Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

    Нещо изтървах, ама мерихте ли компресия? Все пак. Бързо става.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

      Не съм правил, но имам няколко дни. Какво трябва да покаже всеки от цилиндрите, една и съща стойност ли трябва да покажат? Още нещо - освен въпроса за маслото, какви гарнитури да кажа на майстора да купи? Някъде четох, че Victor Reinz били добри?

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

        Трябва да е еднаква на всички, ама при теб вероятно на някой ще е доста по-ниска, тогава вече е сигурна нуждата от отваряне. Гарнитурите майстора трябва да си ги знае читавите - Voctor Reinz, Goetze...
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

          Не успях да замеря компресията, защото на 3-4 места нямаха "уред", на едното ме излъгаха и не ми звъннаха, а там, където я оставих, също нямат. Иначе, главата днес е свалена и утре ще се прати за ремонт.

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

            И какво излезе в крайна сметка?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

              Единственото, което знам е, че кривината на главата е 0,1mm. Много ли е това? Тези дни ще бъде проверена за микропукнатини и ако няма проблем, следва шлайф, напасване на клапани, райбероване/зенкероване на леглата (не знам кое е правилното), смяна на гумички и други неща ако е необходимо. Надявам се само да няма пукнатина в главата, защото се намери причината за проблема в гарнитурата и изкривяването на главата. Колата беше карана без термостат за известно време и един маркуч е бил затапен. Впоследствие монтирах термостат, но не знаех, че е имало "чоп" там и явно водата не е циркулирала добре, под действието на помпата.

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                Ще живее значи.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                  0,1 не е много ,но е основателна причина за шлайф.
                  Калин Владов,09РСПБЗН

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                    Шлайфа не ме притеснява, както и останалите интервенции по главата. Единствено се надявам да няма пукнатина, защото ако не може да се ремонтира, ще трябва да търся друга глава, да пращам и нея за проверка и... Така става, когато решиш да си сложиш термостат, но не се сетиш да махнеш излишния елемент, който е побългарил охладителната система...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                      Здравейте, колеги! Днес имах разговор със служител на фирмата, която ще ремонтира главата. Оказа се, че главата няма пукнатини, но леглата на изпускателните клапани са "потънали", заради което трябвало да бъдат сменени. Заедно с това трябвало да се сменят и 4-те изпускателни клапана, водачите и разбира се - гумичките. Останалото е обичайното - шлайф, напасване... Можете ли да коментирате цената от 500 лева за всичко - труд, изпълнение, части и всичко останало за въпросния ремонт? Нормална ли е тази цена? Говорих с майстора и той каза, че щом трябва да се сменят легла, това било нормално. Как мислите вие? "Потънали" какво означава - набити клапани ли? Ако можех да намеря готова за монтаж глава, която да съм сигурен, че няма пукнато и е съвсем изправна, веднага щях да откажа, но няма как да намеря.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                        Здравейте отново! Ремонта на главата се забави малко, но в Събота я взех и днес я закарах на майстора. Главата е шлайфана, 4-те изпускателни клапана са заменени с нови, сменени водачите, монтирани са и нови легла. Може ли някой добър колега да ми сподели какво мога да очаквам с тези нови клапани? Старите имат около 5-6 милиметра черно (нагар). Благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                          Е що само изпускателните???
                          Смисъл като се прави се прави всичко. Спестил си 100 лв макс
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                            Всмукателните са само напаснати, защото не е било необходимо да се сменят с чисто нови. Иначе по въпроса?
                            Още нещо. От чисто любопитство - как се зацепва веригата на 124-ка? Имам pdf на едно руско ръководство, но както повечето от моето поколение, руския не ми е добър.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                              Искаш да кажеш,че са напаснали клапаните,но не са ги изчистили челно???? Ако е така,браво! Иначе,ако е направена както трябва,какво я мислиш!?
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

                                Клапаните са си изчистени, няма проблем. Просто споменах, че са сменени само изпускателните, защото те са имали проблем, а всмукателните не са сменяни, защото не се е налагало. Като цяло, мисля я, защото знам, че има майстори и "майстори" и понеже съм "Тома неверни", искам да чуя/прочета компетентно мнение от хора, които разбират, а знам, че тук има такива.
                                Какво се променя, когато изпускателните клапани са били много, ама много зле, а сега са чисто нови и добре направени?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X