Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

    Здравейте!
    Проблема ми е следния, след преминаване над 2000 оборота двигателя изгасва и светва Чек-а. При закачане на компютър се разчита Low presure on fuel. Проверихме дюзите на стенд и нямаше проблем. Следващата стъпка бе дебитомера. След изключването на дебитомера колата става много мудна и тромава, но след като набере над 2000 - 2500 оборота няма проблем никакъв. На 4-та до 3000 на 5-та до 2500 оборота и проблема го няма, просто колата е много мудна. Когато е включен набира много бързо, доста е пъргава но след 2000 оборота забива носа... Свалихме дебитомера и го почистихме с контактен спрей и след монтажа проблема продължава, дори започна да се проявява и след 1500 оборота на 4-та. Дали проблема е точно от дебитомера и има ли начин да го проверя с точност, тъй като не ми се дават 180 лева за нов ако проблема не идва от него. Моля някой да сподели мнение и дали е имал подобни проблеми. (От Дупница съм и би било чудесно ако има някой наблизо с подобен автомобил за да изпробваме с неговия дебитомер дали се получава същото)
    Поздрави!

  • #2
    От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

    Ами то грешката си я пише- Ниско налягане на горивото.
    Проверете датчика за налягане в комън рейл рампата, самото налягане, помпата...
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

      А защо проблема изчезва след изключване на дебитомера?

      Коментар


      • #4
        От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

        Първоначално публикуван от destroy Преглед на мнение
        А защо проблема изчезва след изключване на дебитомера?
        Я пак да уточним, защото:

        Първоначално публикуван от destroy Преглед на мнение
        След изключването на дебитомера колата става много мудна и тромава, но след като набере над 2000 - 2500 оборота няма проблем никакъв. На 4-та до 3000 на 5-та до 2500 оборота и проблема го няма, просто колата е много мудна. Когато е включен набира много бързо, доста е пъргава но след 2000 оборота забива носа...
        Поздрави!
        Защото имаш и глупак (компИУтЕр, де) и той си мисли, каквото си мисли...
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

          Първоначално публикуван от destroy Преглед на мнение
          А защо проблема изчезва след изключване на дебитомера?
          Защото , докато му стига налягането компът си управлява и моторът си тегли.
          Не гледай предавки и обороти.Гледай какво ти дава моторът - и в двата случая окуцява до едно и също положение.В единия скача и окуцява , в другия се влачи и пак до същото дередже.
          Та проблемът въобще не ти изчезва без дебитомер.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

            Вчера ми се случи нещо за мен доста необичайно. Включих дебитомера и колата тръгна като фурия, 120-140-160 никакви проблеми, набираше изключително бързо, а бе все едно че всичко се беше оправило, след около час обаче, както я пробвах отново на летището край Дупница, след като отново си набра до 160 без проблем при намаляване на скоростта към 120 и поддържане на тази скорост - отново изгасна. Проблемът отново започна да се проявява при всяко засилване над 2000 оборота без значение на коя скорост и така до днес... Закачихме я на компютър като показателите на всичко бяха нормални. Кой датчик е способен на такива номерца? (Изпробвах и с друг дебитомер, резултата беше същия, смених и горивния филтър отново - пак без резултат)
            Искам да попитам как мога да тествам датчика на комън рейл-а или става само с нов, тъй като налягането отчетено на компютър е в норми?
            И може ли да е от ГНП-то при положение че вчера работеше безпроблемно за около час?

            Коментар


            • #7
              От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

              Бош ли е системата? По принцип датчиците за налягане на горивото рядко правят проблем. Регулаторите на налягането се прецакват. Свалете регулатора и ако има накрая наноцедка, огледайте за стружки. Карайте с тестера в колата и гледайте какво се случва малко преди и когато изгасне. Гледайте турбо, дебитомер, ЕГР, налягане в рейла и ако може на тази кола- процентите на регулатора.
              П.П. Ако ускоряваш много плавно пак ли гасне или само като я "напънеш".
              Последно редактирано от atanas_93; 06-09-17, 22:44.
              Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
              SSang Yong Kyron 2.0xdi
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

              Коментар


              • #8
                От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

                Да,системата е бош. Регулатора на налягането се намира от дясно на рейката (доколкото видях) нали?

                Коментар


                • #9
                  От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

                  На рейката е датчика. Регулатора трябва да е на помпата за високо налягане.
                  Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                  SSang Yong Kyron 2.0xdi
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                  Коментар


                  • #10
                    От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

                    На рейката има два датчика, един е отпред централно и един влиза от десния край на рейката. А датчика на помпата за високото налягане има ли начин някой да ми го покаже, в смисъл схематично?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Санта Фе 2.0 crdi 4wd гасне над 2000 оборота.

                      Първоначално публикуван от destroy Преглед на мнение
                      На рейката има два датчика, един е отпред централно и един влиза от десния край на рейката. А датчика на помпата за високото налягане има ли начин някой да ми го покаже, в смисъл схематично?
                      На рейката има един датчик и един клапан!
                      Отделно на КР - помпата може да има клапан-регулатор - зависи с кое поколение КР-помпа е твоята кола, защото последната година има модификация на тоя ДВГ!
                      Ама кой да каже!
                      Снимай си помпата и рейката и ще ти се "покаже, в смисъл схематично"!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X