Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с прах в Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с прах в Land Rover Discovery 2 Td5

    Здравейте!<br>
    Имам проблем с навлизането на прах в багажното отделение на Д2.<br>
    Става въпрос за десния въздухопровод (решетката в багажника). От там влиза прах в багажника и не е никак приятно, понеже от там явно се бълва прах и в багажника после мога да си рисувам с пръст в прахта.<br>
    Когато махна решетката се вижда че ватата вътре е силно запрашена. Вижда се и някаква пластмаса, която виси и си миля дали там не трябва да има някакъв въздушен филтър.<br>
    От другата страна също има такава решетка и когато я махна, вътре е чисто.<br>
    За по-точно прилага снимки и видео.<br>
    <br>
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Проблем с прах в Д2

    Тази пластмаса трябва да е закачена,на нея има клапи,и от там трябва да излиза въздуха а не да влиза.
    Клапите не позволяват да влиза въздух, и каквото и да е,нещо има счупено.
    878511557

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с прах в Д2

      Туй нещо от клипа е еднопосочни клапи за въздух ,явно повредени ,щом бълва прах. На моята каляска запуших нацяло това отверствие ,в следствие на което в дъжд трябва да отворя прозореца повече (страда вентилацията на купето).
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с прах в Д2

        Цялата се е разкачила и при мен беше така. Доколкото си спомням просто щраква на място. Извади я, изчисти я, намажи малко силикон по ръба и я щракай обратно. Тази процедура я правих преди 4 години.

        п.с. пластмасата има логото на БМВ
        Land Rover Discovery TD5

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с прах в Д2

          Колеги,за да не пущам дублираща тема ще питам тука. От къде купувте гумените уплътнения за вратите ?
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с прах в Д2

            Колеги! Благодаря за мненията Оправих го. Както каза worldeditor, я щракнах на мястото и. Сега няма проблем с навлизането на прах в багажника.


            Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
            Колеги,за да не пущам дублираща тема ще питам тука. От къде купувте гумените уплътнения за вратите ?
            И на мен ще ми е интересно да разбера. Когато мия джипа, в багажника влиза вода от горната част на вратата. Гледах вратата - не е огъната. Явно уплътненията са за смяна.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с прах в Д2

              За да провериш уплътненията и до колко прилрпват към вратите защипваш лист хартия (местиш го по дължина на уплътнението за да го проерриш навсякъде) и се опитваш да го издърпаш с ръка. ако се измъква лесно и не се къса или вратата трябва да се регулира (прибере навътре) или уплътненията са се смачкали.
              Друга вероятна причина за теч от задната врата е гофрето през което минават кабелите за светлини чистачка и т.н. (ако го има за модела) или от дренажа на шибидаха (пак ако го има).

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с прах в Land Rover Discovery 2 Td5

                Прилепването на рамките на вратите (без задната порта ) се регулира като се отвинтят няколкото торкс болта от двете страни на всяка врата. Това позволява рамката да се размести навътре/навън (към купето или в обратната посока), без да се пипа долната част на вратата. На моето Д2 някой гений беше сменял задното малко стъкло на едната врата и просто беше сложил рамката. Вследствие от това, при един дъжд вътре започна да шурти вода все едно прозорецът е отворен. Наместих така рамката и заспа, без да сменям никакви уплътнения.

                За задната порта си имаше чалъм по чуждите форуми, но не съм го правил. Но пишеха, че ако влиза вода през нея, със съответното наместване се оправя.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X