Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !


    От известно време Виртуалната ми машина VirtualBox VMs работеща на ОС Windows 7 Ultimate при

    включване /не всякога/ ме предупреждава с изкачащ прозорец следното:

    Оразмерено на 75% (било е 800 x 629) - Натиснете изображението за оригиналния размер


    Забележка:

    1./ Първата /по-малката снимка/ представлява - Предупреждението !

    2./ Втората /по-голямата/, се появява следствие на натискане бутона - ПРОВЕРКА !

    *** Темата бе публикувана през изминалата седмица в специализираните форуми на
    KALDATA и DATA.BG , където за съжаление не получих нито един компетентен отговор
    който би ми помогнал на практика да си реша проблема !







    Оразмерено на 75% (било е 800 x 629) - Натиснете изображението за ори

  • #2
    Re: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

    Аз виждам една снимка на която няма никаква информация за проблема. Цъкни върху удивителните и виж какво пише. Останалото е написано на предупреждението. Виртуал бокса няма аксес до някоя периферия.

    Коментар


    • #3
      От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

      Колега като начало виж дали файла който използва диска е на линия и дали не е с размер 0/1кб. Файла се намира (поне според снимката) в "C:\Users\Toshiba\VirtualBox VMs\Windows 7" и трябва да се казва "Windows 7.vdi". Понякога се случва някой вирус да мине през съответният файл и да го повреди - това също не е изключено.

      Коментар


      • #4
        От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

        Като гледам файла си е абсолютно читав, откъде може да идва проблема:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Direktoriyata_na_Virtualnata_mi_mashina.jpg
Прегледи:1
Размер:42.5 КБ
ID:5765598

        Коментар


        • #5
          От: Re: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Виртуал бокса няма аксес до някоя периферия.
          Натиснете Проверка
          ;-)
          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

          Коментар


          • #6
            От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

            И при мен се появи няколко пъти. Давам му Ignore и продължава. Файлът на виртуалната машина иначе си е там, работи си нормално. Също vdi файла и също с Windows 7. Май ще дойде някакъв бъг на VirtualBox.

            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
            Натиснете Проверка
            Натиснал е и е показал резултата.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Re: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

              Това са параметрите на двата проблематични файла от Виртуалната ми машина,
              които съм открил в папка Snapshots :

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vdi_files_ot_Virtualnata_mi_mashina.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5765600

              Коментар


              • #8
                От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                .. /не всякога/ ме предупреждава с изкачащ прозорец следното:
                Вероятно нещо мобилно (флашка,телефон,hdd, мапнато по мрежата) променя буквите на устройствата.(Заема буква която се очаква от виртуалката)
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                  Обръщам се към вас,
                  защото виждам че имате също Виртуална машина /моята съм я инсталирал сам преди няколко години/,
                  и имате представа за какво става въпрос !
                  Дали е бъг не знам, но тъй като ми се наложи да прехвърлям данни от телефона ми Sony Xperia към компютъра,
                  преди няколко дни инсталирах на Виртуалната cи машина програмата PC Companion от www.sonymobile.com
                  На другия ден забелязах на компютъра ми че съм в КРИТИЧНАТА ЗОНА на диск С и от паметта на компютъра ми са
                  изразходвани повече от 10 GB. Дали това има нещо общо с инсталираната от мен програма на Виртуалната ми машина !?
                  Забележка:
                  Иначе компютъра ми работи така както е работил и преди тези изменения,
                  тъй като първата ми мисъл която ми мина през главата е че може би съм се
                  "надянал" на някакъв вирус:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Sstoyanieto_mi_na_disk_S.jpg
Прегледи:1
Размер:15.9 КБ
ID:5765601
                  Последно редактирано от Boa; 03-09-17, 12:35.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                    При мен това съобщение се появи няколко пъти и дотам. Както казах - всичко си беше наред и просто му давах Ignore. Колкото до свободното ти пространство, тези в папка Snapshots са копия на виртуалната машина в определен период. Ако не ти трябват, т.е. не искаш да я връщаш до някакъв предишен период, ги изтрий, че са почти 30GB.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                      По принцип такова копие е от голямо значение ако Виртуалната ти машина блокира в някакъв период от време,
                      защото благодарение на подобно копие можеш да и вдъхнеш отново живот !
                      Така че ми се струва че едно от тях трябва да стои в резерва !
                      В случая е важно да разбера кое от тях /старото или новото/ е по-автентично,
                      за да мога спокойно да премахна . . . другото !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                        Старото е направено септември 2016, новото - юни 2017. И двете са си "автентични"... трябва да провериш значението на думата в тълковния речник. Не е необходимо да ги пазиш в C:, можеш да си ги копираш другаде, както и не е необходимо да използваш Snapshots. Просто когато искаш, копирай папката на съответната виртуална машина (в случая Windows 7) от C:\Users\Toshiba\VirtualBox VMs, където си искаш.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                          Колега прочети си грешките като цъкнеш на удивителните. Няма как да стане по друг начин. Имаш малко място на С възможно е виртуалните ти динамични дискове да дават грешка. За да си решиш проблема първо трябва да знаеш какъв е, по това което си показал нищо не се вижда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                            Това че ще освободя диска С от тези два файла, спор няма !
                            Имам папка Respository в диск D която използувам точно за тази цел !
                            Мисълта ми е колко е удачно да пазя ДВЕ СНИМКИ от Виртуалната ми машина
                            за евентуални аварийни случаи или една снимка ми е напълно достатъчна !?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изскачащо предупреждение при включване на Виртуалната ми машина !

                              Това не са грешки, а са файлове, които евентуално дават грешка и общо взето ще пише, че са unaccessible. Моят вече не показва грешка, за да пробвам.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X