Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Спора с радио е трудна работа!!Черното било бело,па белото било сиво и нзнм кво си!Джип е не само jeep,а и "Уилис","Батнам"(не Батман),"Форд " .Впрочем Уилиса е основата на jeep -а.Към категорията на джиповете са всички машини с бавни и не задължително с блокажи и лсд та ,Характерно е и окачването ,торсиони ,ресори ,но не и макферсъни или ламаринени носачи отзад.Та марката jeep ,въобще не значи ,че само тя е джип.Който не верва да мине с макферсън окачване и без бавни ,там където ще мине машина с по -тежко окачване и бавни.Най-добре на кал ,щото темата е за това,може и на 35-40градусови наклони без път.Те тогава се вижда разликата,че едните са проходими комбита ,а другите могат повече.Е понякога и от дълбоко ги вадят...
    Faster ли си slower ли си не знам. Айде обясни ми тогава опел астра и мерцедес s класа и двете ли са коли? Както при всяко нещо така и при "джиповете" има различни модели с различни характеристики и проходимост и никой не спори,че патрул е по-проходим от санта фе,което между другото е с лсд отзад. Там да мине незнам си къде да мине. Сигурно 40 градусов наклон с кал ще минеш със стоков "джип".... може и да минеш зависи колко е дълъг тоя наклон и каква е засилката. Джипове били всички машини с бавни. Ми то начи и субару форестър е джип понеже има бавни.

    Ей го санта фе https://www.youtube.com/watch?v=EQ4yZEOqRwc . Модифицирани модели колкото щете на всякакви марки. Проекти има и със "паркетници". Сега да не ми напишете,че не било офроуд в смисъла,в който го разбирате да цепиш през гората понеже и рали дакар не е.

    Коментар


    • #92
      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

      Сега видях темата, всъщност ако правилно съм разбрал, останах с впечатление че темата тръгна от това че казваме "Джип" на МПС-та които не се наричат така никъде официално, дотук добре но, на бебето ни като ходим да купуваме "Памперс" всъщност не купуваме "Памперс" а е по правилно да кажем пелени, но масово им казваме "Памперс" при положение че това е просто марка пелена, та те така и за Джипа....

      Коментар


      • #93
        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

        Още не е убил никого от нас.
        Та как го рече - сичките патета са лебеди?!
        Павката е писал преди мен За обръщението "Фастер ли си"
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #94
          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

          Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
          Faster ли си slower ли си ...
          Гагич е зарАзен !

          ... а и явно G31.2 се предава по ньета.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #95
            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

            От тази тема разбирам, че и Франко е бил Сув.
            Добре, че вече не е жив, щеше да се срамува и да се сърди...

            Яккк, време е да се спреш.
            Твоето поведение е все едно 9 годишен фарфалак, след като е гледал филм с преследване с коли-да започне да обяснява на баща си, който е "тираджия" от много години как се кара...

            Да, когато не познаваш участниците в дискусията ти се струва, че може и да са някакви драскачи, и заядливковци, но сериозно ти казвам, че някои от участниците в тази дискусия са уважавани членове тук, и са си извоювали уважението не с празни думи. Замисли се над това.

            И последно-наистина ли не можеш да пишеш грамотно, или го правиш нарочно?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #96
              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

              @qckk на колко години си?

              Коментар


              • #97
                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                Радиоточките сте вие обяснете ми какво ми доказвате в момента? Искахте клипове - има клипове. Темата е за санта фе на кал вие ми пускате проекти за коли за състезания? Че те нямат общо с никой стоков джип било то и патрул или тлк. Калта не била кал, снега не бил сняг пък имало кола за дакар за 80 000лв ?!
                Ако не спреш с крясъците от само себе си, ще ти бъде помогнато! Какъв ти е проблемът, та от 3 дни си истерясал и се зъбиш наляво - надясно? Че някой ти е казал, че Санта Фе не е "джип" (по разбиранията в един офроуд форум) и нежната ти душа е изпаднала в стрес от което?

                Ами не е "джип". Добра кола с 4х4 е, която да те вози по асфалта, да те качи в планината или да се разтъпчеш лекичко извън пътищата с твърда настилка, без да се завираш в по-дълбока кал, коловози, хендеци, камъняци и т.п. рошави терени, но не е "джип" по т. 3. По-горе ти бяха дадени разяснения относно значениЯта на думата "джип". Това е положението и не мисля, че като пълниш форума с комплексите си, ще го промениш. Ако не ти харесват разбиранията в един форум с офроуд ​насоченост, може би си сбъркал мястото.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                  А вие що не спрете?Или като не се връзва на мнението ви и айде давай. На вас какъв ви е проблема,че 3 дена ми пишете кое било джип и кое висока лека кола. В цял свят никой не определя това,на което вие казвате суво-вете като лека кола освен тука 20 човека. Комплексите са от вас вие си мерите пишките кое било по джип,а не аз. Даже не осъзнавате колко сте смешни и четете избирателно. Единия написал,че всичко с бавни е сув,другия ми пуска коли за рали дакар,третия калта не била кал,а била разлигавен път,четвъртия джип било да качва 40 градуса наклон с кал после аз съм ви бил крив голям смях.То така или иначе никой стоков дижп не може да гази кой знае колко айде стига глупости. Без това без онва ама това ама онава вие ми доказвате кое се наричало джип и кое не щото се засягате,а не аз. И да джип е и санта фе и дъстър и рав4 и други подобни. Пак тактично подминавате 2-те теми за дъстър да дам ли линкове? Как пак с пишкомеренето си кое било по-джип сте ги осрали и двете. И не са само те! И за фронтера има писани същите глупости. Другия писал,че това били високи комбите. Фронтера къса база високи комби ли е? А freelander къса база високо комби ли е? И на колко години съм бил чак писали. Ей сега ще тръгна да ти се обяснявам.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                    Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                    ... Комплексите
                    Вземете си почивка от Форума.

                    Коментар


                    • От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                      Абе хора, с какво се занимавате вие?!? Не знам на колегата какъв точно му е проблема (имам някакви предположения), кой каква терминология използвал и не знам какво. За мен пък джип е с два цели моста, рама и бавни като абсолютен минимум, но не мога пък на Фронтера или Терано да им кажа високо комби, защото са си повече от това. Та всеки си преценява на кое какво да казва. Карам Санта Фе 1 и хич не е джип, ако го сравнявам с УАЗа ми, но пък и е по-добре от лека кола. Като някой за Сантата ми каже “джипа ти“ и едвам се спирам да влезна в дискусия какво е джип и какво не. Аз му викам СУВ на това. Не мисля, че на някой му дреме кое в каква категория влиза, стига да му върши работа, но явно им. Всичко си има + и -, ако няма човек опция за поне 3-4 коли и е оффроуд ентусиаст не става лесно работата. Не се разправяйте за безмислици, ами ако някой иска колата му да гази като хората извън пътя, да си купува нещо като за там. Иначе като мен си стиска зъбки и си кара Сантито и не забягва много встрани, че току виж се спраскало половината окачване.
                      УАЗ - Where I go there are no roads!!!

                      Коментар


                      • От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                        Няма Freelander с къса база. Базата е една и на тривратките и петвратките.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                          Тъкмо взех пуканките... Модераторите скоро ли ще пуснат втора серия ?
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X