Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

    Здравейте, колата е Санта Фе 2006 г. 2.2 crdi, 150 к.с. автомат. Преди няколко дни не запали и след 3-4 опита си запали нормално, при което чека остана да свети. От сервиза, където прочетоха грешката казаха, че датчика на коляновия вал е за смяна и най вероятно ще се случи отново същото, можело да угасне в движение и т. н. Все още не съм го сменил, но забелязах, че сутрин при първото палене има 4-5 секунди неравномерна работа на двигателя и после работи равномерно. Веднъж изгасна на светофар, но без да светне чека, а само лампата на имобилайзера, но после веднага запали без проблем. Днес тъкмо да направя ляв завой (бях почти спрял) и започна да тресе двигателя все едно всеки момент ще угасне и при подаване на газ не поема, все едно работи на 2 цилиндъра примерно. Сложих лоста на позиция Р опитах се да го форсирам, но едва си вдигна оборотите прекъсвайки и мисля че изпуши отзад. след малко се оправи и пак започна да работи равномерно,форсираше се нормално, не пушеше.
    Хайде сега дайте предложения датчик на колянов вал ли да сменям, дюзи ли да изпращам за проверка и рециклиране, турбо ли да е проблем
    Само да добавя, че колата е новозакупена и още не е обслужена.

  • #2
    От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

    Тази сутрин запали нормално и двигателя веднага заработи равномерно. След няма и минута претресе за около 4-5 секунди,при което отзад веднага се появи син пушек. След това отново заработи равномерно и пушека веднага изчезна.

    Коментар


    • #3
      От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

      датчика ще трябва да го смениш. Аз като закупих моята правеше същите номера и след смяна на датчика се оправи. Освен датчика смених и горивния филтър плюс пълно обслужване разбира се. Моят съвет е да направиш обслужване и да смениш датчика.
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

        Има голяма вероятност , хората с диагностичната апаратура да са познали повече от всеки един от нас , дето не сме в комуникация с проблемния екземпляр.
        Е , в електронна сме , но виртуално-дистанционно.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

          Първоначално публикуван от a.aleksandrov Преглед на мнение
          ...
          Само да добавя, че колата е новозакупена и още не е обслужена.
          Ами обслужи я. Така или иначе това е първото което се прави на новозакупен автомобил, каквото и да ти е казал старият собственик, еле пък ако е "нов внос".

          ... а и jeko47 е прав, щото другото е боб.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Ами обслужи я. Така или иначе това е първото което се прави на новозакупен автомобил, каквото и да ти е казал старият собственик, еле пък ако е "нов внос".
            Ми не!Виж да я направиш негаснеща. Другото , та дори и новопродадена - после.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Ми не!Виж да я направиш негаснеща. Другото , та дори и новопродадена - после.
              Защо не я е обслужил още като я е взел ?!
              Ако я е взел гаснеща, защо я е взел, или я кара така, без обслужване, докато не се е появил проблема ?

              Колега, кога си купил жипката, колко време я караш, и от кога се появи проблема с гасненето ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                Знам за доста , които при обслужване трябва да минат през диагностика за сервизен интервал.Може да се пусне през компа и без обслужване.Ии. , ако си продължава със същата DTC - изводът е технически , а не юридически!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #9
                  От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Знам за доста , които при обслужване трябва да минат през диагностика за сервизен интервал.Може да се пусне през компа и без обслужване.Ии. , ако си продължава със същата DTC - изводът е технически , а не юридически!
                  Не знам как е при СФ2, и все пак

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ... кога си купил жипката, колко време я караш, и от кога се появи проблема с гасненето ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                    Купена е в понеделник, във вторник вечерта светна чека, в сряда прочетоха грешката за датчик на колянов вал, в петък направи това с претресването и пропушването. За целия този период са изминати не повече от 100 км. Обслужването е ясно, че ще го направя при първа възможност, по - скоро исках да разбера на какво Ви приличат тези симптоми с претресването на двигателя и едновременно с това пропушването. Иначе като я купих не светеха лампи по таблото, двигателя работеше идеално, минах 250 км. докато се прибера без проблем и на следващия ден започна с тези неща. Преди малко я карах и няма нищо, работи като часовник отзад не се вижда абсолютно никакъв пушек, ако не знам, че е запалена няма да разбера.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                      Ами обслужи я, или поне смени горивен филтър.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                        Той и да я обслужи, и филтър да смени, като му е кекав ДКВ, пак ще гасне когато си науми.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                          Той и да я обслужи, и филтър да смени, като му е кекав ДКВ, пак ще гасне когато си науми.
                          Така е, но барем ще знае, че не е и от горивният филтър, щото не е ясно кой и кога го е сменил за последно.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                            Той и да я обслужи, и филтър да смени, като му е кекав ДКВ, пак ще гасне когато си науми.
                            Докато стане само угаснала.
                            И се крият , някои автори на теми!Не пишат за местонахождението си...
                            Ники , диагностичен апарат нема на света , дет да обърка електронен сензор с горивен филтър.
                            Чете грешката , трие , пали и кара.Повторно проявяване на проблема , четене , същата грешка - нов датчик и баста.Даже и да не свети в момента , пак я има като проявявана в паметта.
                            Последно редактирано от jeko47; 03-09-17, 17:19.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Санта Фе II - проблем с обороти и запалване

                              Днес смених въпросния датчик на коляновия вал, изчистихме грешката и ще видим сега какъв ще е ефекта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X