Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

    това с трупчето говори само едно - лошо замислено окачване.

    това което аз описах, за моя Мазньо гарантира, че дори и да я няма въздушната възглавница, ще имам втори bumper и той ще е реално амортисьор.
    ако самата възглавница се спука, тя си има bumper.

    тъй като сравняваме с пружини, трябва да се има предвид, че доста от колегите карат с вече омекнали или леко деформора и пружини. това, че не са се счупили не означава, че не са за смяна.

    поддръжката на окачването си е поддръжка, независимо дали си на възглавници или пружини.

    ако ще говорим за какво сме си оставяли под колите... аз лично съм си вадил камъни и дървета от пружините. Заради лош монтаж на окачването, веднъж ми паднаха bumper-ите отгоре и трябваше 50км да карам с bumper-ите вътре в пружините.
    А веднъж дори ми се извади пружината(когато бях със стоковото окачване)...

    Та да, за окачване с метални пружини има повече известни решения... пример, за да не си изгубиш пружината се слагат ограничителни колани

    Както и в други форуми се вижда, липсата на експертиза с въздушното окачване кара хората да бягат от него. Но когато много меко или много твърдо окачване не е решението за теб, въздушното може да е доста добър компромис
    Последно редактирано от hackman; 05-09-17, 14:12.
    One Planet, One Internet!
    We Are All Connected!

    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

    Коментар


    • #17
      От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

      ...
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-09-17, 14:29.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

        Изцяло подменям прожините с въздушни възглавници.

        Setup-а е следният:
        - въздушни възглавници с вграден по средата bump stop
        - амортесьори KING с adjustable rebound
        - монтирани на рамата допълнителни bump stop-ове на KING

        тъй като не се очаква това да е low rider, се очаква bump stop-овете да не пречат на нормалното асвалтово каране а да помагат основно при по-тежките offroad ситуации.
        все още чакам информация от американците

        за самите възглавници, чакам препоръки от air lift.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #19
          От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

          Хидравличните bump stops, очаквам да работят както се вижда в това видео:
          One Planet, One Internet!
          We Are All Connected!

          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

          Коментар


          • #20
            От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

            E, спука ли се възглавница, не оставаш на пътя, ама скоростта ти е сиииилно ограничена, като наистина трупчето би било по-удачният вариант
            И се кара без сложен колан, че иначе ще ти скъса врата (научих го по сложния начин с един Мерцедес )..
            Иначе аз от почти 4 годишна експлоатация на джипа с въздушно съм доста доволен... Да, 'твърдостта' на возията не зависи от въздушното, а от амортисьорите, но удобството на въздушното е много голямо за достатъчно универсално приложение - от асфалт до умерен офроуд...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
              ... Иначе проблема е баш това че възглавницата с времето се деформира и става подебела и къса. Като нова няма този проблем...
              На Р38 съм забелязал че до 2000г слагат една идея по- къси възглавници и при максимално разпъване се разпъва до борда, и ако амортисьора е една идея по- дълъг се разбордира. След 2000г произведените възглавници са с около около2/3см по дъбга гума и при максимално разпъване стоят съвсем леко подвити. Това си е мое наблюдение.
              Да не би този да е бил с първите възглавници и малко по- дълги амортисьори?

              Шансовоете да срежеш гума са пъти по- големи от шансовете да гръмнеш здрава възглавница.

              ПП- Това с хидравличните бъмп стопове съм го пропуснал, помислих че говориш за прости шок тампони.

              Коментар


              • #22
                От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

                Първо трупчето беше сложено за да дам поне малко повече клиренс иначе си беше напрактика на бъмпстоп който е проектиран да ме прибере с колата на него по асфалт. Но на средата на нищото при положение че имам пълен контрол над останалите три възглавници предпочетох да имам още едни 8-10см височина.. На асфалта си се прибрах с нивелиран джип и със прилично неприлична скорост.

                А възглавниците са на няма и 4 години.

                Коментар


                • #23
                  От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

                  Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                  това с трупчето говори само едно - лошо замислено окачване.

                  това което аз описах, за моя Мазньо гарантира, че дори и да я няма въздушната възглавница, ще имам втори bumper и той ще е реално амортисьор.
                  ако самата възглавница се спука, тя си има bumper.

                  тъй като сравняваме с пружини, трябва да се има предвид, че доста от колегите карат с вече омекнали или леко деформора и пружини. това, че не са се счупили не означава, че не са за смяна.

                  поддръжката на окачването си е поддръжка, независимо дали си на възглавници или пружини.
                  Напротив, не го определя като лошо замислено окачването. Това, което ти си замислил, не е по-различно. Само ще поръчаш по-скъпи възглавници с вграден бъмпстоп, вместо отделен външен, който по размер можеш да вземеш от множество производители. При "гръмнала" възглавница окачванеот ляга на следващата налична подпора т.е. бъмпстопа, който е в края на хода. Сиреч нямаш ход на сгъване и возилото ти е ниско. Трупчето беше, за да зададем някаква нормална височина и да го измъкнем на асфалт.

                  Иначе си прав, че няма разлика и пружинното окачване също иска подмяна, но ми се струва, че периода, през който това се налага, е съвсем различен.

                  Ако съм те разбрал правилно, искаш да имаш няколко работни режима - ниско и твърдо за магистрала, ниско и средно меко за града, високото и меко за гората. Това при еднакъв ход на с-мата. Включваш и едни хидравлични бъмпстопове, които започват да работят доста преди края на хода и не са чак толкова малък ход самите те, отнесен към цялостния ход на окачването. Тук вече ми се объркват много нещата как би се получило това...
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #24
                    От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

                    По камиони и автобуси системката с електронен контрол на въздушното окачване се нарича ECAS. Ето един линк за информация, а чаркаляци има и достъпни по морги и в и-бей - http://www.meritorwabco.com/(S(zb3vm...26,2,ECAS.aspx (това, ако нещо може да послужи за проекта, като готови възли или решения).
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Цялостно въздушно окачване за Nissan Patrol Y61

                      Между другото, погледни възглавницата на Файрстоун 1T26D-7 , има различни номерирани номера но е за камион ДАФ има я в БГ на около 400лв. Има 14" ход и е със рейтинг около 200лб/инч. Със доста здрав захват и метална основа в диаметър е около 120мм.
                      Това беше най-доброто което намерих когато търсех алтернативи за Рейнджа.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34ysb3a.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5765805

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X