Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хладилни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за хладилни

    Здравейте колеги брат ми има съмнение че хладилника му сдава багажа. Въпросния хладилник е марка ВЕКО на 10 години някъде. Забравил вратата на фризера отворена за около 20-тина часа . Решил да го размрази така и така е бил започнал. След това обаче става вече 2 дена хладилника не може да замрази фризера като хората. Започнало да ги стяга но ми се струва доста време. Хладилника е настроен на 2-ра степен .Нямам термометър под ръка но и в хладилната част като , че ли температурата е по висока от колкото трябва. Днес минах му хвърлих едно око. Компресора стартира на всеки приблизително 8 минути и работи около 80-85 секунди. За това време компресора се нагорещява много направо не може да си задържиш ръката върху него. Работния ток когато компресора работи е 2,00 ампера а пусковия е 3,14 ампера за не повече от 2-3 секунди. Компресора е следия . Някакви идеи дали това е нормално. По късно ще пробвам да измеря и температурата във фризерната част и хладилната, както и температурата на компресора.
    Последно редактирано от bascho; 04-09-17, 15:32.

  • #2
    От: Въпрос за хладилни

    Ако можеш да измериш наляганията мери, ако не можеш викай хладилен техник
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за хладилни

      Налягания в домашен хладилник не се мерят. Мерят се температури.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за хладилни

        И аз първо потърсих да закача манометрите за фреона обаче няма изводи за ниско и високо налягане .Измерих температурите и в хладилната част термометъра показа 18 градуса ( за сравнение на хладилника в село показва 6 градуса ) . Във фризерната част температурата е -4 градуса . На компресора минималната температура е 57.3 градуса а максимално стигна до 61 градуса. Дали терморегулатора е здал багажа или по скоро е изпуснал част от фреона ( фреона е R600 ) ?

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за хладилни

          Имаме човек от форума, работещ, като хладилен техник, поне преди 5г бе такъв. Колегата се казва Митко Пунев. Мисля,че ще реши казуса.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за хладилни

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Налягания в домашен хладилник не се мерят. Мерят се температури.
            А от къде се пълни?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за хладилни

              Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
              И аз първо потърсих да закача манометрите за фреона обаче няма изводи за ниско и високо налягане .Измерих температурите и в хладилната част термометъра показа 18 градуса ( за сравнение на хладилника в село показва 6 градуса ) . Във фризерната част температурата е -4 градуса . На компресора минималната температура е 57.3 градуса а максимално стигна до 61 градуса. Дали терморегулатора е здал багажа или по скоро е изпуснал част от фреона ( фреона е R600 ) ?
              Разбери дали спира по термостат или по защита.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за хладилни

                Сега е минал майстора дето цял ден го чакаме . Каза че термозащита спира компресора и трябвало да се смени компресора. А лично на мен работния и пусковия ток не ми се струват толкова високи но нека някой по знаещ да каже.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за хладилни

                  Значи малко данни допълнителни . Либхера на село сега го проверявам температурата на компресора се движи в границите от 41 до 46 градуса. Температурата в хладилната част е 6.8 градуса, във фризерната е -21градуса . Работния ток е 4.2 Ампера

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за хладилни

                    4 ампера е работен ток на климатик. Нещо бъркаш в меренето

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за хладилни

                      на хладилник е но да това да е пусковия а работния е 450mA

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за хладилни

                        Както и да е. На Бекото високата температура на компресора може да е от запушване след него. За минута и половина вдига високо налягане и "кликсонира". Пипай с ръка кондензатора зад него загрява ли и докъде е загрял

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за хладилни

                          Хладилната техника не ми е много силна. За пусков кондензатор ли говориш или за тизи филтър който е запоен на едната медна тръбичка но е по дебел от нея?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за хладилни

                            За решетката на гърба на хладилника. Там "фреонът" кондензира, затова е кондензатор, а вътре в камерите е изпарителя. Но викайте техник ..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за хладилни

                              аха тя се затопля но доста по малко от компресора. Така на око да кажем че стига докъм 30-35 градуса и когато компресора изключи започва да пада температурата и

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X