Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

    Първоначално публикуван от qckk
    ..
    Само едно въпросче- На колко години си?
    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
    SSang Yong Kyron 2.0xdi
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

    Коментар


    • #47
      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

      Къде 15 може би. В тоя ред на мисли що му се връзвате на келеша?
      Съжалявам за офтопика ама човека си го проси

      Коментар


      • #48
        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

        Първоначално публикуван от qckk Преглед на мнение
        Какви комплекси аз ако искам още утре мога да си купя така наречен "джип". Вече се дразня да 90% от темите в тоя раздел се пишат глупости кое било и кое не било. Влизам да прочета нещо и навсякъде само плюене кое било проста паркетна пластмаса имитация на истинския върх в автомобилостроенето свръх мега ултра всъдеход 95-та година за 2500 евро .
        Колегата кара скъпо санта фе (за около 3 000 евро) и вече е разбрал за възможностите му на асфалта. Друго не му трябва, все пак колко да са високи тези градски бордюри? Но пък друго си е да караш SUV!

        ПП. Дано не сме отчаяли колегата, който е пуснал темата...
        Последно редактирано от Emilppp; 02-09-17, 22:04. Причина: допълнение
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • #49
          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

          Санта фе-то ,като навърти кал колкото оплютите от тебе джипове ,ще изкриви макферсоните!Аман от комплексари-хейтъри,дето не мое да си направат гума с бензин ,ако се наложи,иначе се правят на голямата начетена работа и ги е яд на всички други ,дето не са като тях !
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #50
            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

            Нещо много плювателна стана темата.

            Коментар


            • #51
              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

              Той Ясен хубаво затворил темата, но ми се струва, че има нужда от малко пояснение на някои понятия за другари като четирибуквения нервак по-горе.

              Факт е, че според повече или по-малко официалната класификация, автомобилите с повишена (реално или теоретично) проходимост попадат в категория SUV или CUV.

              Факт е също и че думата "джип" има повече от едно значение. Примерно:

              1. Джип (задължително с главна буква) е марка 4х4 автомобили, много от собствениците на каквито имат навика да слагат в подписа си по форумите нещо от рода на "Твоят СУВ не е джип" за да натъртят, че това, което те карат не е СУВ, а Джип. Т.е. нещо повече.
              За тяхно съжаление, те никак не са прави. Техният Джип със сигурност е SUV, поне според официалните сайтове на марката и приетата сред автопроизводителите класификация ...

              2. Според други хора "джип" е всяко возило, което е по-височко от обикновен лек автомобил и има 4х4. Това разбиране на думата е доста масово.
              Сред тази категория хора се срещат и такива, които реагират изключително болезнено, когато някой има неблагоразумието да им каже, че тяхното високо комби с 4х4 не е "джип", а просто един "паркетник". Колкото и да им е мъчно, обаче, това е положението. Поне според разбиранията на хората от т. 3 по-долу ...

              3. А според терминологията на офроуд средите (не само в България) "джип" е автомобил, който (най-общо казано) е в състояние да те закара и върне (и то повече от веднъж) вдън гори тилилейски, минавайки през места, където нормалните хора не могат да си представят, че е възможно да премине автомобил. Джиповете в този смисъл на думата биват от различни марки и водели, всеки със своите плюсове и недостатъци.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-09-17, 13:51.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                Аз всъщност погрешка съм я затворил, нямах чак такива радикални намерения.

                Така че я отварям и дано грешката да не е вярна.

                Коментар


                • #53
                  От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  ..... "Твоят СУВ не е джип" за да натъртят, че това, което те карат не е СУВ, а Джип. Т.е. нещо повече.
                  За тяхно съжаление, те никак не са прави. ...
                  Малко се хващам за думата, ама може да натъртват, че СУВ-а ти не е Джип, а не, че Джипа не е СУВ Т.е. разни имитатори имитират Джип - първообраза...
                  Какво да ги правиш (нищо, че някои пък се справят доста по-успешно от Джип в 'имитацията' )

                  А общо взето - сегашните схеми на задвижване толкова се изравниха, че не виждам някакви сериозни разлики между моделите от един клас...
                  Да, бюджетните наблегнаха на предно и ел-муфичка за задния мост...
                  Другите наблегнаха на задно, и муфичка за предния мост Ама за да те изкара от малко калчица стават и едните и другите (ако не - чупиш с приятели бронята като онзи Рекстън вчера, и пак излизаш )
                  То в БГ май останаха доста малко възможности за излизане извън пътя (ББ всичко асфалтирА )...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                    Добре де ,толкова Сантафета единици има във форума ,как никой не се престраши да постне някой клип в калта/изключвам моето разбира се/.Онагледения материал винаги е по-показателнообективен.
                    По темата "Как се държи санта фе на кал (първа генерация)" мога да кажа едно и то е ... по-добре от втора генерация

                    p.s. А за по-джип съм се загледал в Патрулите ,ама това по към напролет.
                    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                      Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                      Добре де ,толкова Сантафета единици има във форума ,как никой не се престраши да постне някой клип в калта ...
                      Явно ги е срам, и/или го удрят на чест като колегата КюЦъКъ.

                      Миналата година в слънчев и топъл есенен ден закъсах по средата на бул. България, съвсем в началото до ендекатонакултурата, в една педя мазна кал, щото съм с ръчни хъбове и подцених ситуацията, ама хич не ми беше до снимки, щото газих до глезените за да включвам хъбовете.

                      ... то който не е закъсвал значи не си ползва джипа по предназначение.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-09-17, 14:21. Причина: Шибания автоматичен редактор !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                        Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                        Добре де ,толкова Сантафета единици има във форума ,как никой не се престраши да постне някой клип в калта/изключвам моето разбира се/.Онагледения материал винаги е по-показателнообективен.
                        По темата "Как се държи санта фе на кал (първа генерация)" мога да кажа едно и то е ... по-добре от втора генерация

                        p.s. А за по-джип съм се загледал в Патрулите ,ама това по към напролет.
                        Ти видя ли нещо по темата тука? Повечето дето пишат тука не карат санта фе-та даже. То е ясно,че моделите дето можеш да се завреш в храсталаците не са много и повечето дето се ползват за тая цел са стари едва ли някой с кола за 100 000лв ще ходи я дере по храстите. Санта фе не е от тия модели,с които можеш да цепиш през големи неравности и калища и това е ясно.Ясно е и ,че моделите,с които се ходи по горите са 4-5-6 модела основно на по над 20 години това значи ли,че нищо друго не е "джип"? Едиа примерно дачия дъстър пак може доста неща обаче и в 2-те теми за дъстър пак е оплют здраво. На чест вие го удряте да не каже някой,че кара "джип" бързате да го поправите,че е паркетник. Мене не ми дреме кой какво кара ама не обяснявайте на хората какви са им колите и без да им казвате им е ясно,че без блокажи и бавни няма как да им е проходима колата колкото такава със.

                        Иначе клипове в интернет колкото щеш.Мен на кал ми направи впечатление,че много хвърля задницата.

                        https://www.youtube.com/watch?v=hzaHZfHiFdg - кал
                        https://www.youtube.com/watch?v=zwrdPMFgKPM - кал
                        https://www.youtube.com/watch?v=0tjpRX5W2jM - кал
                        https://www.youtube.com/watch?v=XmkE5li0YyU - сняг
                        https://www.youtube.com/watch?v=pKr_IjsGmdQ - кал и сняг
                        https://www.youtube.com/watch?v=gKNa4XpdXXA - вади джип
                        https://www.youtube.com/watch?v=d4bMOBufhxQ - Голяма кална локва

                        Клипове да искате.
                        Последно редактирано от qckk; 04-09-17, 18:24.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                          И ние пушиме Кент и рупаме Тик-Так !

                          Само Гагич ми липсва в тая тема.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                            Ако имах финансовата възможност да карам джип за 100000 лв,щях да го карам по абсолютно същия начин по който карам мойто нещо за 3000 лв.То много хора наливат доста повече от 100000 лв в колите си за да ходят да ги трошат на майната си.Та на всеки играчките му са според джоба му.Пък джипа си е баш играчка,ама за изкукали.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                              На приятел последното творение за в гората е към 40€ до момента, а още не го е подкарал.
                              Това което сега му е и за горско е към 30
                              ойро, а може и малко отгоре.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как се държи санта фе на кал (първа генерация)

                                Що не препратите quckk към линк във форума за значението на "джип" , историята от времето на ВСВ , поръчката на американската армия , нещо за Форд.Младежът се е объркал и си мисли , че Jeep дава понятието "джип".И ще му стане ясно защо в този , а и не само в този сериозен форум всъдеходките се наричат така.
                                Млади приятелю , така на галено сериозните момчета си наричат всъдеходките. Трябва да го преживееш , за да вникнеш.А може и да не ти се понрави.Това , дето се хапят по марки е задявка.Повечето са доработвани от стоков вид и понякога имат еднакви агрегати или части.
                                Пенчо , Кия с тракторки ще строши по-бързо нещо по ходовата част , отколкото баба ми на високо токче
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X