Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хюндай Санта Фе проблем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хюндай Санта Фе проблем!

    Здравейте на всички

    Имам няколко проблеми с джипката, модела е 2.0 CRDI 113 к.с D4EA 2001г. 4х4.
    При загрят двигател пуши синьо и има едно цъкане, чукане от двигателя като подам газ се оправя за момент също така на 3 хиляди оборота не стоят нормално оборотите а играят нагоре надолу това го прави само на 3 хиляди оборота. Иначе смених маслото на двигателя защото го пипаше а сега него пипа 10в 40, горивен филтър също сменен както и въздушните. Както ремъци и ролки и тях сменени. Наскоро пробвах двутактови масло в нафтата и пак тези проблеми. Дайте съвети от какво може да са тези проблеми?

  • #2
    От: Хюндай Санта Фе проблем!

    Цъкането може да е от позаминали бутални лагерни втулки според братушките.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: Хюндай Санта Фе проблем!

      Колега, не знам точно какво е това "чукане" (цъкане) тъй като не съм го чул. Това както ти е писал колегата е възможно да е от биелни лагери но е твърде вероятно да е и от някой повдигач. На моето Санта фе се чува на моменти но като загрее утихва напълно. При мен е повдигач- сигурен съм. Що се отнася до синия пушек е възможно да има запекла дюза. Може да го разбереш по миризмата на пушека. Мирише на не доизгоряла нафта, а ако е от харч на масло цвета на дима е същия но мирише по различно. Със сигурност ще го разбереш. Съветвам те да си слагаш добавка в горивото винаги когато зареждаш. Поне аз така правя. Ползвам Бардал, ламаринена опаковка за 1000л дизел е. Купих я за 32лв. Има я в магазините за авточасти. Ако продължи да харчи масло разкачи въздуховода, който ти отвежда въздуха към интеркулера и виж какво е количеството на маслото в този даже и в останалите въздуховоди. Ако са твърде много изцапани с мало (отвътре ест) това ще рече, че турбината е поела към "вечните ловни полета". Това може да е една от причините за разхода на масло. Успех!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X