Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на лагер на задна полуоска.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на лагер на задна полуоска.

    Барабаните ги свалих с много бой отзад по ръба с дървено трупче и голям чук когато сменях накладките ,а като ги качвах ги намазах с някаква смазка там където клеясва. Сега ще видя как ще излезе.

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на лагер на задна полуоска.

      Мина тоя етап с нагряването и боя . Отзад здрава периферия не му остана и седи като заварен гада
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на лагер на задна полуоска.

        Ами 30 лв е един барабан.На парчета и нов,ама може предварително да му преправиш резбите на М10.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на лагер на задна полуоска.

          Единствено горелка помогна при моята. Барабаните се откачиха адски лесно така. Трябва да се нагрява там, където ляга джантата все едно.
          След свалянето им, така омазах всичко с графитна смазка, че не знам дали има шанс някога да залепнат пак.
          За сметка на това, мога супер лесно да си ги свалям вече.
          Относно двата отвора с резба - не вършат никаква работа, когато е залепнал. На мен само започнаха да ми се пропукват и реших, че няма да стане така.
          Полуоската от едната страна успях да изкарам с много много блъскане с обратен чук - оказа се, че о-ринга ми изпуска кал и вода навътре, при което лагера беше много залепнал.
          Другата полуоска пък излезе само с един удър - там всичко беше наред.

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на лагер на задна полуоска.

            Стана ми интересно каква е тази втулка,която се нагрява и влиза с голяма стегнатост,може ли снимка?Кое осигурява полуоската да не излезе от ръкава?
            Последно редактирано от vankata91; 04-09-17, 11:13.

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на лагер на задна полуоска.

              Гугъла ще ти даде снимката най-бързо. Пък ролята и е да подпира лагера да не се изсухли от полуоската. Та на нея се пада цялата отговорност да държи полуоската на мястото и.Лагера опира в капачката, втулката подпира лагера от другата страна.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                Стана ми интересно каква е тази втулка,която се нагрява и влиза с голяма стегнатост,може ли снимка?Кое осигурява полуоската да не излезе от ръкава?
                Въпросната втулка е поз. 10 от приложените снимки Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170904_003 (800x598).jpg
Прегледи:1
Размер:393.7 КБ
ID:5765647
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170904_002 (800x598).jpg
Прегледи:1
Размер:377.7 КБ
ID:5765648
                За монтажа се нагрява до 300 целзиеви градуса НОВ пръстен и се набива възможно по-бързо. Сглобката е с доста голяма стегнатост и не бива да се размества при прилагане на осево усилие от 2 000 кг сила. Това според фабричните инструкции.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                  Колега при мен се появи лек шум в задния диференциал. Оказа се разбит лагер, дадох го на майстор по диференциали. След 5000км текна моста. Накрая си купих задна полуоска и реших проблема. Това с рязането на втулката и нагряването не е за домашни условия!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                    Щом според теб не е за домашни условия , то и ладоподобните не са подходящи да си возиш задника вътре. Лада обикновено се кара от мазохисти , способни сами да си я поддържат.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                      Сменявал съм на "полеви условия" в двора на РПУ-то. С пожарникарите /за тях това беше развлечение/ нагряхме втулкато с бензинова лампа почти до червено и я пуснахме отгоре на полуоската. Тя си "клопна" на местото. Веднага мокри парцали за охлаждане да не прецака капсулования лагер и това беше.
                      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                        Грее се до синьо светлосиво/300-350°С. Не е задължително да е Нива.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                          На времето ако се съмнявахме че втулката е хлабава и капвахме с електрожена две малки заварки една срещу друга .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                            Някой срещал ли е в литературата какъв натяг е допустим между втулката и полуоската?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                              0,1мм пряко сили,по-скоро е 0,03-0,05мм.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на лагер на задна полуоска.

                                Зависи и от материала, не от колата
                                пп
                                https://www.niva4x4.ru/t/IAAefEJdQ3O...REG7RZlH4dg6Iw
                                Последно редактирано от veskov; 23-09-17, 19:07. Причина: допълн
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X