Обява

Свий
Няма добавени обяви.

suzuki vitara - fiat bravo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • suzuki vitara - fiat bravo

    Здравейте. Понеже много обичам да се занимавам с глупости съм решил да пробвам да сложа на витарката мотор от фиат браво 1.6 16V. Искам да питам някой зне ли дали е възможно да се получи и дали има смисъл от цялата история. Мотора на витарата е 1.6 96 коня обаче на втори и трети цилиндър компресомера ми показва 0,5 атмосфери. Мотора от бравото го имам. Благодаря предварително за информацията

  • #2
    От: suzuki vitara - fiat bravo

    Възможно е.Не,няма смисъл.Никакъв.
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • #3
      От: suzuki vitara - fiat bravo

      Това не е лего приятелю
      Далеч по-лесно е да ремонтираш мотора на витарата. Имал съм такъв Фиат, мотора е доста наклонен напред и не ми е ясно изобщо как ще влезе в коша. Отделно, не ми е ясно как ще го закачиш на скоростната кутия. Не че няма невъзможни неща при желание и наличие на време, но не виждам смисъл.

      Коментар


      • #4
        От: suzuki vitara - fiat bravo

        И по мое мнение това е напълно безсмислено. Още повече, че не слагаш някакъв по-голям или по-хубав мотор, че до някъде да е оправдано.

        По-лесно и евтино ще е да се ремонтира мотора или да се вземе друг такъв.
        Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
        И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
        вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

        Коментар


        • #5
          От: suzuki vitara - fiat bravo

          Мотора е 182 коня, но щом смятате че няма смисъл няма да се занимавам. Благодаря

          Коментар


          • #6
            От: suzuki vitara - fiat bravo

            Турбо ли има

            Коментар


            • #7
              От: suzuki vitara - fiat bravo

              Не

              Коментар


              • #8
                От: suzuki vitara - fiat bravo

                Хм ... реших да погледна тук https://www.autodata.bg/cars/fiat/bravo/182
                Ами такъм мотор не виждам, да пише нещо 182, но това не са конски сили. Единия мотор 1.6 е с 90к.с. другия 103к.с.
                И с допълнително турбо, едва ли ще са го докарали до толкова.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #9
                  От: suzuki vitara - fiat bravo

                  Може би е така не споря. Просто взех колата с друга цел .
                  И аз не вярвах но в талона пишеше 134 kWh. Няма значение утре ще отворя неговия мотор да видя за какъв ремонт става въпрос и тогава ще решавам какво да правя

                  Коментар


                  • #10
                    От: suzuki vitara - fiat bravo

                    А железата на Витара-та дали ще устискат на 183кс мотор .

                    Коментар


                    • #11
                      От: suzuki vitara - fiat bravo

                      103 коня е и е много капризен мотор, муден е и изобщо не виждам смисъл от подобни усилия.
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #12
                        От: suzuki vitara - fiat bravo

                        По добре качи от голф 1.6 тди 82к.вече е правено много пъти и почва да върви прилично

                        Коментар


                        • #13
                          От: suzuki vitara - fiat bravo

                          ...
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: suzuki vitara - fiat bravo

                            Първоначално публикуван от turbomm Преглед на мнение
                            Здравейте. Понеже много обичам да се занимавам с глупости съм решил да пробвам да сложа на витарката мотор от фиат браво 1.6 16V. Искам да питам някой зне ли дали е възможно да се получи и дали има смисъл от цялата история. Мотора на витарата е 1.6 96 коня обаче на втори и трети цилиндър компресомера ми показва 0,5 атмосфери. Мотора от бравото го имам. Благодаря предварително за информацията
                            Отлупи му кратуната - имаш духната гарнитура между двата цилиндъра.
                            А за присаждане - може.Трябва амбиция , стинки и умение.Хънтъра как е сложил в Самурая два пъти по-голям мотор от този фиатски.
                            Дерзай , но за няколко поумрели магарета разлика не си струва усилието.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: suzuki vitara - fiat bravo

                              Хънтъра може да си сложи каквото си иска барабар със скоростите, щото Самурая е с отделна раздатка като ГАЗ69 и Г, а на Витарата треа да И се баят фланци и камбани, което за ФИАТския мотор е безсмислено.

                              Иначе за гарнитурата си прав, а и щом е духнала в средата, задължително да тръкне блока с камък.

                              P.S. Така и така ше правиш мотор, ако ти се наливат пари, тури една турбинка, барем да литне.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X