Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мъките на морските електроники

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мъките на морските електроники

    Аз не знам вече какво да правя, освен да вдигам цените де. Брат, ти знаеш района, ама ето картинката за останалите-
    Гони ни време, не пресечем ли устието на реката Колумбия до определено време, ще стане грозно. На това място му викат гробището на Пасифика...
    Влизаме през устието в 1 сутринта, не сме спали 2-3 дни. Вариантите за спиране са-
    1. Котва. Не искам, нова лодка, не го знам рудана колко бачка, на сутринта раздухва, няма да си оставя ташаците в менгемето на някакъв рудан.
    2. Марината в Астория. Излизането е през един S образен вход, сутринта ше е попътно течение 3 възла, южен вятър 30-35 възла. При отказ на десен мотор/трансмисия/винт няма вадене до обяд. Като обърне течението, ваденето е 80% да стане.
    3. Мястото където спряхме. Ама само края на дока ми дава 100% сигурност за маневра с половината лодка умряла на 35 възла южно. Ако съм по-вътре на дока, до обяд трябва да съм се махнал, иначе ше си седне на винтовете, и 50 000 щети. Ама навътре маневрата е 50/50, и не искам да ме подпира часовника за такава маневра.
    ...

    И си го измислям като момченце, спираме се с Венци, изпиваме водката и умираме. На сутринта думка време, дреме ми, аз съм си направил домашното... И индийския компютър се изсира на метеното, защото знаел по добре от мене! Върха!
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Мъките на морските електроники

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Работещ генератор с включени зареждачки пък и каквото е за единия това е и за другия комп.

      Щанс да иска рестарт за да му дойде акьла?Видял......звънци,софтуера му е на гьз,ток е имало да те убие.


      Ти я мислиш от камбанарията на големите кораби,качи се на чехъл и пак си говорим....
      В случая проблемът с лота и т.н. бе точно на чехъл (оная 9м гемия по проект на турска така), дето се зарежда през щатното генераторче на 'главния двигател', който е 90к.с. - не голям параход като вашите

      Ники, абсолютно прав си, че ако има възможност да продължи - би трябвало да ти даде шанс (да те предупреди за това, кое няма да можеш да правиш, и че част от техниката ти няма да бъде контролирана - т.е. компа ще подаде команда, ама какво ще стане - не знае)......
      Но отново - поне аз не съм сигурен кое е било първо - яйцето или кокошката... Дали компютъра се е сбъгясал (не е невъзможно), или механиката/изпълнителния механизъм е отказал, а компютъра само е съобщил за това, като е прекратил по-нататъшни команди към изпълнителния механизъм за да не го повреди/прегрее и т.н....
      Все едно да ти блокира рейката, а ти да се сърдиш защо ти свети 'грешка в управлението' и да си мислиш що компа спрял управлението.
      Бяхме имали подобен проблем на един под Аквамастер. То не бе проверка на електриките, соленоидите, визуална проверка на положение/направление... Ами периодично 'отказваше'...
      На първия док се оказа, че са го чукнали по една река и леко опира в корпуса при определено положение...
      Ей това падче
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pad1.jpg
Прегледи:1
Размер:758.0 КБ
ID:5770921

      Затова и обратната връзка към производителя е толкова важна...
      За 'електронния' джип имах проблем с музиката (ама то един проблем ) - като пуснеш карта, прочита песните и почва да ти ги свири по два пъти всяка...
      Надигнах шум до FCA и т.н... Не че са реагирали само на моя сигнал, но той се е добавил към другите сигнали, и е факт, че след няколко месеца се появи ъпдейт, който изчисти проблема... Не знам как ви е процедурата при Вас, но навярно след рейса бих пращал на производителя рипорт какво лошо съм забелязал...
      Да, отнема време да се драсне листа, но пък може да ви облекчи работата вбъдеще.. Пък и е някакво морално удовлетворение
      Щото когато се получи писмен документ - дърпат ушите на меРИНДжеите по веригата надолу
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Мъките на морските електроники

        Аз разбирам, че всяко нещо, рано или късно се чупи. Ама, ако говорим за съответната ситуация, алгоритъма на мислене на тъпия компютър е сгрешен. Вместо да ми пише “обади се на дилъра” да ми напише на колко градуса ми стои пада, да ми даде аларма внимание, ама да ми запали мотора. Даже и разчепен на някъде пад, е по добре от умрял мотор. Толкова ли е сложно да имам индикация къде ми сочи пада? Сложно ли е да имам команда “пали, дреме ми за пада”...
        Е как го мисля аз-
        Аларма, прецакало се е нещо
        Копче “потвърждавам, че знам, пали”,
        Аларма, двигателя работи към разчепен 20 градуса на дясно пад, трансмисията ще е неутрална.
        Копче “потвърждавам, че знам, активирай ми трансмисия”
        ....

        Ама не, никой не ти дава възможност да решиш какво да се направи, компютъра знаел по добре. Отказва да запали, и да се обадиш на дилъра! Ако това се беше случило 2часа по рано, сега нямаше да си пишем с тебе тук. Освен, че хардуера е кекав, ами и софтуера е писан с гъза си.

        Те трошат лодки вече, ама за да не се раздухва, производителя тихомълком плаща ремонтите. Е тука, утре една я вадят, $100 000 ремонти след като компютъра я загасил. Ама някога оправията може да не може да стане само с пари. От гроба с чекова книжка няма да те извадят.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Мъките на морските електроники

          Ники, напълно съм съгласен с мнението ти за правилната логика на сработване....
          Горния пад го хванаха че заяжда точно с индикацията за положението му... И нямаше проблеми да върти двигателя...
          От друга страна един буксир (дърт, без компютри) точно затова го потрошиха, щото както си вървеше нормално и на пълни ходове, точно пред кея 'забрави' да обърне пада, и вместо да убие хода, даде още малко
          Кея бе леко повреден Идеално решение май няма...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Мъките на морските електроники

            Както казах, всичко се троши. Ама да ме оставиш с вързани ръце и с едно “обади се на дилъра” е простотия. За отделна книжка с кодовете, дето и искаш $25.00 защото ти били малко $100 000, които си прибрал за мотора, там даже не ми се коментира.
            Не отива на добре света.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Мъките на морските електроники

              Изпедерасти се света,тьп комп ще ми казва на мене какво ми е и какво ми трябва.......я па я
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Мъките на морските електроники

                Индиецът е най-малко виновен. Намират някакви да пишат спецификации, и момчетата ги пишат. Повечето нямат собствен автомобил, пък редят изискванията как да се държи кола за 200 бона.
                После ни ги сипват и почват да смятат метрики, Скрумове и ти броят всяка минута. Не, че сме на война, ами искат да изпилят всяка стотинка. Случвало се е тоя де предава итерацията да билдва на лаптопа в самолета, че не е имало време за това.
                Нямаме шанс да разцъкаме творението си, всичко минава на автоматични тестове, писани от валидатори по същата безумна организация. Нямаме шанс да го видим на живо.
                Всичко това го причиняват кариеристи без техническа грамотност. Водят ми някакъв за CEO дето нито от софтуер разбира грам, нито от хардуер. И книжният плъх си кара от пресниманите лекции по модерен мениджмънт в Овча Купел. И все за футбол говореше, дори зорлем се мъчеше да ни мъкне по мачовете на фирмения отбор. Б.Бойко в умалена форма.
                И после четем за пощурели коли по магистралата - ни от ключа гасне, щото е през компа, ни скорости сменя. Дава газ на поразия и фърчи с 200. Спестили 10 цента да дръпнат жица да може да угасиш колата хардуерно. Ей тая малоумна корпоративна оправия докато не я изринат - ще мрем по лодки, самолети и коли.
                Японските коли държат цена, защото електрониките са на минимум. Пък хардуеристите ни преровиха света да си търсят лични коли отпреди ерата на корпоративното малоумие.

                Коментар


                • От: Мъките на морските електроники

                  Извинявам се, ако съм засегнал някой на тема професия! Аз си псувам по индиеца, защото за него съм се сетил пръв. Почти както хората псуват по келнера, че им кофти манджата, все едно той я е готвил. Вече не знам по кого и да псувам- софтуера шантав, хардуера шантав, дизайна шантав /можеш да избираш или да гледаш параметри на мотори, или навигационни прибори, екрана е един, избери си.../.
                  Чъчат се да откриват топлата вода на ново. И с дизайн да те утрепят. Венци, я покажи острите мивки, дето само да си разбиеш главата стават.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Мъките на морските електроники

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    ...И с дизайн да те утрепят. Венци, я покажи острите мивки, дето само да си разбиеш главата стават.
                    Май точно това е проблема... И технически, и визуален дизайн....
                    Преди известно време търсих апартамент и се бях изумил от 'интересните' дизайнерски решения на новото строителство... Например тераса широка 20см?! Или пък коридор широк около 1.2см, но на тясната му страна - две врати към две отделни стаи... Разбира се организирани във формата на ^ , обаче като отвориш едната врата, не можеш да отвориш другата (щото стаите от другата страна са толкова малки, че сложиш ли легло не можеш да отвориш врата навътре..... Накрая си взех стар апартамент с добро разположение, и му направих пълен основен ремонт. И не съжалявам за избора си - всичко е практично 'и на мястото си'...
                    Идиотщини... Но това май почна да се израстява - наскоро строиха в района ново блокче - ами хареса ми..
                    Абсолютно същата тенденция виждам навсякъде из техниката... Но рано или късно - ще се израсти... Дано да е рано преди да се изтрепем

                    П.С. в огъня на противниците на електрониките - преди 3-4 дни си ъпдейтнах софтуера на колата/навигацията... Стана много красива и дизайнерска И контраста на камерата за задно виждане стана все едно гледам през гъста мъгла Програмисти - какво да ги правиш - ще се чака следващ ъпдейт (този ъпдейт не позволява връщане към предна версия - това за да е по-интересно )
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Мъките на морските електроники

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      ...
                      П.С. в огъня на противниците на електрониките - преди 3-4 дни си ъпдейтнах софтуера на колата/навигацията... Стана много красива и дизайнерска И контраста на камерата за задно виждане стана все едно гледам през гъста мъгла Програмисти - какво да ги правиш - ще се чака следващ ъпдейт (този ъпдейт не позволява връщане към предна версия - това за да е по-интересно )
                      Едно е електроника за красота, друго е да ти е SOS сигнала през единствения комп. Барем по 2 весла да бяха монтирали - като угасне всичко да се прибираш на мускулна тяга!
                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Извинявам се, ако съм засегнал някой на тема професия! Аз си псувам по индиеца, защото за него съм се сетил пръв. Почти както хората псуват по келнера, че им кофти манджата, все едно той я е готвил. Вече не знам по кого и да псувам- софтуера шантав, хардуера шантав, дизайна шантав /можеш да избираш или да гледаш параметри на мотори, или навигационни прибори, екрана е един, избери си.../.
                      Аз оставих близо десетилетие опит в тоя занаят, защото мениджърската тъпотия е издигната в култ. Аз псувам тия де издават книги и статии по "модерен мениджмънт". И се надпреварват да вадят все по-нови и още по-модерни стандарти де наказват всякаква инициатива и креативност. Безкраен поток дърдорене, също като рекламите по телевизията. Изгониха инженерите от занаята, и го обърнаха на поточна линия! Като работи - работи тоя комп, като спре - ако щеш карай на весла и върти педали!

                      Коментар


                      • От: Мъките на морските електроники

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Едно е електроника за красота, друго е да ти е SOS сигнала през единствения комп....
                        Не знам как е на дребните 'параходи', но при нормалното изпълнение си имаш няколко канала (освен възможността да се свържеш по ръчната УКВ радиостанция, за която специално за аварийни случаи имаш и неразпечатани литиеви батерии).
                        Единия ти е самата GMDSS радиостанция (на сериозните кораби има поне две), на която имаш бутон SOS (под калпаче разбира се). Радиостанцията ти е захранена през аварийното захранване (акумулатори), и взема сигнал и от GPS за да почне да 'диктува' координатите докато предава дистрес сигнала...
                        Другата алтернатива си е съвсем енергонезависима - EPIRB... Която може да се проверява веднъж на година или две. Батериите по памет издържаха 5 години. И си стои на мостика. Стане ли зора - щракваш копчето... Или ако падне във водата - пак само се активира, и почва да мига с блиц и да предава координати през спътник... Общо взето като SPOT, ама точно морско изпълнение
                        Предполагам това за което говори Ники е вариант на GMDSS конзола, ама само през компютър. Дали отделно на радиостанцията има механичен бутон - той ще каже..
                        Да, по по-големите кораби има и SART, който пак е енергонезависим, но той се обажда само при облъчване с радари (и се появява на екраните им като пунктир)... Не знам дали се ползва въобще при малките...

                        Така е нормалната морска практика... А за лодките и демокрацията - всеки си прави каквото си иска
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Мъките на морските електроники

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Не знам как е на дребните 'параходи', ...
                          Така е нормалната морска практика... А за лодките и демокрацията - всеки си прави каквото си иска
                          Големите параходи са плаващ малък град. Имат от всичко по много.
                          Ники говори за друго. За това как са станали заложници на някой с пура и виски на сушата, дето е продал това недоразумение. За висините в корпоративната тъпотия, това от моя гледна точка. Лукс кола за 200 хилки и спестени 10 цента за хардуерен кабел да я угасиш, като се побърка.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 20-10-17, 12:51.

                          Коментар


                          • От: Мъките на морските електроники

                            Конкретните споменати изделия са еднакви за голям параход и за малка лодка (навярно също си ползвал SPOT - и той съвсем не е голям, само дето няма дълговечни батерии, блиц и не плава ) ....
                            И съвсем не струват огромни пари, та затова и ги споменах...
                            Предполагам братята може и да си имат PLB - така са независими от това дали собственика е регистрирал на лодката EPIRB... Така, че несъмнено ако единствената възможност за връзка е през компютъра (пак - не виждам кой ще е толкова тъп) това е недоглеждане на собственика или конструктора на лодката...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Мъките на морските електроники

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              ... Така, че несъмнено ако единствената възможност за връзка е през компютъра (пак - не виждам кой ще е толкова тъп) това е недоглеждане на собственика или конструктора на лодката...
                              Покитайчват всичко, независимо дали е супер луксозно. Лично съм бил свидетел как искат да махат филтров кондензатор по електрониката, щото щяло да слести 15 000 евро, ама за всички произведени автомобили някога. И това нещо почва да се влияе от какви ли не шумове, нашият хардуерист едвам пребори лелите от търговския отдел. Фалшиви чаркове чак до Еър Форс 1 бяха стигнали, че и ги монтирали!
                              Светът отива към идиокрация. Ако не си гледал филма - велик е!

                              Коментар


                              • От: Мъките на морските електроники

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Конкретните споменати изделия са еднакви за голям параход и за малка лодка (навярно също си ползвал SPOT - и той съвсем не е голям, само дето няма дълговечни батерии, блиц и не плава ) ....
                                И съвсем не струват огромни пари, та затова и ги споменах...
                                Предполагам братята може и да си имат PLB - така са независими от това дали собственика е регистрирал на лодката EPIRB... Така, че несъмнено ако единствената възможност за връзка е през компютъра (пак - не виждам кой ще е толкова тъп) това е недоглеждане на собственика или конструктора на лодката...

                                EPIRB и PLB на човек,VHF,SPOT и сателитен телефон,на дьлго плаване по още едно радио и още един резервен ИПЬРБ.

                                Не е номера аз какво нося,номера е ония скапан сал как е направен и какво има - вкарват ти тока кьм радиото кьм тьч скрийн,като спре тока да им се обадиш по.........водосточната трьба
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X