Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Екшъните с Benzboss и Nicksd

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Нещо почвам да ставам суеверен...
    4 от 4 лодки където се качвам са проблемни...
    Нема такова нещо, Венци! Това е на братоците hell week. Тестват те А и си немате барман/вахтен и готОвач/карач .

    Майтапа настрана - радвам се че са се добрали до суша и са ок.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 24-08-17, 05:18.

    Коментар


    • #32
      От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

      Има и по-лошо. Ей сега ги слушам по радиото, едните май ги прибира хеликоптер, другите ги чакат с линейка на марината.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #33
        От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

        Я моля Ви разправете по-нашироко, че ние не сме били с Вас.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Я моля Ви разправете по-нашироко, че ние не сме били с Вас.
          Понеже темата е за снимките а Венци, ще го изчакаме да ги качи. Заедно с брата са се прибрали с кола под наем, това преди няколко часа. Сега сигурно празнуват победата.

          Венцииии, снимки искат хората, алоооооо!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            Нещо почвам да ставам суеверен...
            4 от 4 лодки където се качвам са проблемни...
            За да ти мине каръка трябва да те прокараме под кила и да помиришеш чорапите на боцмана, може и да се развали лошия късмет.
            Нали сте живи и здрави, плю в пазвата и чакаме снимки и разказ.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

              Всичко започна леко и приятно.
              Плана - БЕТОН.. Взимаме една лодка от Сан Диего, караме я до Ню Порт от там UBER до ЛА, там ветроходна нагоре към Сан Франциско, и СФ към Сан Диего с друга лодка.
              Строго разпределено времето, че 3 дни ще е ок, на 4тият ще е мармалад.
              На 4тият трябва да сме се стигнали до СФ и да сме се скрили.

              Багажа.



              Слънце в марината..



              Първата лодка - Кабо 40 и нещо фита.
              Много готина лодка. Хареса ми.
              Перфектната за рибарски уйкенди и събирания с приятели.









              И "гинекологичен" стол имат, в случай на нужда



              Където отвориш в лодката има въдици и такъми.












              Перфектна лодка... само дето единия двигател не работи..



              Както и да е.. закарахме я. Приятно деливери. Бърз интернет имаше през цялото време. Не усетих как мина времето.

              Как се излиза с токова багаж от заключена марина.. не е трудно за досещане.
              Така и не дойдоха куките.



              Таксито ни закара до другата марина, намерихме лодката.
              Тази лодка, Асен я намрази още преди да я види. Бившата собственичка някаква др**сла мислеща се за ветроходно гуру.. защото пишела статии за яхтени списания.
              След хиляди разправии Асен и иска само да каже къде е ключа. Нищо повече..
              Е така и не казаха..
              Влезна както си знае.. ама защо трябва да е така..

              Както и да е. Отидохме до най-близкият супермаркет.. оказа се , че всичко в него е БИО, Органик и Веган...
              Всичко това на съответната цена разбира се.
              Натоварихме добре и газ че няма време.

              Потеглихме леко около 10:00 сутринта , двигателя пърпори.. идилия..



              По някое време и хапнахме ..



              И се почна.. залез ..



              изгрев ...







              ... ии...КРЪРРРРРРР ...
              .. Майкати да ****** ......


              Скачам бързо долу в машинното.. вала от трансмисията към винта се държи на 1 болт и се мята във всички посоки.
              В този момент Асен вече беше върнал газта и той долу.

              Дупката през която вала минава от едното помещение в другото от 4 см.. беше станала на 15 см..
              Асен крещи : Пълни ли се с вода ? ..

              Не..

              Добре, че е старо коритото. От 1978 година е, а тогава матерял не е пестен.

              Обаче вятъра засилва и то точно срещу нашата посока.

              Лодката понеже е само напудрена за продажба като Фиат от Горубляне..
              Не може да се разчита на платната. Те изглеждат супер стари и износени, въжетата и те така..
              Няма как..вадят се , обратен и към началната точка.. но това значи още 1 ден до там.
              Бърза справка с Ник, и съвет да отиваме към Morro Bay и там да викнем бреговата охрана да ни дръпнат в залива.

              Асен се обади по радиото, дълги обяснения с дежурния какво точно правим, на къде сме тръгнали и т.н.
              Разбраха се уж и на всеки 30 мин да се чуваме.
              Започна една лавировка срещу вятъра да може да пристигнем по-близо до пристанището.

              Стана ясно, че тая лодка последните 30 години е карана из залива и толкова. Не е виждала зор.

              Междувременно обяснения със новият собственик, какво се е случило, защо отиваме към друго пристанище и т.н.
              През това време , старата собственичка се оправдала пред новият, че "Те са карали като луди! Със сигурност са ударили нещо"
              До този момент Асен не даваше вид да се е ядосал нещо много. Обаче... само като видиш как се ококорва и очите почват да хвърлят светкавици.. става ясно
              че "бурята" е тука ...

              Гледах да не му се пречкам ама това е трудно. Така и до последно не можах да си намеря сгодно положение да въртя лебедките и въжетата.

              Докато бяхме на платна, оставихме двигателя да работи, да зарежда акумулаторите. По някое време започна да пищи някаква аларма..
              Охлаждане има.. Масло има .. всичко изглежда да си му е наред.. ама пищи.. и го угасихме.. бахти дръгела..


              Приближихме пристанището, зачакахме бреговата охрана..
              Идват.. едни пишлегари на по 20 години и с тях 1-2 старши..
              Започва се всичко по устав.. обикалят лодката, инструкция как ще хвърлят въжето, как да го вържеш и т.н.

              А аха.. да хвърлят въжето от 3м .. и не уцелва лодката .. и така 5 пъти..

              Хвана Асен въжето, закачи буксирните и така..
              Затеглиха ни в залива, а там силно течение, та докато се намотаят да ни вържат за техния борд.. сумати маневри..
              Ама момчетата са новобранки и сега се учат. Ние няма какво да правим..

              Гледам как дъртата им желязна лодка ще удари нашата, а келеша не ебава да сложи едния фендър(гумените балони) за да не се търкат бордовете.
              Аха да се хвана за тяхната да се опитам да сложа фендър или да се хвана за тяхната лодка да избутам.... и Асен ме гледа и вика... НЕ СИ ГО И ПОМИСЛЯЙ !!!
              Отиде хубавия дървен борд..

              Вързахме се към полицейският док.

              Моментално ги събраха новобранците на инструктаж. След 5 мин излиза един от старшите с една новобранка и да почват документите.

              Гледаш ги тия момченца.. дали им едни нови екипировки, жилетки, фенери, пищови и т.н.
              Обаче.. на единия ботушите му 3 номера по-големи, други не може да закопчае жилетката..

              Стъпва на борда новобранеца, мексиканче с девствени мустачки, а сопола му се стича по тях...

              .. спъна се при качването .. ботушите му са големи.
              Гледам разкопчан му кобура, ще му изпадне пищова.. казах му.. той се спекълл..

              Ще правят проверка. Четат в едно тефтерче, какво трябва да искат като екипировка, какво да говорят..
              и греда.. Асен знае закона по-добре от тях и отговаря правилно още преди тоя да е задал въпроса до край.

              Оказаха се разбрани момчета. Не се заяждаха.




              Слязохме от това проклето корито..

              Градчето и пристанището много ми хареса. Точно както си представям рибарско градче.
              С ресторантите и долнопробни барове

















































              Малка разходка, прибрахме се, ядохме и по креватите, че трябва да ставаме рано.
              На сутринта едно мъгливо, мрачно..



              Добрахме се до най-близкото летище и там Асен нае някакв додж миниван.

              Ако някой ме види да се оплаквам от задръстванията в София, да ми удари един шамар....
              Баси кошмарите са тия американски магистрали..




              Плана отиде по дяволите.. на която лодка да се кача.. проблем.. почвам да се изнервям..
              То бива каръщина.. ама то...

              И не за друго... ми не сме в гората.. да избягам на Капитана.. А в морето..
              Ако изчезна и не пиша повече тук... Асен да търсите

              Коментар


              • #37
                От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                Ма как нежно го разказваш.......пък аз имам от грозните снимки,как не потъна това не знам.

                Кьсмет пак,не ми провървя да се хване на бас предната собственичка,че не е наша вината и не сме ударили нищо,а така добре и вкарах бас за 10 бона........шубелии,много знаят пък не се навиват да ги шибнат у масата.

                Венцо не са го проверявали толкова тия с пищовите никога,баси карька,баси чудото......брата вика Взимайте самолета и се прибирайте.......АЗ и ВЕНЦИ на самолет........то по-добре веган да стана,толкова чак не ми държи душичката.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Ма как нежно го разказваш.......пък аз имам от грозните снимки,как не потъна това не знам.

                  ...
                  И ние искаме да видим грозните снимки.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                    Е не знам как да стане,форума не ми ги качва директно,а на Венци телефона не получава съобщения пратени от моя.карьк ти казвам и това си е.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                      Прати ми ги и аз ще ги кача , ако искаш ще ти пратя номера си на лични
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #41
                        От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                        Ето и обещаните снимки , които Асен днес ми изпрати. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1294.JPG
Прегледи:1
Размер:326.4 КБ
ID:5764941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1295.JPG
Прегледи:1
Размер:306.5 КБ
ID:5764942
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #42
                          От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                          Мдаааам, готина дупка си е издялал вала. Още се чудя как не прецака лоената набивка, и да глътнат водичка.
                          Сега фотограф/капитан Венци се е засилил към Кабо Сан Лукас /Мексико/ с лодка пълна с електроника. Чакаме снимки и коментар "шибаааан компютъъъър!" И стискаме палци да не си разчекнат пак винтовете като предната.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                            Тука цял ден е като в кръжок по математика. Постоянно се смятат някакви сметки..
                            Асен смята ще стигне ли горивото, а аз - бирата...

                            И двамата сме на късо.....
                            Аз намерих жокер в едната каюта - 2 кашона скъпо пиене на собственика.
                            Асен... ще зареждя някъде.


                            По-трашното е ,че бях заплашен.
                            "Венцо, ако и тая не я закараме, ще те Нъ И Бъ.." казано със злобен варненски акцент..

                            Коментар


                            • #44
                              От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                              ти не се стряскай толко, стават такива работи при дълги плавания...........
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #45
                                От: Калифорния 2010 и 2012 ++ в много снимки

                                Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                                Тука цял ден е като в кръжок по математика. Постоянно се смятат някакви сметки..
                                Асен смята ще стигне ли горивото, а аз - бирата...

                                И двамата сме на късо.....
                                Аз намерих жокер в едната каюта - 2 кашона скъпо пиене на собственика.
                                Асен... ще зареждя някъде.


                                По-трашното е ,че бях заплашен.
                                "Венцо, ако и тая не я закараме, ще те Нъ И Бъ.." казано със злобен варненски акцент..
                                Оправи ми деня за пореден път!
                                LZ1ZAH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X