
    Между другото на забележката за колекторите...има го TDI- то с различни колектори, както и разположение на турбото, та при нужда може да се търсят варианти, но като гледах в началото на темата клипове, при Кияка има доста място в коша.
    Маркучи за хидравлика се преправят/изработват вече на много места и на добри цени.
    Въобще, никой не е казал, че е съвсем лесно всичко, а и пътят не е утъпкан. Но при донор на нула, и да се вземат нови части за 500-600лв, до 3000лв ще останат около 2,5К, от които барем 2, са само за работа. Не мисля, че са малко, за няколко дни, до седмица работа.

    ПП: Не знам как ще станат нещата с кратера, може да е проблем.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Друг двигагател на Киа.

      Много добре се развива дискусията, но никой не видях да предложи да надуем малко този така маломощен мотор. Правил ли е някой опити да изцеди още някое конче от него. Един приятел има един останал от на баща му Кия-та и мисля да го взема и лека полека да почна да по променя това онова. Ако може да понесе малко тунинг това би било най-практичното решение.
      Двигатели съм присаждал доста, но на леки коли, там нещата стават по-лесно щото няма 4х4. Ма и тук няма да е проблем, стига да се избере подходящият двигател.

      Коментар


      • От: Друг двигагател на Киа.

        Цецо, емпирично съм установил, че тя работата вярно звучи като за три дни, но на практика отнема поне месец.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Друг двигагател на Киа.

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Цецо, емпирично съм установил, че тя работата вярно звучи като за три дни, но на практика отнема поне месец.
          Все пак е творческа работа, нищо чудно. А и зависи от организацията, ако за много от нещата зависиш от други хора, стругари, фрезисти, заварчици и пр... А и ако се налага да търсиш или чакаш доставка на някои специфични чаркаляци, та всичко е нормално. То два-три дни може да е само времето за тестове и доизкусуряване, преди предаване с чиста съвест на клиента.
          Но пак е до определени условия, дали е оправдано да си пишеш сто кинта надница на ден(калкулирани в цената), ако реално някои дни от включените, не си работил и за 10 кинта по тази кола, щото те спъват организационни проблеми.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Друг двигагател на Киа.

            Цецо, това не е отвий два болта, смени частта, завий два болта. Та затова цената не е на ден/час, а на свършена работа.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Друг двигагател на Киа.

              Сега се сетих за Самурая на Samuraj, който е с ОМ601 автомат, но там раздатката е отделно и става по-лесно.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Друг двигагател на Киа.

                В Банско има Витара с Мерцедесов двигател и автомат. На мен за последният проект с БМВ Е30 316, да го преправя с двигател 3.5 ми отне 4 месеца, като сонвно се работи след работа и през почивните дни, когато ти оставят свобода от семейни задължения.

                Коментар


                • От: Друг двигагател на Киа.

                  Кой JTD?
                  Щото наскоро с очите си видях строшен JTD. Което само по себе не значи нещо особенно, но интересното стана като почна да се търси втора употреба и тогава не-значещото нищо особенно почна да значи нещо ......

                  Коментар


                  • От: Друг двигагател на Киа.

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Кой JTD?
                    Щото наскоро с очите си видях строшен JTD. Което само по себе не значи нещо особенно, но интересното стана като почна да се търси втора употреба и тогава не-значещото нищо особенно почна да значи нещо ......
                    нищо не разбрах

                    иначе 115 кс
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Друг двигагател на Киа.

                      За 16 клапана става въпрос, трудно се намери втора употреба и на сравнително висока цена.

                      Коментар


                      • От: Друг двигагател на Киа.

                        В интерес на истината, аз съм чупил и бутало и ГНП на TDI 90к.с.(1Z). Но това не значи, че не е един от най-здравите мотори по принцип.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Друг двигагател на Киа.

                          Да, те съвсем не се трошат. Пак зависи кой точно, де. иначе аз виждал излязло бутало на ом617, което съвсем нищо не доказва.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Друг двигагател на Киа.

                            На тоя и конструкцията му е малко особенна, което си е в традициите на Фиат още от края на 80-сетте години. Което пак нищо не значи за хората, които обичат излишно усложнените конструкции .....

                            Коментар


                            • От: Друг двигагател на Киа.

                              Я стига сте си мерили двигателите.

                              Хубав (но не абсолютен) критерий за това дали си струва инвестицията в присаждане на един двигател е това колко производители са го направили фабрично. Гоуфовското ТДИ в това отношение май води.

                              Коментар


                              • От: Друг двигагател на Киа.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ... Гоуфовското ТДИ в това отношение май води.
                                Убуу де, ама колко ше се върже куплирането, аз това не разбрах ?
                                Нека някой, който може и би го направил, да каже колко би взел за труд, като каже и колко би струвал фланец, преправяне на камбана, или както би го решил.

                                Не виждам никакъв смисъл да си купиш джипка за 2 и да дадеш 5 за мотор, освен ако не е за някакъв проект, но тогава цената няма никакво значение.

                                Примерно за КИА на камбаната би трябвало да стане някакъв маздов мотор който ще е по-читав, или поне по-мощен, за който няма да е нужно да се правят чудеса от храброст.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X