Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

    Здравейте колеги, насочил съм се точно към този модел на Нисан тъй като не съм в Бълграия под 25 години 1-ва застраховка мисля че ми идва най отдачния вариянт. Всякаква информация ще ми бъде полезна относно този двигател и автомобил като цяло. Слаби места какво да трябва да се гледа при покупка как се държи на пътя.

  • #2
    От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

    Удачен вариант? Зависи от много фактори...
    За двигателя не мога да кажа - мисля, че е доста използван, но аз лично никога не съм карал автомобил с такъв...
    Относно Кашкая - бе си флагмана в класа...
    Държи се на пътя добре... Като за лек СУВ... Усещането е почти като за 'мека' лека кола. Що годе добре обезшумен.
    Първите правиха проблеми със задни амортисьори. Започваха да тропат на 10-20х.км.. И често смяната само на тампоните не отстраняваха звуковият дискомфорт...
    Предполагам 1.5 ще му е слабичък за България, но зависи и къде се шофира... Просто заради калпавата 'двупосочна' инфраструктура на пътищата в България по-удобният автомобил е по-динамичния - със запас от мощност... За да можеш да изпревариш безопасно на малкото възможни места.. Докато ако ще караш предимно по магистрали със строги ограничения - там и по-слабият двигател би се справил практически по същият начин както по-мощният...
    Слаби места засега не съм усетил... Освен няколко лично установени проблема :
    1. Споменатите задни амортисьори на първият модел първите 2 години
    2. Проблем с калпави пластмаси на водачите на предните предпазни колани (там, където се регулира по височина) - коланът прерязваше пластмасата и след това се повреждаше по острите ръбове на отрязаното парче... Поне в БГ тази пластмаса бе ЗЛАТНА Това - отново за първите две години на първия модел. Модифицираната пластмаса (след втората година на производство) няма такъв проблем..
    3. Появи ми се проблем с 'мързеливи' предни стъкла. Явно недобре проектиран механизъм... Работи (засега), ама с голямо усилие и се зори доста. Като зимата понякога 'замръзва' и не успява да се вдигне... При отварянето му - като нов... А не му достига сила...
    4. Проблем с капризна към напрежение електроника... При заминаващ акумулатор (но който безпроблемно стартираше още почти година 2.0 бензинов двигател) се проявиха странни проблеми например с климатроника - отказаха доста от бутоните, настройки и т.н... Уплахата бе голяма, защото цената на този компютър бе май около 2000лв... Но проблемът с модула се реши със смяната на акумулатора...

    Иначе - поне на мен ми е доста приятен за каране. 140к.с. са му точно, но с по-малкият двигател - не знам...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

      Познат си взе и е много доволен .Най- вече от комфорта на пътуване,кара по много така че знае какво да цени,удобство,шум, ергономия на салона.За проходимост,колкото-толкова ,като при всички други.Те и булдозерите затъват ,К 700....!.?
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

        1,5 dci е бестселър на Рено-Нисан и го има във варианти от 65 до 110 и повече к.с. Тази година, за да не слушам мрънканиците на сина ми колко много харчели джипките, купих едно "Рено Меган" с този двигател във версия 101 к.с. За наше учудване се оказа голяма "резачка" и "светофарна бИгачка" Вярно, "Меганът" е пластмасов и много лек. Но за 5 на сто градско това си е някакъв топ-технологиЙ
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

          Карах такъв Кашкай с този двигател, автоматик преди седмица в Италия. Рента-кар, около 300 км. минах, магистрала, междуселски и малко градско. Много ми хареса автомобила, комфортен, широк, безшумен, даде среден разход около 5 литра. Само багажника му е малко малък за мен.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Удачен вариант? Зависи от много фактори...
            За двигателя не мога да кажа - мисля, че е доста използван, но аз лично никога не съм карал автомобил с такъв...
            Относно Кашкая - бе си флагмана в класа...
            Държи се на пътя добре... Като за лек СУВ... Усещането е почти като за 'мека' лека кола. Що годе добре обезшумен.
            Първите правиха проблеми със задни амортисьори. Започваха да тропат на 10-20х.км.. И често смяната само на тампоните не отстраняваха звуковият дискомфорт...
            Предполагам 1.5 ще му е слабичък за България, но зависи и къде се шофира... Просто заради калпавата 'двупосочна' инфраструктура на пътищата в България по-удобният автомобил е по-динамичния - със запас от мощност... За да можеш да изпревариш безопасно на малкото възможни места.. Докато ако ще караш предимно по магистрали със строги ограничения - там и по-слабият двигател би се справил практически по същият начин както по-мощният...
            Слаби места засега не съм усетил... Освен няколко лично установени проблема :
            1. Споменатите задни амортисьори на първият модел първите 2 години
            2. Проблем с калпави пластмаси на водачите на предните предпазни колани (там, където се регулира по височина) - коланът прерязваше пластмасата и след това се повреждаше по острите ръбове на отрязаното парче... Поне в БГ тази пластмаса бе ЗЛАТНА Това - отново за първите две години на първия модел. Модифицираната пластмаса (след втората година на производство) няма такъв проблем..
            3. Появи ми се проблем с 'мързеливи' предни стъкла. Явно недобре проектиран механизъм... Работи (засега), ама с голямо усилие и се зори доста. Като зимата понякога 'замръзва' и не успява да се вдигне... При отварянето му - като нов... А не му достига сила...
            4. Проблем с капризна към напрежение електроника... При заминаващ акумулатор (но който безпроблемно стартираше още почти година 2.0 бензинов двигател) се проявиха странни проблеми например с климатроника - отказаха доста от бутоните, настройки и т.н... Уплахата бе голяма, защото цената на този компютър бе май около 2000лв... Но проблемът с модула се реши със смяната на акумулатора...

            Иначе - поне на мен ми е доста приятен за каране. 140к.с. са му точно, но с по-малкият двигател - не знам...
            Благодаря за изчерпателния отговор. Става въпрос за 2010 11 година забравих да спомена във въпроса

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Qashqai 1.5 dci Мнения

              Да повдигна темата на колегата.
              Загледах едно кашкаиче 140 коня бензин автоматик, как са в "динамично отношение" и читав ли е автомата.
              2008 ми набор е.
              Благодаря предварително.
              Последно редактирано от zmiori; 14-02-18, 12:21. Причина: грешка
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X