Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Друг двигагател на Киа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Друг двигагател на Киа.

    Какъв кардан те подгони?
    жтд трябва да пасне на кути я от новите кияци
    на 605 се слага тремек
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #92
      От: Друг двигагател на Киа.

      Сподели,коя е тази Кия с jtd мотор? И този тремек колко е сигурно,че ще се намести между гредите на шасито ? Все си мисля,че Мусото е по-широко от Спортидж. И кошът на Кията дали ще събере 5-цилиндров мотор ? Търся дискусия,не спор.

      Коментар


      • #93
        От: Друг двигагател на Киа.

        Емпирично е установено че в самурай влиза 6 цилиндров мотор.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #94
          От: Друг двигагател на Киа.

          Пепи,говорим си за автомобил ползващ се по републиканската пътна мрежа,не самоделни орезляци. Как наместваме ЖТД с кутия+раздатка в Спортидж ?

          Коментар


          • #95
            От: Друг двигагател на Киа.

            Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
            Ако ще се правят "фланци",моля споделете КОЙ точно ще се заеме да ги изработи ? Въобще не се заяждам,тези уточнения биха били от полза и за други подобни "идейни проекти".
            Кутия с кардан, има на TDI от куатро, но е тъпо да се ползва и след нея отделна раздатка. Затова оригиналната кутия е най-добре, а как точно, ще трябва да се мери и да се мисли. Обикновенно се прави плоча, която да пасва на мотора и на скоростите. Има го правено на Витара или Самурай. Смята се и опашката на скоростите как ще пасне като дължина, и ако трябва се преработва. В зависимост от това се търси феродов диск, който до пасва на съединителя(оригиналния притискателен диск за мотора), и на шлиците. В някакъв вариант ако се наложи, може и други гимнастики да се ползват там, за да се напаснат нещата, но става по-сложно. Съобразява се и как вилката ще натиска лагера, хода и, и така нататък.
            Хората слагат BMW на Патрол, и какви ли още не комбинации по подобен начин.

            ПП: Между другото, аз само за мисленето и изработката на плочата и/или първичния вал, съм го писАл около 1000лв в сметката. Малко ли са?
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #96
              От: Друг двигагател на Киа.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              ...
              ПП: Между другото, аз само за мисленето и изработката на плочата и/или първичния вал, съм го писАл около 1000лв в сметката. Малко ли са?
              Приятел качи 1.6ТД на Витара, и от цинцарлък куплирането му се вързА златно, и искаше да хвърли Витарата, но го спря само това, че предишната година собственоръчно завари 300 кила желязо по нея.
              То не бяха лети камбани, па разпробиване, центровка, и накрая нищо. После от две камбани една, и пак греда, и накрая купи готова.
              Като цяло, беше много доволен, като изключим цената, но за година-две я преживя. После му изпадна 1.9 и сега е с него.

              Ако това се прави от някой който не знае какво прави, нищо няма да стане, а ако го прави някой който знае какво прави, той ще си знае и цената.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: Друг двигагател на Киа.

                Какво толкоз му дирите на куплирането,просто е ако се хване да го прави някой който е в час.Ей тоя нужник от аватара е със мотор на WV,кожух от лада и ск от варенбук,Нищо сложно нЕма.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #98
                  От: Друг двигагател на Киа.

                  Това беше смислен пример Джоу. Т.е. изводът е или се захващаме и не бройм пари и непрекъснати казуси, или за практичен и разумен ползвател това е неоправдано. Между другото Пепи даде нова доста по-смислена идея за мотор на Спортидж. БМВ 1.8 ТДС + скоростите му и раздатка от текезесарка

                  Коментар


                  • #99
                    От: Друг двигагател на Киа.

                    То 1,6 и 1,9 са еднакви към скоростите. Щом е правено значи може. Цената вече се уточнява. Все пак си мисля, че ако някой спекулира прекалено, все ще се намерят и други да почнат да предлагат съответната услуга.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: Друг двигагател на Киа.

                      Абсурд е аз да предложа руски части
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Друг двигагател на Киа.

                        Г-н Петров, Вие за каква сума бихте произвели фланец (примерно ТДИ мотор със скоростите от Кията)? Питам за ориентир на евентуални ентусиасти. Т.е. дали такива "лоу бъджет " проекти ще са възможни за осъществяване от повече хора ?

                        Коментар


                        • От: Друг двигагател на Киа.

                          Първоначално публикуван от TRAX Преглед на мнение
                          Г-н Петров, Вие за каква сума бихте произвели фланец (примерно ТДИ мотор със скоростите от Кията)? Питам за ориентир на евентуални ентусиасти. Т.е. дали такива "лоу бъджет " проекти ще са възможни за осъществяване от повече хора ?
                          На мен също ми е интересно, и то конкретна цифра за краен продукт, а не уклончив отговор.
                          Ако някой друг може да го направи, нека също каже цена.

                          P.S. Ама за работещ фланец, а не като фланеца на Silverfox за Трупъра, дето му се разминаваха осите и правеше на салата феродовите дискове.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Друг двигагател на Киа.

                            Е, то ако ще е така... Аз имах Роки, оригинално с двигател от BMW(2,4 td). Така де, Бертоне беше.
                            Не съм го гледал как беше напаснато, но се съмнявам специално да са преправяли мотора, та явно скоростите са напаснали. Те ти вариант за скорости и раздатка за произволен редови мотор на BMW, но малко рядко изпадат. Има ги и с бензинов, както и на купето на Ферозата (там само с 1,6).
                            Между другото, за такива варианти е важно предния диф на Кияка от коя страна е. Аз не знам.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Друг двигагател на Киа.

                              Те готовите решения са ясни, ама ако някой реши да прави някаква екзотика да знае какво го чака.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Друг двигагател на Киа.

                                Джоу,човек ти направо ме "четеш". Без ясна представа какво би излязло начинанието,едвали много хора биха започнали. Ето и моят пример по темата: на ОМ 605-всмукателният колекторът се оказа невъзможно да влезе в коша на Темпото ми. Трябваше ми "къстъм" колектор и кумът ми като фрезист взе,че ми го изработи така,че да се "случат" нещата (БЕЗПЛАТНО ).Обаче каза,че ако утре някой поиска същото за по малко от 500лв. няма дори да разговаря. Ако предположението на Цецо за 1000лв. фланец, примерно както при мен колектор ,скъсяване/удължаване на кардани, мех.помпи, тампони ДВГ, маркучи за хидравлики,рязане и преправяне на картери,съединители и т.н....Това не е за да откажа някой,просто да си знае какво го чака.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X