Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хладилни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за хладилни

    Благодаря на всички за оговорите и съвете .Ще направя още една консултация с втори техник , след което ако и той е на мнение че трябва да се смени компресора ще търся пак такъв на 600 щом така ме съветвате. Сега ще го прибера под навеса пък зимата ще се заиграя .

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за хладилни

      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
      Към автора на темата...щом компресора работи, значи проблема не е в него. Проблема може да е във филтъра, термостата, запушена капилярка, кликсон и т.н. Това със смяната на компресор ти го казват защото е най лесно, сменят...работи два дни и после пак проблеми. Намери си читав техник, ако си от София ще ти намеря, ако не имам клиенти техници по градовете, но не навсякъде. Ако си решил да го правиш, пиши.
      Поздрави

      П.П. Относно фреона...най добре е да остане на 600, защото е все още на достъпна цена, цените на всички останали фреони скочиха неимоверно. Освен това различните фреони работят на различни налягания и ако мине на 134, ще трябва да се сменя и капилярка, ще падне мощността на компресора и т.н., тоест не е чак толкова проста работа.
      Може и самото пусково /защитно /реле да прегрява например от лош контакт - щом не качва работния ток ?

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за хладилни

        Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
        Може и самото пусково /защитно /реле да прегрява например от лош контакт - щом не качва работния ток ?
        На това се надявах но работите отиват на компресора . Работния ток не се покачва но е 2А . На 3 хладилника на които измерих работния ток е между 380мА и 480мА.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за хладилни

          Сега набавих компресор втора употреба за 30лв . Утре ще отида до магазина за да си взема един флакон 420гр / 750 ml с газ r600a . Обещали са ми уж за другата седмица два крана от изгорял климатик за тръба 6мм . Та мисля да източа газа тези дни, да го оставя да доизветрее още 24 часа след което да сваля повредения компресор, да пробвам системата на вакум ( за съжаления нямам азот ) . И ако всичко е наред да сложа новия компресор и да заредя с газ. Проблема ми е , че никъде по хладилника не намирам табелка , бележка или каквото и да е за количеството газ , с което работи системата . Второто е , че като го закупих правеше проблеми и беше в сервиз сега като се заиграх видях , че са му отрязали подохлаждането така, че и да има табелка не би свършила много работа. Mисля да затапя тръбичката от която се зарежда системата . А двата крана да сложа на двете тръбички за ниското и високото налягане, където ще свържа и манометрите. След което мисля да му вкарам 30гр газ и да го пусна да работи. Останалото нужно количесто мисля да добавя докато системата започне да работи стабилно под налягане. Въпроса ми е колко е нормалното работно налягане на газа r600a ?

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за хладилни

            Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
            Въпроса ми е колко е нормалното работно налягане на газа r600a ?
            Ето това ще ти свърши работа

            https://play.google.com/store/apps/d...anfoss.koolapp

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за хладилни

              Благодаря сега ще изпробвам приложението

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за хладилни

                Разгледах приложението и ще свърши работа. Сега остава само някой да каже каква трябва да температурата на входа и изхода на компресора?

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за хладилни

                  Температурата на входа на компресора е тази на изпарителя (хладилната камера). Минус нещо си - според термостата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за хладилни

                    Значи за да работи фризера нормално като дам терморегулатора на 5 трябва да имам едни -15 до -18 градуса . Или налягане от -0.2bar до -0.1bar. А за високото предполагам че е хубаво да не надвишава 60 градуса или съответно 7.75 bar. На прав път ли съм ?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за хладилни

                      Температурата след компресора не съответства точно на налягането.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за хладилни

                        Сега намерих някаква документация пише 48гр фреон. Тъй като е отрязано подохлажането предполагам трябва да сложа по малко. Да пробвам да му сложа 40-42гр и после според температурата да решавам какво да правя или да си му сложа 48гр?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за хладилни

                          колко е отрязано и от коя страна?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за хладилни

                            Това е добър въпрос колко е отрязано но не мога да кажа. Отрязани са две тръбички в задната част на хладилника , които обаче влизат вътре и не се знае колко са дълги . Ето една снимка на тръбите . Ето и една снимка на задната част където е компресора и табелката на хладилника

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за хладилни

                              Някакви предложения ?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за хладилни

                                48 си му сложи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X