Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 40 от 40

Тема: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Въпроси относно ремонт на глава на 124-ка.

Единственото, което знам е, че кривината на главата е 0,1mm. Много ли е това? Тези дни ще бъде проверена за микропукнатини и ако няма проблем, следва шлайф, напасване на клапани, райбероване/зенкероване на леглата (не знам кое е правилното), смяна на гумички и други неща ако е необходимо. Надявам се само да няма пукнатина в главата, защото се намери причината за проблема в гарнитурата и изкривяването на главата. Колата беше карана без термостат за известно време и един маркуч е бил затапен. Впоследствие монтирах термостат, но не знаех, че е имало "чоп" там и явно водата не е циркулирала добре, под действието на помпата.

Място
    Габрово
    Публикации
    954
    Точки (при гласуване)
    8

Ще живее значи.
    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI
    Mercedes-Benz E280 W124

Място
    Своге
    Публикации
    1,444
    Точки (при гласуване)
    13

0,1 не е много ,но е основателна причина за шлайф.
    Калин Владов,09РСПБЗН

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Шлайфа не ме притеснява, както и останалите интервенции по главата. Единствено се надявам да няма пукнатина, защото ако не може да се ремонтира, ще трябва да търся друга глава, да пращам и нея за проверка и... Така става, когато решиш да си сложиш термостат, но не се сетиш да махнеш излишния елемент, който е побългарил охладителната система...

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте, колеги! Днес имах разговор със служител на фирмата, която ще ремонтира главата. Оказа се, че главата няма пукнатини, но леглата на изпускателните клапани са "потънали", заради което трябвало да бъдат сменени. Заедно с това трябвало да се сменят и 4-те изпускателни клапана, водачите и разбира се - гумичките. Останалото е обичайното - шлайф, напасване... Можете ли да коментирате цената от 500 лева за всичко - труд, изпълнение, части и всичко останало за въпросния ремонт? Нормална ли е тази цена? Говорих с майстора и той каза, че щом трябва да се сменят легла, това било нормално. Как мислите вие? "Потънали" какво означава - набити клапани ли? Ако можех да намеря готова за монтаж глава, която да съм сигурен, че няма пукнато и е съвсем изправна, веднага щях да откажа, но няма как да намеря.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте отново! Ремонта на главата се забави малко, но в Събота я взех и днес я закарах на майстора. Главата е шлайфана, 4-те изпускателни клапана са заменени с нови, сменени водачите, монтирани са и нови легла. Може ли някой добър колега да ми сподели какво мога да очаквам с тези нови клапани? Старите имат около 5-6 милиметра черно (нагар). Благодаря!

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    17,946
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    41

Е що само изпускателните???
    Смисъл като се прави се прави всичко. Спестил си 100 лв макс
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Всмукателните са само напаснати, защото не е било необходимо да се сменят с чисто нови. Иначе по въпроса?
    Още нещо. От чисто любопитство - как се зацепва веригата на 124-ка? Имам pdf на едно руско ръководство, но както повечето от моето поколение, руския не ми е добър.

Място
    София
    Публикации
    1,933
    Точки (при гласуване)
    12

Искаш да кажеш,че са напаснали клапаните,но не са ги изчистили челно???? Ако е така,браво! Иначе,ако е направена както трябва,какво я мислиш!?
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Клапаните са си изчистени, няма проблем. Просто споменах, че са сменени само изпускателните, защото те са имали проблем, а всмукателните не са сменяни, защото не се е налагало. Като цяло, мисля я, защото знам, че има майстори и "майстори" и понеже съм "Тома неверни", искам да чуя/прочета компетентно мнение от хора, които разбират, а знам, че тук има такива.
    Какво се променя, когато изпускателните клапани са били много, ама много зле, а сега са чисто нови и добре направени?

Място
    София
    Публикации
    4,405
    Точки (при гласуване)
    15

Я пусни една снимка на ремонтираната глава, ама от към шлайфаното.

Иии, къде ти я ремонтираха ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Нямам снимка откъм шлайфаната страна. Иначе, правиха я в една фирма в Сливен.
    Редакция: Имам снимка.

Име:  refrt32tT#WR%#R%EwretETTEWT2423432.jpg
Прегледи: 61
Размер:  100.7 Кб
    Последно редактиран от FamousZ ; 10-10-17 в 21:59

Място
    София
    Публикации
    4,405
    Точки (при гласуване)
    15

Хората добре са си свършили работата, поне от видяното на снимката.
    Вижда се къде е духало и, май че е било бая време, като гледам изяденото до 4-ти и по-малко до 3-ти цилиндър, но не би трябвало да има проблем.
    Взимай хубава гарнитура и я мЕтай на маторя.
    Като гледам изяденото, ме навява на мисълта, че е мотора е ял охладителна течност и бая е карано така и е доливано с вода, та е добре да промиеш охладителната система и да сложиш читав антифриз.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

И аз предположих, че тези язви са от издуханата гарнитура, но не бях сигурен. Всички гарнитури ще са Reinz. Всички - за глава, всмукателни, изпускателни, капак на главата, че дори и на картера, защото и на него му трябваше малко ремонт, пък и момента беше удобен. Антифриза най-вероятно ще е такъв, какъвто сложи майстора, но при това положение, не вярвам да има проблем. Все пак, какъв би предложил ти? Мотора не го знам дали е ял течност, защото по маслото нямаше следи от нещо такова, но пък за водата - да, доста е наливана, защото пробвах първо с друг термостат и докато я обезвъздуша - мъка. А тя не се обезвъздушавала просто защото надува...

Място
    София
    Публикации
    4,405
    Точки (при гласуване)
    15

Какъвто има около теб. Мерцедеса е за G11, а можеш да сложиш и G12+, но преди това го запали, и ако всичко е наред, промий охладителната система.

Място
    Враца , преживява до Намюр
    Публикации
    2,155
    Точки (при гласуване)
    10

Ники , Иван е от Сливен.И моето мнение от снимката е , че са работили грамотно.
    Може пък и да е късметлия младежа и с другия майстор!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

Място
    София
    Публикации
    4,405
    Точки (при гласуване)
    15

Е Сливен да не е в пустинята ?! Се има нЕкъв читав антифриз по автомагазините.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

От Ямбол съм, но ремонта го правих в Сливен, защото така ме посъветваха. Майстора ми е познат, затова ще оставя на него да се оправи с антифриза. Надявам се, че ще подходи внимателно.

Място
    София
    Публикации
    4,405
    Точки (при гласуване)
    15

С цялото ми уважение към сливенският ти майстор-познат, но това "по негова преценка" ми звучи като нашенски антифриз от 2лв/л, и не, че е много по-лош, ама си дал 500лв само за ремонт на главата, и да циганееш за 20-30лв разлика е глупаво.

Публикации
    28
    Точки (при гласуване)
    0

Разбира се, че няма да е за 2 лева. Никой не е казал нещо такова. Мисля, че за момента темата е изчерпана, ако се сетя нещо друго, ще питам.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Ремонт на глава на Цр-в 1-ва ген.
    От kalintry във форум Honda
    Отговори: 71
    Последно мнение: 20-03-17, 08:43
  2. Ремонт на глава
    От Ivan_J във форум Инструменти и обработка на детайли
    Отговори: 17
    Последно мнение: 10-05-16, 21:41
  3. Въпроси относно ремонт на българска помпа за напояване
    От ivo929 във форум Ремонт, майстори и материали