Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мъките на морските електроники

    Ясене, качвал ли си се на военен кораб? Да не се обиждат колегите, ама те си знаят - там, където свършва армията, започва анархията, а там, където свършва анархията започва флота
    Имал съм честта да контактувам с военни от две армии (вярно, близки като манталитет). Хубави хора, ама да ти кажа - на военен кораб се качвам с притеснение ...
    Като пример - при работещи две машини (два винта), штил, два буксира + малко буксирче, през деня на обяд командирът на един военен кораб заедно с пилота (да, пилота както винаги е невинен според всички морски правила) успяха да блъснат и преместят фарватерна шамандура из варненското езеро (сигурно само шамандурата е над 2 тона, а котвата и - не знам), при условие, че проходът на мястото бе над 240м, а корабът е дълъг 140м/ широк 17м... Т.е. и настрани да се бе движил, пак 100м биха останали
    За безопасната работа с оръжие да не говорим - може и да си чувал как например бе 'бомбардирано' Черно море през вълнолома към Южният плаж във Варна с дълбочинни бомби, прелетяли над вълнолома, изстреляни докато корабът си е на стоянка в базата? Или пък торпедото, което 'малко влезе' в борда на съседния катер, щото докато били вързани катерите борд до борд, някой нещо объркал.....
    Или пък как нашите доблестни моряци от учебен кораб (Н.Й.Вапцаров/стария около 1985г) са смъквали контактна група за бомбомета от кораб-музей в СССР, защото друг доблестен моряк изпълнил пряко повелята 'щом е боядисано, значи е чисто' и бомбомета 'увяхнал' без контакти

    Историите от военноморския флот са много.... Ако не си я чел - препоръчвам ти книгата Расстрелять - кратки разказчета от флотски офицер, служил и на атомни подводни лодки... Класика в жанра...
    Леки за четене, с доста хумор. Има я свободно в нета : например http://knijky.ru/books/rasstrelyat

    От там:
    На флота всяко начинание винаги се дели на четири стадия:
    1. Наплашване
    2. Внасяне на объркване
    3. Наказване на невинните
    4. Награждаване на неучастващите
    Последно редактирано от slowtraveler; 07-11-17, 21:14.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X