Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за хладилни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за хладилни

    Има запушване според мен. Ще го духнат с азот, ще го напълнят и ще запее

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за хладилни

      И аз така мисля обаче гадовете като погледнаха и казаха "ООООООО то това беко си е изпяло неговото . Нов компресор + фреон + труд 350лв и не се знае колко ще изкара .

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за хладилни

        А когато е изключенa фризерната част работи ли само като хладилник ?

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за хладилни

          Не съм на ясно да може да се изключва. Хладилника е с един компресор . Обмислям ако се стигне на подмяна този да си го закарам на село и да си направя сушилня за месо с рекулатор на температура и влажност. За целата ще трябва да го оправя но 400лв няма да дам . Мился да изровя от някой изгорял климатик два крана с накрайници за манометри и да ги заваря на двете тръби. Както каза колегата Паджеров да продухам системата с азот преди да сложа двата крана и да пълня. При отворена система ще пусна комресора да работи и ще измеря пак пусковия и работния ток. Ако при отворена система компресора си работи значи затварям, правя вакум и зареждам с фреон и мисля че ще работи. Ако ли не ще мисля за подмяна. Но това е далечна работа

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за хладилни

            Внимавай , че този фреон е запалим ! Иначе би трябвало да могат да работят по отделно .

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за хладилни

              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              Внимавай , че този фреон е запалим ! Иначе би трябвало да могат да работят по отделно .
              Ама вЕрно ли?

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за хладилни

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Ама вЕрно ли?
                ,,Майтап" , но обясни по-подробно на човека ?

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за хладилни

                  Да знам , че е запалим . Когато му дойде времето следващия ми въпрос щеше да е ако се наложи мога ли да подменя компресора с такъв за друг тип фреон ? Или поради различното налягане при което работят различните видове фреон има опастност системата да не издържи или пък да не охлажда (ако се наложи подмяна обмисля ако е възможно да използвам 134А понеже имам един такъв работещ 130W ако не бъркам ?
                  Последно редактирано от bascho; 04-09-17, 22:38.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за хладилни

                    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                    Внимавай , че този фреон е запалим ! Иначе би трябвало да могат да работят по отделно .
                    И я ми кажи кой не Е?
                    Всичко е базирано на газове със съдържание на водород ...
                    Най -читавия хладилник , климатик , фризер , """"ТЕРМО ПОМПА"""" (според мен помпозно "нещо") ,
                    могат да работят перфектно с пропан-бутан.
                    И със по голямо КПД - да не казвам и в пъти (около 10 или 100 ) по тънкажно .
                    А за амоняка...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за хладилни

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      И я ми кажи кой не Е?
                      Всичко е базирано на газове със съдържание на водород ...
                      Най -читавия хладилник , климатик , фризер , """"ТЕРМО ПОМПА"""" (според мен помпозно "нещо") ,
                      могат да работят перфектно с пропан-бутан.
                      И със по голямо КПД - да не казвам и в пъти (около 10 или 100 ) по тънкажно .
                      А за амоняка...
                      Повечето хладилни газове НЕ горят и затова са и измислени. В частност не горят R134a, R410a, R407, R417, R22, R12.

                      R600a е изобутан и гори.

                      Амонякът е труден за запалване ама с упорство може да гръмне и той.

                      Пропан-бутанът има около 15 градуса глайд и мижава топлина на изпарение - как това ще ти качи КПД си е твоя работа. Дали те устройват работни налягания и температури е отделен въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за хладилни

                        Како се хванахте за горенето, то е ясно. Изразих съмнение за двукратната насока за пускане на половината хладилник.
                        Компресора изключва от прегряване. Бих го изключил до изстиване и тогава отначало. Много скоро ще си проличи читав ли е, или трябва да се "отваря". Самодейността със смяна на фреона е друга тема.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за хладилни

                          При 2 ампера работен ток читав този компресор не е.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за хладилни

                            Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                            ... а работния е 450mA
                            Къде са тези 2А ?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за хладилни

                              Към автора на темата...щом компресора работи, значи проблема не е в него. Проблема може да е във филтъра, термостата, запушена капилярка, кликсон и т.н. Това със смяната на компресор ти го казват защото е най лесно, сменят...работи два дни и после пак проблеми. Намери си читав техник, ако си от София ще ти намеря, ако не имам клиенти техници по градовете, но не навсякъде. Ако си решил да го правиш, пиши.
                              Поздрави

                              П.П. Относно фреона...най добре е да остане на 600, защото е все още на достъпна цена, цените на всички останали фреони скочиха неимоверно. Освен това различните фреони работят на различни налягания и ако мине на 134, ще трябва да се сменя и капилярка, ще падне мощността на компресора и т.н., тоест не е чак толкова проста работа.
                              Последно редактирано от mitko punev; 05-09-17, 10:13.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за хладилни

                                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                                Къде са тези 2А ?
                                Най-горе в темата. Ама късно видях покрай снимката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X