Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Аре купувай, стига си се жалвал - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=221783
    "Много мята задницата"...ми това е положението, при дадени условия всичко мята задницата и работа на тиквата зад волана е да го вкара в пътя.
    Работата на "тиквата" е да вкара първо модела в бокса , та да и е по лесно вкарването в пътя Ма къде ги видяхте налепени тия пари?
    Баси развитието.Разговаряме убедително с радиоточка
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #77
      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

      Радиоточките сте вие обяснете ми какво ми доказвате в момента? Искахте клипове - има клипове. Темата е за санта фе на кал вие ми пускате проекти за коли за състезания? Че те нямат общо с никой стоков джип било то и патрул или тлк. Калта не била кал, снега не бил сняг пък имало кола за дакар за 80 000лв ?!

      Коментар


      • #78
        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
        ... какво ми доказвате в момента?...
        Отговарям ти на поста:

        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
        Един приятел, един познат незнам си какво. Пуснете тука някой проект да видя къде са тия 40 000 евро за проект,че даже и да не върви. Тия работи си ги фантазирайте между вас си. Айде по-полека 80 000лв и даже да не го е подкарал после аз съм говорил глупости мале мале.
        ...
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

          Някъде по-нагоре бях написал да си изясниш понятието "джип".Не Jeep.
          Пробвах.Сполай ти , ма нямам повече афинитет.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #80
            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

            Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
            обяснете ми какво ми доказвате в момента?
            Чhttp://www.offroad-bulgaria.com/show...%EE%E5%EA%F2е има и такива проекти вървящи пък и Jeep им пише на капака.

            Коментар


            • #81
              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Отговарям ти на поста:
              Тактичко подминавате какво пиша и само това което ви е удобни ми отговаряте. Пък и аз проект така и не видях,а само писаници. Пуснахте една кола за дакар която чисто нов джип+модификациите се продава за 80 000лв. И пак не разбирам какво общо има всичко това с темата, сантафе и джиповете? Какво общо имат стокови джипове с проекти за състезания? Я вземи се разчети назад.

              Единия писал,че искал да си изясня понятието джип. Вече ми е ясно. Джип е проект за рали дакар или за състезание по офф роуд. Значи почти никой в тоя форум не кара джип та няма смисъл да пишете кое е паркетник понеже всичкото е паркетник в стоков вариант.

              Коментар


              • #82
                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                Сега пък дакар.Пътя разлигавен бил, не бил кален.Имало разлика между кален и разлигавен път.Клиповете на разлигавен път били,а не на кален пак недоволни.Вие оправия нямате.Не правя разлика, аз нищо не разбирам. И какво общо има кола правена за дакар с някой стоков джип? В какво ме убеждавате в момента? То въобще какво общо има който и да е джип правен за състезание със стоков джип? Какво общо има която и да е лека кола с такава правена за състезание незасивимо дали е драг,дрифт,wrc или други разновидности? Снега сигурно и той не е достатъчно сняг?
                И аз се обърках. Последно за какво се спори - за джип или за SUV?
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #83
                  От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                  Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                  И аз се обърках. Последно за какво се спори - за джип или за SUV?
                  Ми нали вие на сувовете викате джип?! Щото друг джип освен JEEP няма. Или май джип викахте на сув с бавни и блокаж?

                  И аз се обърках за какво се спори и за какво ми изпописахте всички тия глупости за коли за рали дакар и джипове за оффроуд състезания. Последно имаше питане за клипове на санта фе.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                    Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                    ...
                    И аз се обърках ...
                    Отвори си една бира.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Отвори си една бира.
                      Нема да помогне, тук требва минимум литър шльокавица!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
                        Тактичко подминавате какво пиша и само това което ви е удобни ми отговаряте.
                        Дай пак въпроса, че май и ти си го забрави вече

                        Аз само разбрах, че някой ти е казал, че Сантасето не е 'Жип... Не бой сЪ, 'жип е, спи спокойно.
                        Или трябваше ПатролЯ да го обявим единодушно за SUV, щото не пише JEEP на капака?! Епа и това може да се уреди, ма само трябва да се присъединими към САЩ, или поне да приемем ограничените им разбирания.

                        А за поднасянето на жипа, пардон, SUV-а , кво и да си му правИл, от практиката ще схванеш къде и доколко е нормално.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Нема да помогне, тук требва минимум литър шльокавица!
                          Ще стане още по-страшно.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Ще стане още по-страшно.
                            Няма.Също да гледаш "Листопад".Все едно коя серия.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Дай пак въпроса, че май и ти си го забрави вече

                              Аз само разбрах, че някой ти е казал, че Сантасето не е 'Жип... Не бой сЪ, 'жип е, спи спокойно.
                              Или трябваше ПатролЯ да го обявим единодушно за SUV, щото не пише JEEP на капака?! Епа и това може да се уреди, ма само трябва да се присъединими към САЩ, или поне да приемем ограничените им разбирания.

                              Ти незнам какво си разбрал някой по-назад искаше клипове. Пуснах ги и гледайте сейр! Калта не била кал,а

                              А за поднасянето на жипа, пардон, SUV-а , кво и да си му правИл, от практиката ще схванеш къде и доколко е нормално.
                              А какво е ? Всъдеход ли?Амфибия?Космически кораб? Стига с тия патрули вече. Не е важно кой какво ми е казал. Писах и за други модели пак подминавате. 2 теми осрани за дъстър от такива като вас дето се обиждат като кажат,че друго освен патрул джип. На фронтерата и викате паркетник.Даже някой за паджеро беше написал,че е паркетник. Капитавата е паркетник. Всичко е паркетник и е сув ,а само Патрула е джип щото има блокаж и бавни. Това е като легендарния голф 2,мерцедес 124 и така нататък нищо друго не е кола освен тях. Точно вие сте на всяка манджа меродия с ващо джипарене и като направих забележка и се почна, явно ви нараних нежните чувства,че не само патрула е жип.

                              По-горе някой искаше клипове. Пуснах и какво ?! Калта не била кал,а разлигавен път и ми пуснал кола от дакар. Мале мале.
                              Последно редактирано от qckk; 04-09-17, 22:19.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                                Спора с радио е трудна работа!!Черното било бело,па белото било сиво и нзнм кво си!Джип е не само jeep,а и "Уилис","Батнам"(не Батман),"Форд " .Впрочем Уилиса е основата на jeep -а.Към категорията на джиповете са всички машини с бавни и не задължително с блокажи и лсд та ,Характерно е и окачването ,торсиони ,ресори ,но не и макферсъни или ламаринени носачи отзад.Та марката jeep ,въобще не значи ,че само тя е джип.Който не верва да мине с макферсън окачване и без бавни ,там където ще мине машина с по -тежко окачване и бавни.Най-добре на кал ,щото темата е за това,може и на 35-40градусови наклони без път.Те тогава се вижда разликата,че едните са проходими комбита ,а другите могат повече.Е понякога и от дълбоко ги вадят...
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X