Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

    Май ще е най добрия вариант да викна някой дето е в час с такъв тип трансформации - не че не мога ,но трябва някой да го обясни кой извод къде се връзва . И не ,че искам да мина тънко и да не давам пари , а искам да го свържа аз ,защото ще си купя обувчици , буксички и ще си ги запоя - ще прекарам кабелите така ,че да не ме дразни като вдигна капака - а като извикаш някой "специалист " и увиси жици на всякъде и увие направо проводника на болтчето и каже : :"готов си "
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      От: Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

      Аз лично нищо няма да връзвам.

      Коментар


      • #18
        От: Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

        Нищо сложно няма в свързването. Стартера трябва да е с управляващ извод. Разлика в работата има, даже и разхода на гориво ще намалее след преработката.

        Коментар


        • #19
          От: Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

          Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
          Аз лично нищо няма да връзвам.
          Извинявай, репликата не беше за теб.
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #20
            От: Газ 53 - свързване на бобина, комутатор и вариатор

            С такова запалване съм карал известно време на джипа с осмаковия мотор, отзивите ми са много меко палене и работа ако не искаш максимума от мотора- при високи обороти печели индуктивното при това нещо се обърква и не може да работи /плете/ във високите. Говоря при махнат ограничител. Много по добро като цяло от обикновенното само с чукче.

            П.С.:Пробвал съм с трите: обикновеното запалване, с комутатор 102, и индуктивното с 13.ххх и 131.ххх комутатори, на един и същи мотор в един и същи ден по един и същи терен )
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              Здравейте. Подобен проблем имам и аз но на москвич 2140. Двигателя работи само на газ! Сложих комутатор ТК102, Бобина Б114, Съпротивление /вариатор/, смених кабелите към свещите с Тесла, чукчето само незнам какво е... Изглежда здраво, без деформации но неможе да се регулира! Държи размер 0,35! Или става по-голям или по-малък! Свещите са шампион 9-ки. Разтоянието им е в момента 0,85. На този размер двигателя работи най-добре... Дистрибуторна капачка - нова. Палец - здрав.
              Но пак сякаш "къдри", както каза един колега. На ниски двигателя тресе и не работи много добре. Сякаш си играе на 3-4 цилиндъра. Иначе има мощност. Тегли на прав път. Но на баир заглъхва сякаш не му достига гориво и склонен да гасне. Въртях и бурмите на изпарителя и двоянката - ефекта е почти никакъв. Сменени два изпускателни клапана на 1-ви и 2-ри цилиндри.

              Коментар


              • #22
                Виж веригата, белезите. Свещи шампион по принцип са кофти, в повечето случай са менте. Пробвай Бриск или други. Компресята как е?

                Коментар


                • #23
                  Там е работата че още незнам как е компресията. На тая кола работеща само на газ, какви свещи биха били подходящи? Нали всяка свещ има топлинно число? За бензин и за газ числата дали са различни? Веригата е поизносена, но може да изкара още 20-30 000. Белезите са идеални.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X